Kremlin verwerpt voorstel voor ban op Gmail, Skype en Hotmail

De Russische overheid gaat de diensten Gmail, Skype en Hotmail toch niet verbieden. Eerder werd een voorstel voor een verbod ingediend, omdat de genoemde diensten een gevaar voor de staatsveiligheid zouden zijn.

Het voorstel werd ingediend door een medewerker van de FSB, de staatsveiligheidsdienst die voorheen KGB heette. De reden voor het indienen van het voorstel is een recente ddos-aanval op de weblogdienst LiveJournal, die een Russische eigenaar heeft en waarvan ook president Medvedev gebruikmaakt. Ook de website van de Russische krant Novaya Gazeta ging gebukt onder een ddos-aanval.

De ddos-aanval zou volgens Kaspersky, maker van beveiligingssoftware, zijn uitgevoerd vanaf besmette computers in de Verenigde Staten, West-Europa en China. Medvedev veroordeelde de aanvallen en liet weten dat er een onderzoek moet worden ingesteld om de schuldigen te vinden.

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

11-04-2011 • 09:05

35

Reacties (35)

35
35
23
0
0
5
Wijzig sortering
Ik snap alleen de link niet tussen een ban op deze drie diensten en het stoppen van ddos aanvallen op Russiche sites door besmette computers in de Verenigde Staten, West-Europa en China?
Edit: en zo te zien ben ik niet de enige :P

[Reactie gewijzigd door OppFox op 22 juli 2024 15:04]

@OppFox
Ik denk omdat alle diensten niet in beheer zijn van Rusland, en omdat grootste gedeelte uit het Westen komt of waarschijnlijk alle diensten (Google, Hotmail, Skype). Kan het natuurlijk mis hebben. ;) Natuurlijk blijft het een vreemd iets. En zie ik ook niet direct de combinatie/link. :)

[Reactie gewijzigd door Nemean op 22 juli 2024 15:04]

Anoniem: 207972 @OppFox11 april 2011 09:16
Idd, volgens mij gaat het eerder om een poging tot censuur. Je gaat niet aankondigen we gaan jullie vrijheid inperken, maar roept eerder iets in de zin van "voor de veiligheid van de staat...". Een beetje zoals in amerika "war on terorisme" te pas en te onpas gebruikt wordt.
haha nee ik vind het ook erg raar. snap wel dat de communicatie tussen hackers in rusland dan via de nationale (getapte) kanalen moet gaan, maar dat maakt voor ons mini hackers niet zoveel uit toch :P

Iran heeft dit vorig jaar wel gedaan, maar die hadden ook een veel betere motivatie:
De beslissing om Gmail in de ban te doen, zou de ontwikkeling van internettechnologie in Iran ten goede moeten komen.­ Tenminste, dat meldt een woordvoerder van de Iraanse overheid, zo schrijft zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ).­

Om de inwoners van Iran wel te laten mailen, zou de overheid binnenkort een eigen maildienst lanceren.­ Staatsmail zou het "­vertrouwen tussen de mensen en de overheid"­ versterken.­
gewoon inzicht in het mailverkeer dus :P
Het is duidelijk dat van Glasnost en Perestrojka weinig meer over is in het Rusland anno 2011.
Destijds leek het de goede kant op te gaan met Rusland (USSR), maar sinds de Russische republiek een geleid wordt door het voormalige hoofd van de KGB, zijn persvrijheid en burgerrechten weer heel ver te zoeken.
Ik vraag me wel eens af of "de Russen" juist behoefte hebben aan dit soort leiderschap of dat dit soort leiderschap door de oude machtshebbers wordt afgedwongen.
Je slaat waarschijnlijk de spijker op de kop, er zijn veel landen die dit soort leiderschap hebben. Of nog steeds oude normen en waarden aan nemen. Dit tot grootte zorgen/problemen van de inwoner van dat land. Denk dan niet aan censuur maar ook al gauw aan armoede/onderdrukking. Dit mede door de grootte geschiedenis binnen het land. En of ze dit soort leiderschap willen is natuurlijk de vraag.

[Reactie gewijzigd door Nemean op 22 juli 2024 15:04]

Er zijn genoeg russen die het oude rusland terugwillen van toen het nog een grootmacht was. Dat daar andere leiders bijhoren nemen ze dan ook voor lief. Zo goed gaat het economisch allemaal niet (al zijn er ook gebieden waar het super gaat, als je daar je geld op de bank zet krijg je op een standaardrekening al 7 procent rente :p )
Anoniem: 270647 11 april 2011 09:09
Voordat mensen beginnen te schreeuwen. Dit zou indien het door zou gaan alleen voor de Kremlin gelden en niet voor heel rusland.

On: Ze hebben zelf geen controle over de diensten dus het is niet eens zo een heel slecht idee.
en wat zou dat voor nut hebben dan? dat de overheid geen illegale dingen doet? het zou juist precies andersom moeten zijn imo.
Ik denk eerder het feit dat je er als overheid geen grip op hebt als je ambtenaars gebruik maken van Gmail, skype of hotmail. Wie weet wat die bedrijven doen met jouw data. Ik vind het persoonlijk verbazingwekkend dat het Kremlin dit dan ook heeft verworpen.

Ik weet niet hoe de Nederlandse overheid hun zaakjes regelt, maar ik zou bij een medewerkerA.aivd@gmail.com toch ook even achter mijn oren krabben. Er zal over dat soort mail gerust gevoelige data gaan, en om dat weg te laten schrijven bij een commerciële dienst, gevestigd in een ander land, kun je je vraagtekens bij zetten.

Je hebt ook geen invloed meer zelf om dingen te stoppen. Als je bemerkt dat iemand je accounts probeert binnen te dringen, kun je de stekker eruit trekken bij wijze van spreken. Als iemand dit op bijvoorbeeld je hotmail doet, dan heb je je er geen benul van. Gmail bijv. waarschuwt je pas achteraf als iemand anders op je account heeft ingelogd, niet als iemand aan het brute forcen is.
Ik meen dat bedrijven en instellingen met hun eigen domeinnaam gebruik kunnen maken van de gmail functionaliteit..en dan ineens hoef je niet meer achter je oren te krabben...want jij als burger ziet zoiets niet...maar idd...om zoiets bij een externe dienst weg te schrijven kan je vraagtekens bij zetten...
Dat het kan wil nog niet zeggen dat het gebeurt. Maar wanneer je mail krijgt vanaf een gmail-account, dan weet je wel zeker dat het gebeurt. Zeker voor een veiligheidsdienst lijkt me dat nogal onprofessioneel staan.
tsja in dat geval kan ik het me idd ook voorstellen. maar zoals het artikel al zegt gaat het om ddos aanvallen op een blog en een krant. de mailservers van de staat zullen ook wel een ddosaanval kunnen gaan krijgen hoor. als bovenstaande nou de reden was geweest dan had ik het ook dom gevonden, maar nu snap ik niet eens hoe ze op het idee zijn gekomen.
Ik krijg van mijn FSB representive gewoon xxxx@yandex.ru e-mails hoor...
Ik denk dat zeker 50% van alle Russische bedrijven gratis providers als @mail.ru danwel @yandex.ru gebruiken. Zelfs als het bedrijf wel een normaal website adres heeft.
Ik weet niet hoe de Nederlandse overheid hun zaakjes regelt, maar ik zou bij een medewerkerA.aivd@gmail.com toch ook even achter mijn oren krabben.
Er is ook een betaalde, zakelijke emailservice van Google hoor (waarbij de mails niet gescand worden door Google).
Het beste kunnen ze dan gewoon de stekker uit hun internet trekken en alle lijntjes naar buiten doorknippen |:( , want in alles waar informatie word gedeeld schuilt natuurlijk een mogelijk veiligheidslek.
In Soviet Russia, You ban Internet!

OT: Elk land heeft ddos-aanvallen, dat is simpelweg één van de gevaren van internet. De meeste aanvallen komen echter uit China (het land met de grootste internetpopulatie en een lakse overheid die vaak als medeplichtig wordt aangemerkt), en worden gepleegd tegen de Verenigde Staten (het land met de meeste buitenlandse belangen die daarmee velen tegen het verkeerde been schoppen).

Het enige wat ik kan bedenken waarom botnetbeheerders uit Westerse landen een ddos aanval op Rusland willen uitvoeren, is hun schending van mensenrechten, opsluiten van politieke gevangenen en lakse houding tegen xenofobie. De ddos-aanval was waarschijnlijk ideologisch en niet spionage.

[Reactie gewijzigd door Yuregenu op 22 juli 2024 15:04]

Anoniem: 196662 @Yuregenu11 april 2011 12:21
De aanval was waarschijnlijk met een botnetwerk......


Geen idee waarom ik moeite deed om zoiets duidelijk te moeten melden.
Natuurlijk was het een aanval met een bot-netwerk. Hoe wil je anders een ddos-aanval doen? Vrijwilligers? De enige die dat doen zijn Anonymous, en die hebben vaak aan hun vrijwilligers nog niet genoeg rekenkracht om een site goed plat te leggen. Amazon ging niet plat, het Ministerie van Binnenlandse Zaken ging niet plat, etc.

Maar dat botnet moet door iemand aangestuurd worden, en aangezien de geïnfecteerde pc's specifiek genoemd worden als West-Europees en Amerikaans en niet alleen Chinees zijn, gaat de Russische regering uit van een West-Europese danwel Noord-Amerikaanse botnetbeheerder.

Maar goed, ik geef toe dat ik in mijn bericht niet 'internetgebruikers' maar 'botnetbeheerders' had moeten gebruiken. Ga meteen even editen.
Ik zie het verband tussen de DDOS aanvallen en het blocken van Skype Gmail en Hotmail niet. Goed dat ze het in ieder geval niet gaan doen, ik persoonlijk zou deze diensten niet kunnen missen!
Nouja, ik kan best zonder Hotmail, en ook MSN (WLM) heb ik al tijden niet meer gebruikt. Skype en Gmail zijn daar goeie (en ook professionelere) alternatieven voor.
Bannen van deze diensten slaat nergens op, men kan zelf kiezen een beter beschermde omgeving op te zetten... in rusland zelf... mocht deze al bestaan is het simpel om over te stappen naar deze services....

Ik denk eerder dat het er mee te maken heeft dat ze bij skype, hotmail en gmail als FSB niet mag afluisteren/doorspitten voor gevoelige info.... Maar ja, de enige manier om lekken enz. te voorkomen: grenzen dicht, niemand er in of uit, ook vliegvelden dicht, Geen enkele vorm van contact naar buiten: sms, telefoon, fax, mail, internet algemeen etc...
En als media tegen je in werkt binnenvallen en algeheel personeel vervangen met mensen die je wel steunen... "Zender X is vanaf heden staats tv" omwille "staatsveiligheid"

betere alternatieven gaat het hier niet om, maar mensen in het gareel houden en kunnen volgen dat is de insteek van FSB/KGB.... Je weet wel hoe de KGB dacht toch? Iedereen is een potentiele spion
dus als ik het goed begrijp moeten hotmail skype en gmail verboden worden omdat er een ddos aanval is geweest op de site van een krant? met een botnet dat verspreid zit over de hele wereld behalve in rusland zelf, vraag ik me af of het verstoren van communicatie binnen rusland enig nut heeft. de hackers buiten rusland hebben daar immers geen last van en kunnen gewoon doorgaan toch?
In Rusland heb je nogal wat vage geheime diensten, het zou me niks verbazen als sommige intussen zelfstandig opereren en door niemand meer bestuurd worden. Ooit wel eens een nieuwsitem gezien van een schrijver of schrijfster (lang geleden :p ) die daar continu in de gaten gehouden werd en maar snel weer terug naar hier kwam.

Het willen blokkeren van niet Russische diensten past daar ook wel in (al zijn er meer landen die dat doen en is het ook een issue waar BlackBerry in veel landen problemen door kreeg). En Rusland heeft natuurlijk altijd al iets tegen het westen gehad.
Anoniem: 329067 11 april 2011 10:27
Rusland is wat dat betreft net al China en Amerika, roepen dat ze vrijheid van menings uiting, mensen rechten etc etc etc hoog in het vaandel hebben staan. Maar ondertussen wel hun eigen volk 130% willen monitoren het liefst nog tot aan de wc deur toe.

Beetje onzinnig om deze diensten te verbieden ?
Misschien moeten ze eerst in eigen land kijken net alsof daar geen geinfecteerde pc's staan die dit allemaal doen ?
Nouja, China zegt dat niet.
Maak daar maar V.S. en EU van.
Anoniem: 192473 11 april 2011 09:07
helemaal ongelijk hebben ze niet.
Gmail's policy is nou niet 1 van de betrouwbaarste.
Come on gremlin, dont be evil :P

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 192473 op 22 juli 2024 15:04]

als het niet betrouwbaar genoeg is moet je er ook geen gebruik van maken voor zakelijk doeleinden en zeker al niet voor staatsgeheime doeleinden ;)
Daar heb je niet altijd invloed op, want als een bedrijf zijn domein koppelt aan Gmail, kan ik van buitenaf niet zien dat ik naar een Gmail adres mail.
Maar goed, buiten dat slaat het bericht natuurlijk helemaal nergens op, althans niet zoals ze het naar buiten brengen. Die Ddos heeft helemaal niks te maken met het verbieden van Gmail, Hotmail en Skype, maar natuurlijk alles met de mogelijkheden van de FSB. Het is al langer bekend dat de FBI (zonder dit aan de users kenbaar te hoeven maken) gegevens bij Gmail, Hotmail en consorten kan opvragen, puur omdat de servers in de VS staan. Dat is ook de reden dat Yahoo Mail zowel servers in Ierland als in de VS heeft staan, en je kunt kiezen waar je je mail gehost wilt hebben. Skype is een apart verhaal, die willen ze gewoon bannen omdat die gesprekken niet te onderscheppen zijn (p2p 1024-bits gecrypte verbinding), iets waar de westerse geheime diensten ook mee worstelen.
Al met al is dit weer een klassieke Soviet 'ik zeg A maar ik bedoel B' berichtgeving. Iran heeft een tijdje terug ook het idee gehad om een nationale Gmail kloon te maken, puur met de gedachte dat zij die dan zelf in konden zien. Het zal in dit geval niet veel anders zijn.

[Reactie gewijzigd door TDeK op 22 juli 2024 15:04]

het heeft alemaal niet zo veel zin.
encryptie is ook onkraakbaar voor de russen.
en er is nog een groter "veligheids" probleem als het internet veranderd in een groot VPN zoals nu in china al zo is.

[Reactie gewijzigd door bluegoaindian op 22 juli 2024 15:04]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.