Door Imre Himmelbauer

Redacteur

Vaarwel Viaplay: na knallend begin trekt streamingdienst zich stilletjes terug

02-07-2026 • 17:30

100

Vaarwel Viaplay: na knallend begin trekt streamingdienst zich stilletjes terug

Viaplay neemt ruim vier jaar na zijn intrede alweer afscheid van de Nederlandse markt. De streamingdienst sloeg meteen een grote slag door de uitzendrechten van de formule 1 over te nemen van Ziggo en breidde zijn portfolio daarna uit met veel andere sportcontent. Het belangrijkste bleef uit: winst maken.

Het nieuws dat Ziggo de uitzendrechten van de formule 1 zou kwijtraken, sloeg in 2021 in als een bom. Het artikel daarover en de officiële aankondiging van het Viaplay-platform behoren tot de best gelezen Tweakers-artikelen van dat jaar. De uitzendrechten van de dartscompetitie PDC gingen een week later ook over naar Viaplay en uiteindelijk verwierf het platform ook de rechten van de Premier League, de hoogste Engelse voetbalcompetitie.

De strategie van Viaplay was duidelijk: mensen naar binnen trekken met het sportaanbod, om vervolgens ook uit te breiden met andere content. Tegenover het AD noemde programmahoofd Filippa Wallestam de sportcontent een 'entreeticket' naar de rest van het aanbod: "We willen ook zelf Nederlandstalige shows, series en documentaires gaan maken", zei ze toen.

Max Verstappen. Bron: Clive Rose/Getty Images
Max Verstappen.
Bron: Clive Rose/Getty Images

Inmiddels is duidelijk dat dat nooit echt gelukt is. Het Nederlandstalige aanbod is nog altijd niet om over naar huis te schrijven en de originele Nederlandstalige content bestaat voor een groot deel uit films en series over Max Verstappen. Viaplay schrapte ook meerdere series, zoals De jacht op Jasper S., die Canal+ uiteindelijk uitbracht onder de naam Een van ons.

Koop van Viaplay past in strategie DPG Media

De koop van Viaplay past goed binnen de strategie van DPG. De uitgever, die in Nederland en België onder andere titels als het AD, de Volkskrant, HLN en websites als Tweakers bezit, kocht vorig jaar RTL. Dat was voornamelijk vanwege de streamingdienst Videoland.

In Nederland is Videoland al een van de grootste spelers op entertainmentgebied, maar voor de sportliefhebber heeft de dienst weinig te bieden. Met de koop van Viaplay verwerft Videoland meteen alle uitzendrechten die de dienst had. Die rechten lopen in veel gevallen ook best wat jaren door. De uitzendrechten van de formule 1 blijven bijvoorbeeld tot 2029 bij Videoland en het contract met de PDC loopt tot 2031.

Bovendien was duidelijk dat de nood om te verkopen hoog was bij Viaplay. De verkoopprijs van 142 miljoen euro is zeer goedkoop voor wat DPG krijgt. De Nederlandse tak van Viaplay draaide vorig jaar een omzet van 149 miljoen euro. Daarnaast neemt DPG de schulden van Viaplay niet over. Alleen al de uitzendrechten van de formule 1 kostte het Zweedse bedrijf volgens de NOS zo'n 45 miljoen euro per jaar.

Videoland Viaplay

Veranderingen bij Videoland

Voorlopig heeft Videoland daarmee een goedkope manier gevonden om sportliefhebbers binnen te halen, maar het is waarschijnlijk dat de abonnementen daardoor op den duur op de schop moeten. Mocht DPG de uitzendrechten langer willen behouden wanneer de huidige contracten aflopen, dan kost dat geld. Veel geld.

Dat geld moet ergens vandaan komen. Hoe Videoland dat zou willen binnenhalen, is uiteraard niet bekend. De dienst zou bijvoorbeeld de prijzen kunnen verhogen, meer reclame kunnen tonen of een apart sportpakket in het leven kunnen roepen.

Veel vraagtekens voor consumenten

Voor zowel DPG als Viaplay is de deal logisch. DPG wil graag inzetten op streaming: die markt groeit en was in het eerste kwartaal van 2026 voor het eerst groter dan de Nederlandse markt voor tv-abonnementen. Bovendien zijn lokale reuzen volgens DPG nodig om te kunnen concurreren met grote internationale spelers als Disney+ en Netflix.

Viaplay lijkt aan het kortste eind te trekken, maar lijdt al langer fikse verliezen. In 2025 verloor het platform 400.000 abonnees in Nederland en Scandinavië. Het leed toen een verlies van 45,5 miljoen euro. De strategie om via peperdure licenties marktaandeel te veroveren, bleek uiteindelijk onhoudbaar. Daardoor was de verkoop van de Nederlandse tak nodig. Het bedrijf gaat zich nu focussen op de Scandinavische markt.

De grootste vraag is welke gevolgen de overname heeft voor consumenten. DPG was al voor de overname van Viaplay een lokale Goliath, die ook een stuk groter is dan andere grote lokale bedrijven als Talpa en Mediahuis. Dat kan natuurlijk ten koste gaan van de concurrentie. De ACM zal moeten oordelen hoe erg dat werkelijk het geval is.

Omzet

Winst

DPG Media

2,05 miljard euro

389 miljoen euro

Mediahuis

1,25 miljard euro

156,7 miljoen euro

Talpa

419 miljoen euro*

5,7 miljoen euro*

*De cijfers van Talpa zijn over 2024, terwijl de cijfers van DPG Media en Mediahuis van 2025 zijn.

Update, vrijdag 20.32 uur – In het artikel stond aanvankelijk dat de geannuleerde Viaplay-serie De moord op Japser S. heette, maar dat moet De jacht op Jasper S. zijn. Dit is aangepast.

Reacties (100)

Sorteer op:

Weergave:

Het enige waar ze goed voor zijn geweest is een absurde prijsstijging van F1TV van bijna 50% voor iedereen, Viaplay klant of niet.

Zal ze missen als kiespijn.
Het enige waar ze goed voor zijn geweest is een absurde prijsstijging van F1TV van bijna 50% voor iedereen, Viaplay klant of niet.
De prijs was ook gestegen zonder Viaplay. Kijk naar andere streamingdiensten. De prijs gaat altijd omhoog, en niet alleen om inflatie te corrigeren.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 2 juli 2026 17:39]

Nee hoor, in België kun je nog gewoon voor de oude prijs een abbonnement afsluiten. Maar dat is zo dichtgetimmerd dat je zelfs via een VPN die dienst niet voor de gek kan houden. ZOdra je de creditcard info invult dan faalt het. Zelfs met een belgische CC...

In 2020 was het nog 65 euro per jaar, nu 144 euro, omdat je verplicht enkel voor het 4K premium account mag kiezen. Omdat deze dezelfde prijs als VIAPLAY is. Waar je zonder geselecteerde hardware (lees: apparaten waar je getracked wordt en geen adblocker kunt installeren) niet eens toegang tot hebt. Ook al heb je een snelle PC met AV1 decoding, dan nog zit je 1080p max.

En dat is echt 100% vanwege de verstrengeling met VIAPLAY gebeurd. Nogmaals, in de buurlanden kun je nog die oude abbonnementen afsluiten. Ik meen dat het 75 euro per jaar was voor 1080p. Hopelijk nu ze oprotten kan F1TV weer 1080p abbonnementen aanbieden. Want ik ga geen 144 euro betalen voor een 4K abbonnement waarvan ze WEIGEREN 4K toe te staan op desktop.

[Reactie gewijzigd door Majestici op 2 juli 2026 18:04]

Dat kan ik me nog herinneren. Je betaalde inderdaad rond de 65 euro voor een jaar, en daarna werd het opeens verdubbeld. Voor iemand als ik die alleen interesse had in F1, is dat gewoon gestoord. Heb 't volgens mij 2-3 jaar volgehouden en ben toen overgestapt naar de samenvattingen op YouTube. Helaas pindakaas. Werd me veel te duur. In 2020-2023 had je ook nog tools zoals Race Control waarmee je de F1 TV streams kon downloaden. Ideaal voor een offline archief.

Maar goed, Viaplay heeft voor mij in ieder geval F1 compleet de nek omgedraaid. Torenhoge prijzen, Olav Mol en Jack Plooij weg, etc. Als je naar Olav wilde luisteren, moest je het live commentaar van Grand Prix Radio synchroniseren met het beeld van Viaplay. Totdat in 2023 bekend werd dat Viaplay ook de Nederlandse radiorechten had gekocht, en GPR moest uitwijken naar België. Echt alleen maar blokkades en obstakels. Stiekem mis ik dat eerdere Ziggo-tijdperk toch wel.
Stiekem mis ik dat eerdere Ziggo-tijdperk toch wel.
Maar met ziggo had je toch weer het probleem dat je helemaal geen F1 kon kijken als je geen Ziggo kon krijgen in de buurt? Lijkt me ook niet echt fijn. Ik ben zelf geen F1 fan overigens dus het boeit me niet maar ik vind het altijd raar als zoiets bij een niet landelijk dekkende provider terecht komt. En ik zou het dan ook zeker uit het grijze circuit halen als ik er wel interesse in had :)
Je kon dan bij providers Ziggo Sport Totaal afnemen, dan kreeg je de Ziggo Sport kanalen erbij die ook F1 uitzond.
Ik heb KPN, maar Ned 1, 2 en 3 en de ZIggo kanalen 13 en 14 (waar F1 is) zijn gewoon open kanalen
Herkenbaar, had paar jaar geleden ook abbo puur voor de F1, was via een actie +-65,- pj. Prima, daarna afgehaakt vanwege jaarlijkse absurde prijsstijgingen.

Olav & Jack vervangen vond ik niet zo erg. Die kregen de laatste paar jaar steeds minder mee van wat er aan de hand was. Hoewel de vervanging nog slechter bleek te zijn tijdens de races die ik wel keek.

Vond de race samenvatting van 30min wel chill. Genoeg om erin te komen en de ontwikkelingen te volgen. En de nietszeggende laps waren er dan uitgeknipt.
Huh, dat is gek? Ik kijk al best wat jaren met een Portugees account en dat gaat zelfs zonder VPN prima. Portugees Apple ID aanmaken en klaar is Kees.
Zal eens deze optie bekijken. Wat betaal je ervoor dan?
€60 per jaar. India en sommige andere landen zijn inderdaad nog goedkoper, maar ik wou het ivm vrij verkeer van goederen graag binnen de EU houden. Dan heb ik nog een béétje een poot om op te staan als ze gaan zeuren :9.
Precies een reden waarom ik dan ook zal stoppen. Meer vragen maar alles zo dichttimmeren dat je veel geld betaald voor onvrijheid. Vind dit gewoon F1 fan pesten.
Heeft veel weg van de taktiek van Adobe , dat nu keihard afgestraft, imho meer dan terecht.
Hm ik wou dat Youtube gewoon een AI summary zou kunnen maken van hun filmpjes want ik heb geen geduld om ze te kijken maar ik ben wel benieuwd wat er gebeurt hier. Ik zou Adobe graag om zien vallen (net zoals ongeveer elke big tech overigens).
In België kan je zelfs gratis F1 kijken door af te stemmen op RTBF alleen het commentaar in het frans moet je erbij nemen.

Je kan hiermee kijken en dan luisteren via Grandprix radio.

Daardoor kijk ik gratis tot nu toe.
[...]


De prijs was ook gestegen zonder Viaplay. Kijk naar andere streamingdiensten. De prijs gaat altijd omhoog, en niet alleen om inflatie te corrigeren.
Hoogstens met een aantal euro per maand / jaar, maar niet met de prijzen van nu: €143,- per jaar voor de standaard pro jaar abo of €11.90 per maand en dan stopzetten in de maanden dat er geen F1 is, maar dan loop je dus wel dat ze intussen de prijs mogen verhogen.

Ik heb nog het geluk dat ik de €95,- jaar abo heb, al is dat €32,- per jaar duurder dan wat het voorheen was.

Het was de grootste fout dat FOM in zee was gegaan met Viaplay. Het was al overduidelijk dat Viaplay naar beneden keldert en met de "premium" abo zonder reclames laat kijken. Ze moesten het geld terugverdienen die zij hebben verspild met het binnenhalen en verlengen van de Nederlandse zendrechten en misschien ook wel van andere landen.
Je bent eigenlijk een dief van je eigen portemonnee als je een Viaplay abo hebt i.p.v. F1TV Pro.
VIAPLAY had zelfs nog het gore lef om mensen met Premium 4K F1TV pro reclames via de Audio door te duwen in de 'pauzes', bijvoorbeeld in de kwalificaties.
Dat is niet viaplay maar F1TV die de audio stream aanbied en 1:1 doorstuurd. Dit is in alle landen met (onafhankelijke) aanbieders zo met reclame in de uitzending.

Vrijwel hetzelfde als de audiostream bij amerikaanse autosport stopt en de nederlanders gaan praten op ziggo omdat die geen reclame uitzenden maar de amerikanenen wel (maar f1tv switched dan dus niet naar de andere taal).
Dat is niet viaplay maar F1TV die de audio stream aanbied en 1:1 doorstuurd.
Dat is onjuist.

Wij kijken altijd de “international stream” (bovenste icoon in het menu). Daar is buiten alles wat er aan borden en stickers op de circuits en auto’s zelf te zien is geen sprake van enige reclame tijdens de uitzendingen.

Totdat we een keer bij vrienden waren die tweede stream gebruiken, waar inderdaad regelmatig commerciële boodschappen zijn, o.a. tussen kwalificatiesessies door.
Logisch, de international is van f1tv zelf. De gelocaliseerde streams worden door externe partijen bezorgd. Bijvoorbeeld skye voor Engels en viaplay voor Nederland. Daar zit het verschil.

[Reactie gewijzigd door sdk1985 op 3 juli 2026 10:40]

Nee, F1tv is de bovenste optie; de internationale stream wordt bepaald door je taalinstelling. Die heb ik op Engels staan zodat ik het Nederlandse commentaar van Peppie & Kokkie niet hoef aan te horen. Je krijgt dan het commentaar van SkySport
Nee dat klopt niet. Het Sky commentaar is los te kiezen. Het commentaar van Coulthard en consorten is het commentaar van F1TV niet van Sky. Ik weet even niet meer wie daar zitten omdat ik het al tijden niet gehoord heb omdat daar Max haters zitten en dat is echt irritant om te luisteren. Ook bij F1TV merk je veel liefde voor met name Hamilton en eigenlijk alles wat Brits is maar daar valt nog net mee te leven naar mijn mening.
Dat betekend dat VIAPLAY nog altijd reclame doorstuurt naar klanten die 144 euro per jaar betalen, minimaal...
Onzin; Enkele jaren geleden geen prijs verschil van het F1TV abonnement tussen België en Nederland en de keuze tussen wel of geen jaar abonnement.

Moet je nu eens kijken....
Inderdaad. Opgerot ViaPlay. Je zal niet gemist worden.
Ik heb ViaPlay sinds het begin, nooit problemen gehad met programmering, aanbod of kwaliteit.
Dat is onmogelijk, ik had een van de eerste abonnementen van €99 voor 13 maanden (waarvan er niet eens 12 maanden geleverd zijn) en vooral de streams van de eerste races waren zeer problematisch voor iedereen. Er zijn races geweest waarbij het begin en/of het einde niet in beeld zijn gekomen.

Ook later waren er nog problemen https://www.gpblog.com/nl/nieuws/viaplay-heeft-technisch-probleem-met-formule-1-in-londen.html
Ik had het niet over die bolide-onthulling, die kijk ik niet. Kan me verder geen zwart racebeeld herinneren uit de begintijd, alleen dat alles wat ik gezien heb, prima werkte. Misschien ligt mijn lat lager; ik heb maar een 40” tv en stoor me niet zo snel aan een foutje.
Ik had het niet over die bolide-onthulling, die kijk ik niet. Kan me verder geen zwart racebeeld herinneren uit de begintijd, alleen dat alles wat ik gezien heb, prima werkte. Misschien ligt mijn lat lager; ik heb maar een 40” tv en stoor me niet zo snel aan een foutje.
Er zijn wel degelijk problemen geweest. Er stonden niet zomaar hele forums VOL met klachten.
Streams die afgekapt werden, zwart beeld, enorme kwaliteit issues waarmee het leek of je naar een jaren 90 divx rip van een cam film zat te kijken, audio problemen, niet kunnen inloggen, meldingen dat je abonnement al gebruikt wordt door een ander en ik zal vast nog iets vergeten.

Daarnaast bleef Viaplay de prijzen maar verhogen. Je kreeg er steeds minder voor terug. In het begin had je nog films en series (bijv. Below Deck), maar ook dat werd steeds verder beperkt. Als de overige sport je niet echt boeit, zit je met een bizar bedrag voor een paar F1 weekends waar dat voorheen bij Ziggo gewoon gratis was voor mij als Ziggo klant.
Het gevaar voor F1 fans is wel dat DPG een stap verder gaat nu en F1TV helemaal uit laat zetten in Nederland zoals SKY in engeland ook heeft gedaan met het afdwingen van exclusiviteit.

DPG is wel het bedrijf daf dat soort dingen zou doen als ze er belang bij hebben.
Dan gaan we ook voor F1 de zeven zeeen bevaren.
Dat gebeurt nu al dat RTL Duitsland op zwart gezet moet worden tijdens GP's omdat ze niet de uitzendrechten voor NL hebben. https://www.totaaltv.nl/n...rmule-1-op-rtl-duitsland/

Heel Viaplay heeft niks goeds gebracht voor het medialandschap. En het Verstappen-effect is al weg aan het ebben, dus de TV-rechten zijn ook nog eens te duur voor NL straks. Een jaar of 15 terug waren de F1 rechten nog maar een paar ton omdat niemand er meer naar keek.
Ik zal ze ook niet missen. Hopelijk gooien ze die twee commentatoren eruit bij Videoland. Denk dat weer nieuwe abo's zal opleveren. Man wat zijn die 2 gasten tenenkrommend en amateuristisch. In 1 woord. Vreselijk!!!
Ik vind de programmering rondom de races een verademing ten oprichtte van wat het vroeger was bij Ziggo. Dan bedoel ik dus de pre-race show en de post-race show. Programma's waarin ze Guido en Ho Ping Tun daadwerkelijk iets laten bijdragen. Vaak ook technische analyses van race incidenten. Moet wel toegeven dat in afwezigheid van Amber het met de vervanger nog wat sterker was, maar goed.
Een probleem met manusje van alles zijn is dat alles betaald moet worden, terwijl de meesten niet alles kijken. De waardepropositie voor een consument die bijvoorbeeld enkel F1 wil zien is slecht.
Dat inderdaad. Het eerste jaar een aanbieding genomen van € 99 voor een jaar. Dat vond ik al op het randje van wat ik persoonlijk acceptabel vind om alleen F1 te kijken. Daarna opgezegd om nooit meer terug te keren.
Het systeem begint wel flink te kraken. Clubs zoals Viaplay bieden exorbitante bedragen voor bepaalde sporten, om de concurrent af te troeven. Waardoor ze om rendabel te blijven de prijzen flink omhoog schroeven. Waarbij de klant 1 sport laten afnemen vaak ook te weinig oplevert, dus wordt je opgezadeld met een lading sport waar je waarschijnlijk geen behoefte aan hebt. Wat resulteert in opzeggingen, waardoor de prijs nog meer omhoog moet. Waardoor nog meer mensen opzeggen. Dat is geen houdbaar systeem. Enige wat we kunnen hopen dat de meeste op de fles gaan waardoor de rechten niet meer verkocht worden voor dit soort bedragen. Een soort reset.

Wat ze ook niet helpt is dat het al jaren kinderlijk eenvoudig is om gratis betaalde sport te kijken. Als er 1 aangepakt wordt, zijn er al weer 3 nieuwe actief. Kijk zelf geen sport maar ben recent bij een kennis wel verrast hoe professioneel en eenvoudig het tegenwoordig is. Als je niet beter zou weten is het gewoon een legale dienst. Dat is wel wat anders dan ik van vroeger gewend ben met allerhande vage tooltjes, tunnels en VHS kwaliteit CAM streams. Toen moest je echt IT'er zijn, nu kan iedereen zo'n kastje/site bedienen.

[Reactie gewijzigd door naaitsab op 2 juli 2026 18:40]

Inderdaad, die paar keer dat ik zo'n betaalwedstrijd wil kijken, zoals bijv Rico tegen Usyk, of Formule 1 met Duits of Portugees commentaar (want het Engels is echt verschrikkelijk chauvinistisch), of zelfs live eredivisie, ben ik ook altijd verbaasd om binnen 10 seconden livestreams te vinden via een buitenlandse zoekmachine van een gesanctioneerd land...

Dat dus lak heeft aan alle link-verboden waar Google en Microsoft zich braaf aan houden.

Heb niet eens zo'n kastje nodig eigenlijk. Netjes is het niet, maar €15-€25 betalen voor een bokswedstrijd of middelmatige eredivisie club, da's toch wel veel.
Heb niet eens zo'n kastje nodig eigenlijk. Netjes is het niet, maar €15-€25 betalen voor een bokswedstrijd of middelmatige eredivisie club, da's toch wel veel.
Dat niet alleen de Verhoeven vs Usyk bijvoorbeeld kon je niet kijken zonder ook een abbo af te nemen. Ja je kan hem opzeggen voor de eerste betaling maar dat soort systemen ben ik principieel tegen. Met meerdere mensen allemaal een euro of 5 inleggen om zo'n wedstrijd te kijken is echt prima te doen. Laat ons dat dan ook gewoon doen, zonder extra poespas.
Hopelijk dat Videoland wel nog wat stappen gaat zetten om hun audio en video kwaliteit te upgraden anders is het niet bepaald een vooruitgang.
Videoland is gewoon slecht. Ik krijg het gratis bij mijn Internet abonnement maar na een paar kijk pogingen doe ik er niks mee. Kan net zo goed verdwijnen van de markt.

En dan alles wat door DPG wordt overgenomen wordt kapot gemaakt. Neem nou HWI hier in NL en hoe Tweakers achteruit is gegaan. Het is geen populaire mening, maar het is nu eenmaal zo. Zelfs familieleden hebben AD op gezegd omdat die niet eens in staat zijn om de krant een week lang stabiel te bezorgen, als die al komt.

Nee, van mij mogen Viaplay en Videoland gewoon de prullenbak in.
Ga je me nou vertellen dat beeld en geluid bij Videoland nog slechter is dan bij Viaplay? Dat was al een stevige achteruitgang na de 4K-races bij Ziggo het jaar ervoor… Zijn de streams bij Videoland wel stabiel?
Dat is zo… Althans, Videoland zendt niets uit in 4K; alles is nog in 1080p en in stereo.

Ik ben dus bang dat ze dit straks bij de F1 ook gaan doen. Ik hoop het natuurlijk niet. Mijn vriendin kijkt heel veel naar Videoland en het is tot nu toe keistabiel gebleken. Laten we hopen dat dit zo blijft na de overstap van de vele nieuwe abonnees voor de Formule 1 — mits Max natuurlijk door blijft rijden.

Maar ik ben wel blij dat Viaplay failliet is. Nu maar hopen dat ze die twee presentatoren ook nog de deur uitdoen.

[Reactie gewijzigd door Roberto538 op 3 juli 2026 15:41]

Viaplay is bij mijn weten ook 1080p, toch? Alleen was de bitrate toen ik er nog abonnee was om te janken.

Het zal wel lastiger zijn om live sport stabiel te streamen dan films en series, dus wellicht wordt het nog een uitdaging. Daarom hoort zoiets wat mij betreft ook gewoon op lineaire tv thuis. Hoe dan ook ben ik benieuwd hoe Videoland het gaat doen.
Ja klopt bitrate is nog steeds niet je van het .

Ondanks aanvoer in 4K niet door gezet naar klant vanwege bandbreedte enz

Daarom ook Viaplay de deur uit gedaan toen en naar F1 gestapt via vpn voor normale prijzen . Daar is het beeld veel strakker .
Dat is ook mijn ervaring ja. Ik vind de 6 Mbps van F1TV nog steeds niet om over naar huis te schrijven, maar het beeld is keurig 1080p50. Het verschil met 1080i zie je toch wel.

Bij Viaplay keek ik altijd naar hun lineaire zender, want ondanks 1080i was de bitrate zoveel hoger (uit m'n hoofd 7,2 Mbps?) dat ik het beeld nog steeds mooier vond dan hun app. En de zender werkte wél gewoon...

Momenteel ben ik bezig om het F1-signaal dan maar gewoon van de schotel te plukken. Met een beetje geluk krijg ik m'n ontvanger zo gek om het commentaar van Olav Mol er in sync onder te zetten. Maar dat zit nog in de experimentele fase ;) . Maar ook op de schotel is het beeld naar moderne maatstaven niet altijd om vrolijk van te worden. Eleven Sports zendt de races uit in 4K en dat ziet er keurig uit, maar de andere sessies zijn geüpscaled van 1080i en dat is niet echt mooi te noemen.
Video moet minstens naar HD kwaliteit, want 720p is niks.
Ben ik de enige die er wat van vindt dat het dan DPG is die het koopt? En ja ik snap de ironie van dat op Tweakers aan de kaak stellen.
TijsZonderH Nieuwscoördinator @911GT22 juli 2026 19:06
Hier stond het vorige bericht helemaal vol mee dus nee je bent zeker niet de enige ;) En niks mis mee om dat hier te zeggen hier, de mensen van Viaplay hebben straks dezelfde naam op hun salarisstrook en krijgen dezelfde HR-afdeling maar daar houdt ook alle vergelijking tussen ons wel op.
Maakt mij niks uit. Als ik maar de Premier League kan kijken. Formule 1 kijk ik niet meer.
ok, wat vind je dan van Viaplay's idiote actie om de vroege zaterdagmiddag premier league wedstrijden (1 per weekend) te verkopen aan Amazon Prime Video, waardoor als je die wedstrijden wilt kijken nog een extra abonnement moet afsluiten?
Viaplay heeft de formule1 markt in Nederland verpest.
Ik hoop dat de ACM dit goed keurt. En dat formule1 kijken normaal wordt met goede commentaar en met een normale prijs.
Ik vraag mij echter af...

Dankzij het geklaag van Viaplay dat veel F1 kijkers hun platform links liet liggen en naar het veel goedkopere F1TV uitweken leidde toen tot een prijsverdubbeling van F1TV.

Ik denk echter niet dat FOM die prijs weer terugbrengt. Zeker nu ze zien dat er stiekem toch veel mensen bereid blijken om die 125 euro per jaar ervoor te betalen...
Waar ze naar mijn mening door kapot gegaan zijn is door alles te bundelen. Er is bij lange na geen 100% overlap tussen F1 fans, Darts fans en Voetbal fans. Ik ga niet gokken over exacte percentages, maar ik kan me voorstellen dat een aanzienlijk deel van de fans van die sporten maar fan zijn van 1 van die sporten. Viaplay dwong ze te betalen voor alledrie + een karig normaal streaming aanbod.

Als ze hadden gekozen voor een €5 per maand basis abo met F1, voetbal en darts als opties er bij van ieder €5 per maand, waren zo voor mensen die alles wilden op dezelfde prijs uitgekomen, maar ze hadden veel meer mensen kunnen lokken die maar 1 sport wilden.

Ik had initiëel Viaplay, eigenlijk puur voor F1, dus zodra ik over kon stappen naar F1TV heb ik het gedaan. Beter (engelstalig) commentaar en goedkoper. Tegen het eind kreeg je een F1TV abo er bij, maar dat was too little too late.

Ik hoop dat videoland het wel snapt en hun huidige abo prijs houdt voor de basis content en dat individuele sporten voor een bedrag per maand er bij komen. Als ik het idee krijg dat het basisaanbod van Videoland + F1 het maandbedrag waard is, heb je een aardige kans dat ik van F1TV naar Videoland ga.
Helaas is er nog geen verbod op koppelverkoop voor streamingdiensten gekomen. Het is eigenlijk gestoord dat je voor alle rechten moet betalen terwijl je maar 1 item wilt zien. Er is een reden dat we daar een verbod tegen hadden: het zorgt voor uitbuiting van consumenten en oneerlijke winsten.

Maar ja, dat zal wel nooit aangepakt worden aangezien de meeste nieuwszenders door commerciële partijen (zoals DPG) worden beheerd die zichzelf dan in de voet schieten.
Lijkt me ook moeilijk om daar regels voor op te leggen. Als je er cynisch naar kijkt zijn alle streaming diensten per definitie koppelverkoop: Je wil alleen kijken wat je kijkt, maar je moet betalen voor het hele aanbod. Dan is ook elk bibliotheek lidmaatschap koppelverkoop.

Misschien moeten streamingdiensten ipv gratis abo's met advertenties eens gaan denken over abo's waar je een bedrag per kijkuur voor betaalt. Dan maakt het aanbod niet uit, noch accountsharing. En wij als consumenten kunnen ons zonder problemen op alle diensten abonneren en betalen toch alleen voor wat we kijken.

Ik vraag me ook af of als het in zo'n termen uitgedrukt wordt, mensen het dan nog slikken (of misschien zelfs bereid zijn meer te betalen per kijk uur). Stel bij het gemiddelde netflix abonnement zijn er 2 aparte kijkers die ieder 2 uur per dag netflix kijken voor 16 euro per maand. Dus ~120 kijkuur voor ~16 euro. Dat zou dus ~13 cent per kijkuur zijn. Prijzen per uur moeten natuurlijk hoger zijn voor zo'n abo dan de flat-rate abos, dus 15-20 cent per uur. Klinkt best schappelijk nog. Ik heb alleen geen idee of dat 'een gemiddeld netflix huishouden' is. Ik kan me voorstellen dat de gemiddelde kijktijd wel een stuk omlaag gehaald wordt door sleepers (mensen met een abo dat ze niet of nauwelijks gebruiken).
De vergelijking met bibliotheken gaat wel een beetje mank aangezien alle boeken redelijk hetzelfde geprijsd zijn.

Een bedrag per uur zou inderdaad best wel eerlijk zijn. Dan betaal je direct voor de content en de kosten die er zijn in die content te streamen. Als consument maakt het dan ook niet meer uit dat aanbod over 20 diensten zijn verspreid en voor de maatschappij als geheel voorkomt het kijkverslaving. En als F1 peperduur is ook aan te schaffen, kun je daar gewoon premium tarief voor vragen.
Indien jij die persoon bent die wél elke race bent dan ga je netto natuurlijk nog meer betalen. Er moet immers evenveel geld binnen komen en er zijn altijd mensen die races overslaan dan wel volledig afhaken gedurende het seizoen maar nog wel een dienst hebben lopen.

Dat is überhaupt de uitdaging van TV. Vroeger hadden ze x miljoen klanten en kochten ze een licentie voor x miljoen wat centen werk per klant kon zijn. Nu wordt de TV markt kleiner terwijl de kosten stijgen. Zeker in geval van optionele diensten kun je niet langer deze kosten over iedereen uitsmeren. Ga maar eens na stel je hebt een licentie van 20 miljoen over 5 miljoen klanten dan praat je over 4 euro per jaar per klant. Maar ga deze dienst eens optioneel maken en vervolgens blijken 150.000 klanten die dienst af te nemen, dan wordt het meteen 133 euro per jaar.

Dus nee waar het wellicht gevoelsmatig een goed idee is om te pushen voor 'eerlijke' gebruikstarieven en een fair use policy model veel en veel voordeliger voor wie daadwerkelijk de content consumeert.
Nou ik weet helemaal niet of het wel zo voordelig is voor de consument. De kosten voor uitzendrechten worden bepaald door vraag en aanbod. Als betalen voor daadwerkelijk gebruik te duur wordt, en mensen kijken naar andere programma's, wordt het vanzelf minder interessant om de uitzendrechten te kopen, waardoor de prijs daalt.

Uiteindelijk is de consument dan goedkoper uit in ruil voor minder geld naar de Fia.
Ik denk dat ze nu juist verdienen aan mensen die nooit kijken maar het abonnement laten doorlopen.

Dat raken ze daar mee kwijt.
Koppelverkoop is verboden als een bedrijf een signicante macht heeft op een bepaalde markt. Gebundelde verkoop mag prima. HP mag prima een pak papier meeleveren met een printer.

In dit specifieke geval. Een videotheekdienst mag ook prima live sportuitzendingen uitzenden waar het licenties voor inkoopt.
Ik denk het niet, zelfs bij ziggo moet ik 1-2 euro extra gaan betalen per maand voor mijn kabel tv omdat ze iedereen voetbal willen aanbieden, wat mij dus geen reet intereseert.
Dit stoort mij ook mateloos. Flikker op met je prijsverhoging verkapt als extra voetbalpakket. Er is een reden dat ik die zenders niet al eerder had aangeschaft...
Ze hebben weinig geleerd van het debacle Sport 7 in de jaren ‘90. Een bijna identiek verhaal qua arrogantie.

Wikipedia: Sport 7
In het verleden had ik een abonnement op ViaPlay in de maand december voor het WK darts als dartsfan, maar ik vond de prijs per maand veel te hoog voor die enkele keer dat ik keek.

Mijn eerste reactie op het nieuws dat het naar Videoland gaat was blijheid, maar dat gezegd hebbende, als de prijzen van Videoland gaan stijgen naar het niveau van ViaPlay, dan haak ik weer af.
Als je alleen wk wilt kijken kan je beter bij pdctv terecht, die bieden ook abonnementen per dag, weekend en dacht zelfs per toernooi.
Dit is de oplossing die ik ook altijd doe voor het WK in December/Januari.
Dat krijg je als je business plan er van uit gaat dat alle F1 kijkers bij Ziggo (gratis in het pakket) ALLEMAAL ook wel willen betalen voor F1. En dan een bieding doen met die cijfers in gedachte. Dat wisten we al direct dat dat hem nooit ging worden.
Verbast mij niets dat de boel kapot gaat. Ze begonnen al met een technisch on-af product* dat maar mondjesmaat werkte. Veel mensen (zoals ik) haakte in het begin al af toen het nog soort van betaalbaar was.

*de originele stream provider kon geen treams groter dan het virtuele geheugen limiet van de browser aan omdat deze de verlopen data niet invalideerde, ofwel bij 4gb op chromium varianten stopde de stream er mee via een hard crash (inclusief vrijwel alle setop boxen e.d.). Dit was doorgaans geen probleem voor de meeste programma's maar bij F1 konden de stream wel eens langer dan 2:45u zijn waarna het in de problemen liep.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn