Nokia zag de verkopen van zijn smartphones in het vierde kwartaal van 2010 met 36 procent stijgen, naar 28,3 miljoen toestellen. Het marktaandeel nam af, omdat het volume van de smartphonemarkt als geheel steeg met 63 procent.
Nokia verkocht meer dan vijf miljoen exemplaren van de N8, C7 en C6-01. In totaal verkocht Nokia in 2010 meer dan honderd miljoen smartphones, 48 procent meer dan in 2009. In het vierde kwartaal bedroeg de stijging 36 procent ten opzichte van het vierde kwartaal van 2009, meldt Nokia in de presentatie van de kwartaalcijfers. Nokia verkocht nog nooit zoveel smartphones als in het afgelopen kwartaal.
De marktaandelen van Nokia daalden. Over de telefoonmarkt als geheel ging Nokia's aandeel omlaag van 34 naar 32 procent; op de smartphonemarkt daalde het marktaandeel van 35 naar 30 procent. De opbrengst per verkochte smartphone daalde van 186 naar 156 euro. Wel verdiende de Finse fabrikant meer met smartphones dan met 'domme' telefoons. De operationele winst, zonder bijzondere baten en lasten zoals reorganisaties, bedraagt 884 miljoen euro. Dat is fors lager dan de 1141 miljoen euro van het vierde kwartaal van 2009.
Nokia is nog altijd wereldwijd marktleider, maar die positie staat onder druk. Op de markt voor mobieltjes wil Samsung binnen een paar jaar marktleider worden. De Koreaanse fabrikant probeert dat te bereiken door mobieltjes goedkoop aan te bieden. Op de smartphonemarkt heeft Nokia's Symbian hinder van concurrentie van Android. Verwacht wordt dat Symbian dit jaar zijn leidende positie wereldwijd verliest. In Nederland is Android al marktleider.
Dan kun je nog zo gaan goochelen met 'smartphones', appels en peren maar een winstdaling van ongeveer een kwart spreekt boekdelen over het succes van Nokia.De operationele winst, zonder bijzondere baten en lasten zoals reorganisaties, bedraagt 884 miljoen euro. Dat is fors lager dan de 1141 miljoen euro van het vierde kwartaal van 2009.
Blijf je dat fabeltje nu echt herhalen tot je erbij neervalt?Maar is wel betrouwbaarder als bvb iPhone waar het maar de vraag is wanneer je smsje aankomt
Theoretisch misschien, in de praktijk voor een eindgebruiker niet. Een feature die een gebruiker niet kan vinden of die te moeilijk is om te gebruiken of irritant werkt is nog erger dan een feature die er gewoon niet is. Uiteindelijk draait het om de user-experience. Een telefoon kan voor de gebruiker veel 'smarter' aanvoelen dan een met meer features simpelweg omdat de UX beter is.Ik welk opzicht zijn Android of iOS meer "smart"? (...) Een N8 (maar ook een N97 (mini) kan meer dan een iphone 4.
[Reactie gewijzigd door Knijert op donderdag 27 januari 2011 15:51]
Laat ik het zo zeggen: er staan meerdere populaire apps in de Ovi store waar een zeer groot deel v/d codebase van mijn hand is.wanneer heb jij het laatst met Symbian gewerkt ?
Dat zou waar zijn als niet bij elk Symbian toestel vrijwel alles op een andere plek staat. Het lijkt wel alsof ze bij de release van elk toestel ff lekker alle software goed door elkaar schudden.Geef die beste man een nieuw model Nokia smartphone en je zult hem niet horen!
In dit geval niet, amerikaanse mooi uitziende degelijke hard en software tegen noordelijke redelijke hardware en absolute bagger software.Oftewel Noordelijke Degelijkheid vs Amerikaanse mooi uitziende crap . Het zijn net Autos .
MeeGo word waarschijn leuk (maar is het op tijd af ? De huidige dev. snapshots ervan laten een OS zien dat nog bij lange na niet af is), Symbian is een absolute hel.En ja ik ben Symbian fan . En kan niet wachten op MeeGo Toestellen .
[Reactie gewijzigd door Aaargh! op donderdag 27 januari 2011 20:18]
C++ is het probleem niet, het probleem is Symbian's fucked-up versie van C++. Dingen als 2-stage constructors, 3 incompatible soorten exception handling, etc. Je kan dus ook vrijwel geen kant en klare C++ libraries gebruiken zonder ze half te herschrijven naar Symbian-C++C++ heeft een behoorlijke learning curve, Ja symbian software ontwikkeling in C++ heeft dat ook.
Dat ligt voornamelijk aan Google's Dalvik VM en niet zo zeer Java, de performance van Dalvik op nieuwere versies van Android is al stukken beter dan die van oudere. Groot probleem is b.v. de garbage collector welke echt heel erg slecht is, als je een paar tijdelijke objecten aanmaakt (iets wat je relatief vaak doet in Java) dan loopt de GC erg vaak en de hele VM bevriest voor ong. 100uSec tijdens de GC. Een 'echte' JVM heeft dit soort problemen niet. Ik heb Java code gezien die erg veel hickups veroorzaakt op een high-end Android toestel puur door de GC maar die perfect draait op een SonyEricsson van 30 euro. Als je je als developer rekening houdt met de brakheid van de GC is er redelijk omheen te werken.en als ik zie wat de performance en hickups van een Java app op een 1GHz SGS is t.o.v vroeger een C++ apje op m'n 220 Mhz E65, dan moet ik zeggen dat ik daar soms best berdrietig van wordt.
[Reactie gewijzigd door Aaargh! op vrijdag 28 januari 2011 10:05]
Een paar pijnlijke foutjes is een understatement: bloody fucking useless komt meer in de buurt.Een C++ implementatie met een paar pijnlijke foutjes op Symbian, maar een taal die gewoon mega effiecient is
Ik zie niet echt wat hier nu het probleem is, een object kan zijn resources netjes opruimen in een dealloc en hier hoef je niets expliciets voor te doen als je een autoreleasepool gebruikt.De Objective-C taal die op de iphone geen sopport voor GC heeft, en ook nog eens geen support voor RAII.
Ik zou zeggen, probeer 't eens, probeer ook de iOS SDK eens en kijk dan eens of je er nog zo over denkt.Ik zou hard voor Symbian kiezen als ontwikkelaar, ware het niet dat ik (i.v.m. de browser) er als gebruiker totaal niet blij van wordt.
[Reactie gewijzigd door Miki op donderdag 27 januari 2011 17:29]
Niets let je bijvoorbeeld Opera en bijvoorbeeld MSN/Live messenger te installen.De browser en PIM functies zijn in de afgelopen 5 jaar nooit voorzien van een upgrade. Fatsoenlijk een website bekijken zoals je op een Android of iOS smartphone kan doen is er niet bij..
Niet waar. (Wellicht wal afhankelijk van het toestel.)De exchange mail app(MFE) moet het nog steeds doen zonder html support.
Het ligt er aan wat je wilt cloud syncen out of the box. Wil je verder gaan dan is er zat aanvullende software beschikbaar. (Bovendien hebben veel gebruikers helemaal niet de wens daar veel mee te doen.)Goede cloud sync ondersteuning staat ook nog in de kinderschoenen en dan hebben het niet eens over de desktop sync tool OVI suite.
Wat is daar mis mee ten opzichte van bijvoorbeeld die van iOS?Voor de standaard mediaplayer geldt precies hetzelfde verhaal...
Wat betreft gebruiksvriendelijk heb je een punt, wat betreft functionaliteit valt het reuze mee.Je kunt veel zeggen van Android of iOS, maar Symbian loopt echt achter op core applicaties die van een telefoon een smartphone maken.
[Reactie gewijzigd door houseparty op donderdag 27 januari 2011 23:41]
Ik vermoed dat veel mensen die een iPhone of Android kopen er ook niet zoveel op doen als sommigen hier. En ik gebruik mijn E72 ook als multimedia device. En als navigator natuurlijk, offline zodat ik als ik de grens overga geen kapitale rekening krijg.Ik vermoed dat veel mensen een Nokia kopen puur als telefoon en dat de mensen die echt een smartphone willen naar Android of iOS gaan.
[Reactie gewijzigd door Millerman op donderdag 27 januari 2011 23:05]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True