De multiplayermodus van Modern Warfare 2 lijkt op de Xbox 360 geplaagd te worden door een heus virus. Een exploit in de game die voor oneindige ammunitie zorgt, zou zich willekeurig verspreiden. Infinity Ward werkt al aan een patch.
Er wordt op diverse internetfora melding gemaakt van een virus-achtige verspreiding van de 'unlimited ammo glitch' onder Xbox 360-spelers van Modern Warfare 2. Gamers kunnen ongewild worden geïnfecteerd met het 'virus', dat de speler op het eerste gezicht weinig schade bezorgt: voor zover bekend wordt er geen schade aan de Xbox aangericht. De enige verandering die optreedt, is dat de gebruiker nergens meer hoeft te herladen, zo meldt Kotaku. Hoewel dat een prettige toevoeging lijkt, kan dit fenomeen ervoor zorgen dat de balans tijdens potjes compleet wordt verstoord.
Infinity Ward is nog niet met een officiële verklaring over de meldingen naar buiten gekomen, maar communitymanager Robert Bowling heeft op Twitter wel laten weten dat er wordt gewerkt aan een patch die de glitch moet oplossen. Hoe de bug wordt verspreid of is ontstaan, is onduidelijk. Om van het 'probleem' af te komen, zou het genoeg zijn om de verbinding met Xbox Live te verbreken en de Xbox opnieuw op te starten.
De patch die Bowling aankondigde, zal niet alleen de unlimited ammo-glitch verhelpen. Ook het probleem waarbij privématches meetelden voor publieke rankings, waardoor spelers vals konden spelen om snel xp te vergaren, zal worden opgelost. De patch zal er eveneens voor zorgen dat de Akimbo 1887-shotguns beter zijn gebalanceerd; volgens velen waren deze te krachtig in vergelijking met andere wapens. Daarnaast zouden de Prestige-hack voor de PS3, die spelers in één keer op level 65 laat komen, en de texture-hack uit de pc-versie worden aangepakt. Het is niet bekend wanneer de patch uitkomt, maar deze zou sinds kort al worden getest.
Al eerder werden patches gebruikt om andere problemen op te lossen. Zo waren er in de multiplayermodus problemen met het vinden van matches, en in de singleplayer werden trophies niet goed verwerkt. Onlangs werd de beruchte Javelin-glitch verholpen. Deze bug stelde spelers in staat zichzelf te laten exploderen als ze werden doodgeschoten, waardoor iedereen binnen dertig meter werd omgebracht.
[Reactie gewijzigd door .oisyn op 17 december 2009 18:05]
Dat is een ernstig beperking die jij geeft aan de definitie van computervirussen. Zo zijn er bijvoorbeeld virussen die prima in staat zijn zich te verspreiden via:Nee, een virus verspreidt zich doordat het met andere bestanden meereist en daardoor geactiveerd wordt
Niet ik, de mensen die er verstand van hebben. Dus ik denk dat jij nog eens die definitie moet opzoeken, en dan met name het verschil met een worm. Een worm is geen virus, en een worm verspreidt zich op de manieren die jij aanhaalt.Dat is een ernstig beperking die jij geeft aan de definitie van computervirussen.
Prima dat jij die definitie aanhoudt, maar de "IT-biologen" doen dat niet [1] [2] [3]Ikzelf zie een virus als 'een zich zonder toestemming van bevoegde gebruikers, zich zelf replicerend over mogelijk meerdere systemen verspreidend stuk software'.
Let ook op "in some form of executable code". Hier wordt geen code verspreidt, en dus is er geen virus.A true virus can only spread from one computer to another (in some form of executable code) when its host is taken to the target computer; for instance because a user sent it over a network or the Internet, or carried it on a removable medium such as a floppy disk, CD, DVD, or USB drive. Viruses can increase their chances of spreading to other computers by infecting files on a network file system or a file system that is accessed by another computer.
Ergo:Viruses are sometimes confused with computer worms and Trojan horses, which are technically different. A worm can exploit security vulnerabilities to spread itself to other computers without needing to be transferred as part of a host, and a Trojan horse is a program that appears harmless but has a hidden agenda
Onjuist.Wormen zijn een subklasse van virussen (wormen zijn dus virussen maar niet alle virussen zijn wormen)
[Reactie gewijzigd door .oisyn op 18 december 2009 10:50]
[Reactie gewijzigd door MicGlou op 17 december 2009 15:40]
[Reactie gewijzigd door jbtbnl op 17 december 2009 15:01]
[Reactie gewijzigd door Bornlucky op 17 december 2009 15:23]
En dat hebben we in Modern Warfare 2 niet zeker?En natuurlijk kun je in BF2 nog steeds lekker levelen (zónder stomme cheats), en wapens unlocken.
Dát vind ik net zo vet aan Battlefield, de weapon unlocks
[Reactie gewijzigd door tehsojiro op 17 december 2009 16:04]
[Reactie gewijzigd door Thaspraya op 17 december 2009 14:27]
Ik vind het overigens ook niet erg want het was niet echt leuk als iemand (of een aantal mensen) ze hadden, en jij kunt ze nog niet krijgen.De patch zal er eveneens voor zorgen dat de Akimbo 1887-shotguns beter zijn gebalanceerd; volgens velen waren deze te krachtig in vergelijking met andere wapens.
Is dat niet het hele punt van de 'ranked' gameplay van het online game idee van MW2, dat spelers met een hogere score betere wapens krijgen die mindere spelers nog moeten verdienen?Ik vind het overigens ook niet erg want het was niet echt leuk als iemand (of een aantal mensen) ze hadden, en jij kunt ze nog niet krijgen.
Uit de tekst van dit artikel neem ik aan.De patch zal er eveneens voor zorgen dat de Akimbo 1887-shotguns beter zijn gebalanceerd; volgens velen waren deze te krachtig in vergelijking met andere wapens.
Dat kan met een pistool ook. Echter, als je met een pistool iemand in z'n voet schiet dan gaat ie ook niet dood, dus het blijft hoe dan ook inconsistent. Óf je maakt het realistisch door een mes alleen op vitale plekken dodelijk te maken, óf je gaat uit van het achterliggende idee dat iemand van dichtbij sowieso de sjaak is (waarbij het niet uitmaakt of je een mes of geladen pistool hanteert). Niet bij verschillende wapens verschillende concepten, want dat slaat nergens op.Het doel van het knifen is het feit dat je zo dicht bij iemand bent dat je hem in 1 keer dood kan maken.
Echt, de relevantie van je post ontgaat me compleet. Gesteld werd dat het raar was dat men wel dood ging van een messteek in de voet (en dus niet in de buik zoals jij beweert), maar niet van een schot in de buik. Geopperd werd dat dat niet raar was omdat het om de achterliggende gedachte ging - als je dichtbij genoeg bent kun je iemand afmaken met een mes. En ik zeg dat als je die gedachte hanteert dat ook voor andere wapens moet gelden.hoezo niet? Als je in het echt iemand in zijn borst steekt (want die messteken zijn altijd op dezelfde hoogte) is dat meestal ook een stuk dodelijk dan als je hem in zijn voet schiet.
Volgens mij ging het erom dat een steek in de voet *altijd* een instakill was.In game kan je perfect iemand in z'n voet schieten om 'm te doden. Afhankelijk van 't wapen dat je gebruikt kan dat zelfs 'n insta kill zijn.
[Reactie gewijzigd door .oisyn op 17 december 2009 18:14]
Hier had ik net nog last van, duuwde op ground-war en wat kreeg ik hard-core free-for-all.Ook het probleem waarbij privématches meetelden voor publieke rankings, waardoor spelers vals konden spelen om snel xp te vergaren, zal worden opgelost.
[Reactie gewijzigd door alaintje op 17 december 2009 14:26]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True