De gemiddelde downloadsnelheid van een breedbandverbinding is toegenomen van 10,2Mbps in het eerste kwartaal van 2010 tot 15,5Mbps in het eerste kwartaal van 2011. Glasvezel is het snelst, gevolgd door kabelaar Ziggo.
Dat meldt Telecompaper in een onderzoek naar de internetsnelheden in Nederland. De snelheden die isp's beloven, groeiden echter van gemiddeld 16,2Mbps in 2010 naar 24,9Mbps in 2011, zodat de verhouding tussen de beloofde en de daadwerkelijk behaalde snelheid is verslechterd van 63 naar 62 procent.
Een meerderheid van 92 procent heeft een breedbandverbinding van 6Mbps of hoger via dsl, kabel of glasvezel. Het aantal abonnees met een internetverbinding met een snelheid tot 3Mbps daalde echter in het afgelopen jaar fors, met 22 procent, en ligt nu op 3 procent van alle breedbandabonnees.
Volgens Telecompaper, dat zijn meetgegevens baseert op de cijfers van 18.000 iPingtest-deelnemers, levert glasvezel met gemiddeld 40,1Mbps de hoogste downloadsnelheden. Kabelaanbieder Ziggo levert volgens het onderzoek de beste prestaties in de segmenten 0-3Mbps, 3-6Mbps, 12-24Mbps en 100Mbps+, terwijl UPC goed zou scoren in de 24-48Mbps- en 48-100Mbps-marktsegmenten. Tele2, dat vdsl-verbindingen in de aanbieding heeft, zou goed presteren met snelheden die schommelen tussen de 6 en 12Mbps.
[Reactie gewijzigd door massareal op vrijdag 27 mei 2011 16:44]
[Reactie gewijzigd door hendrik_v op donderdag 26 mei 2011 23:01]
[Reactie gewijzigd door Malarky op donderdag 26 mei 2011 22:30]
Ik wist niet dat je bij inbelverbindingen deze snelheden kon halen. Als je dan toch breedband wil, waarom dan niet gewoon kabel of ADSL?Het aantal abonnees met een internetverbinding met een snelheid tot 3Mbps
Ik las pas wat opmerkingen dat dat ook kan liggen aan wat externe factoren die enorm je DSL verbinding kunnen storen. Stond in een ander artikel. (over powerline, dacht ik).Niet helemaal waar, we wonen hier zó ver van de centrale af, dat we vastzitten op 2,5Mbit/sec met soms uitschieters naar 3 (8Mbit abbo)
Hier ook.. Eerst hadden we 2,5Mbit/sec. Nu gaan we verhuizen.. Denk je dat het beter wordt.. 1,5Mbit/sec! En dan 1000 borden in wijchen met de tekst: "Wijchen, 100% glasvezel".Niet helemaal waar, we wonen hier zó ver van de centrale af, dat we vastzitten op 2,5Mbit/sec met soms uitschieters naar 3 (8Mbit abbo)
Het probleem is dat in het buitengebied te weinig mensen wonen / teveel verspreid om die investeringen rendabel te maken. Ik neem aan dat jij niet meer wil betalen dan ik voor dezelfde snelheid, en reken maar dat je dat gaat krijgen.Ik hoef echt geen abbo van 20Mbit. Maar een simpele 8 tot 10 Mbit kan toch niet te veel gevraagd zijn?
Ze zullen het wel buiten de beschouwing laten omdat de verschillen minder groot zijn en er weinig tot geen concurrentie op dat vlak is. Je hebt meestal maar één aanbieder van glasvezel.Glasvezel realiseert de hoogste snelheden, gemiddeld 40,1 megabit, gevolgd door respectievelijk Ziggo en UPC. Van alle providers (glasvezel uitgezonderd) biedt Ziggo de beste verhouding tussen geadverteerd en gemeten voor de segmenten 0-3 Mbps, 12-24 Mbps en 100+.
[Reactie gewijzigd door Nbgangsta op donderdag 26 mei 2011 16:29]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True