Door Sjef Weller

Redacteur tv en audio

Bassige sportoortjes met een vleugje anc

Shokz OpenFit Pro Quicktest

13-01-2026 • 15:00

10

Multipage-opmaak

Inleiding

Medio vorig jaar kwam Shokz met zijn OpenFit 2 en OpenFit 2+, sportieve open-ears die je met hun ingebouwde beugel aan je oor klemt. Buitenboordoortjes klinken doorgaans nogal schel, maar de OpenFit-oortjes vielen op door hun stevige bas. De nieuwe Shokz OpenFit Pro, die begin deze maand uitkwam, voert de bassen nog wat meer op én voegt actieve noisecancelling (anc) toe. Maar hoe zinvol is die anc eigenlijk, als de oortjes niet je gehoorgang afsluiten?

Productfoto's Shokz OpenFit ProProductfoto's Shokz OpenFit ProProductfoto's Shokz OpenFit ProProductfoto's Shokz OpenFit Pro

Ruisonderdrukking met een twist

(In) de doos

De Shokz OpenFit Pro wordt geleverd in een doos van gebleekt karton met kleuropdruk. De verpakking bevat naast de oortjes en het laaddoosje een USB-C-laadsnoer, beugelopzetstukjes voor kleinere oren, een flyer met appdownloadinstructies, een garantiekaart en een papieren handleiding.

Ruisonderdrukking werkt doorgaans tweeledig; voordat de actieve noisecancelling überhaupt aan de slag gaat, wordt een groot deel van de ruis al onderdrukt door de oorkussens. Deze passieve noisecancelling is bij de Shokz OpenFit Pro niet mogelijk. De oortjes gaan immers niet ín je oor, maar hangen ertegenaan en laten dus je gehoorgang open. Zo kun je naar muziek luisteren zonder je van de buitenwereld af te sluiten, luidt de gedachte. Bij in-ears moet je daarvoor gebruikmaken van een transparantiemodus.

De OpenFit Pro moet het dus echt alleen van zijn actieve noisecancelling hebben. Uit ervaring weten we dat dit vooral effectief is op het bas- en lagere middenbereik. Je zou misschien denken dat dat dan ook automatisch geldt voor Shokz’ nieuwe open-ears, maar dat blijkt niet helemaal te kloppen. Als we de anc-prestaties doormeten, zien we dat ruis vrijwel alleen op de middenfrequenties een dip vertoont. Op de rest van het spectrum is het effect van de ruisonderdrukking minimaal.

Anc-meting Shokz OpenFit Pro

Stiller, maar niet stil

Deze oortjes krijgen je omgeving daarmee niet bepaald stil. Toch is het overduidelijk te merken wanneer je de anc inschakelt. In plaats van een stiltebubbel ervaar je eerder een soort dempingsbubbel; geluiden om je heen komen wel binnen, maar klinken net wat minder luid. De demping is iets minder krachtig dan bij eartiploze in-ears. In het verkeer hoor je de andere weggebruikers en in de winkel kun je gewoon een gesprek voeren aan de kassa. Op kantoor en in de sportschool hoor je de mensen om je heen, maar op een iets lager volume. Dat maakt focussen op je taken net wat makkelijker.

Afgezien van de fysieke beperkingen is het anc-systeem overigens niet perfect. Voor de noisecancelling gebruikt elk beugeloortje drie verschillende microfoons. Heb je de noisecancelling maximaal ingesteld, dan moet je uitkijken dat je die microfoongaatjes niet met je vingers bedekt als je de oortjes vastpakt, anders levert dat een luide, schrille pieptoon op. Dit los je op door het anc-niveau via de app te verlagen, al wordt er dan natuurlijk nog minder ruis tegengehouden. Daarnaast kan de anc van de OpenFit Pro niet zo goed overweg met windruis. Buiten op de fiets schakel je de noisecancelling daarom beter uit, want de wind die tegen de oortjes beukt overstemt anders de muziek én het overige omgevingsgeluid. Lopend over straat kun je de anc wel prima aanlaten zonder dat de wind gaat storen.

Comfortabele stofmagneet

Verder lijkt de OpenFit Pro sterk op de OpenFit 2+ die momenteel acht tientjes goedkoper is. De oortjes zitten net zo comfortabel en stabiel als bij dat eerdere model; bij de Pro wordt bovendien een extra opzetstukje meegeleverd, zodat de beugels ook bij kleinere oren goed blijven zitten. Je bedient ze volledig met de fysieke drukknop op elk oortje; de tikbediening van de OpenFit 2 en 2+ heeft het veld geruimd. De overzichtelijke Shokz-app biedt bij de Pro extra regelaars voor anc en Dolby Atmos. De ingebakken EQ biedt een aantal presets plus de mogelijkheid een eigen instelling te maken.

Shokz OpenFit Pro - appShokz OpenFit Pro - app
Shokz OpenFit Pro - appShokz OpenFit Pro - appShokz OpenFit Pro - app

Helaas is het zachte materiaal van de oortjes nog steeds een magneet voor stof en vuil. Dankzij de IP55-rating, dezelfde als bij de OpenFit 2+, kunnen stof, zweet en regen echter geen kwaad voor de werking. De OpenFit Pro ondersteunt bovendien het nieuwe Bluetooth 6.1, wat onder meer moet zorgen voor een langere accuduur. Het prijsverschil met die OpenFit 2+ is met acht tientjes wel fors.

De bassen zijn nog een klein tikkeltje krachtiger dan bij de OpenFit 2+, maar verder is de geluidsbalans hetzelfde. Ook de Pro-oortjes zijn daarmee prima voor vrijwel alle soorten muziek, waaronder basheavy muziek als hiphop en elektronische dance. Het stereobeeld dat de oortjes leveren, is lekker ruim; hiermee vergeleken is de soundstage van de meeste in-ears aan de krappe kant.

Frequentierespons Shokz OpenFit Pro

Hoewel de OpenFit Pro voor stereomuziek alleen de eenvoudige SBC- en AAC-bluetoothcodecs ondersteunt, kan hij ook overweg met Dolby Atmos-geluid in streams van bijvoorbeeld Netflix en Tidal. Mede dankzij hun ruime soundstage doen de oortjes dit erg goed; surroundgeluid en hoogte-effecten klinken overtuigend genoeg. Daarbij kun je ook headtracking inschakelen, waarbij het stereobeeld meedraait met je hoofd. Dat gebeurt accuraat en zonder vervelende haperingen.

Niet voor in de trein

Ook voor de Pro's geldt echter dat de sound erg afhankelijk is van het geluid in je directe omgeving. De oortjes klinken het best in rustige situaties, met een geluidsbeeld dat warmer is dan bovenstaande frequentieresponsgrafiek doet vermoeden. Is er iets meer omgevingsgeluid, zoals op kantoor, dan verliezen de oortjes iets van die warmte. In een echt lawaaiige omgeving, bijvoorbeeld aan boord van een vliegtuig of trein, klinken de oortjes simpelweg schel. Daarmee zijn de oortjes prima voor in de sportschool, op werk, thuis of buiten tijdens een wandeling, maar minder geschikt voor reizen met het ov.

Originele mictestsample
Mictest Shokz OpenFit Pro
Micruistest Shokz OpenFit Pro

Bellen gaat net zo goed als met de OpenFit 2+; bel je vanuit een lawaaiige omgeving, dan wordt een groot deel van het omgevingsgeluid weggefilterd. Hierdoor ben je alsnog te verstaan, maar klinkt het stemgeluid ook een stuk doffer. Verder heeft de OpenFit Pro een uitstekende accuduur. Zonder anc zwijgen de oortjes pas na 10 uur en 40 minuten, met anc ingeschakeld meten we precies dezelfde 9,5 uur als bij de OpenFit 2+. Met tien minuutjes in het laaddoosje krijg je er weer zo'n vier uur speeltijd bij. Het doosje is op te laden via USB-C of met een draadloze laadmat.

  • Accutest – Anc
  • Accutest – Geen anc
Accutest - anc
Oordopjes Gemiddelde tijd in uren en minuten (hoger is beter)
Apple AirPods Pro 3
9u36m
Shokz OpenFit Pro
9u30m
JBL Tour Pro 3
9u16m
JBL Tour Pro 2
8u27m
Denon PerL Pro
7u12m
Sennheiser Momentum True Wireless 4
6u38m
Sony WF-1000XM5
5u21m
Bowers & Wilkins Pi8
4u59m
Apple AirPods 4 ANC
4u11m
Accutest - geen anc
Oordopjes Gemiddelde tijd in uren en minuten (hoger is beter)
JBL Tour Pro 2
13u6m
Shokz OpenFit 2+
10u42m
Shokz OpenFit Pro
10u42m
Apple AirPods Pro 3
10u21m
JBL Tour Pro 3
9u31m
Sennheiser Momentum True Wireless 4
6u51m
Denon PerL Pro
6u47m
Sony WF-1000XM5
5u57m
Bowers & Wilkins Pi8
5u11m
Apple AirPods 4 ANC
5u3m

Conclusie

De Shokz OpenFit Pro is een stel open-ears waarmee je prima kunt sporten of wandelen. Het setje lijkt sterk op de OpenFit 2+, maar klinkt nog een tikkeltje warmer door de licht opgevoerde bassen. De oortjes hebben nog steeds een ruimer stereobeeld dan in-ears. Ook Dolby Atmos-streams doen het er goed op. Luister je echter in een rumoerige omgeving, dan klinken de oortjes wat schel. Uniek voor deze open-ears is de noisecancelling. Die anc snoept helaas maar een klein beetje van het omgevingsgeluid af. Wil je in alle omstandigheden opgaan in je audiocontent, dan zijn deze oortjes niet voor jou. Door de gebrekkige windruisdemping zijn ze ook niet fijn voor op de fiets. De anc is echter wel voldoende als je wilt focussen op je werk of krachttraining, zonder jezelf daadwerkelijk af te sluiten van je omgeving.

Daarmee zijn deze open-ears vooral interessant als je vaak in de sportschool te vinden bent, maar je oortjes ook bij andere dagelijkse activiteiten en tijdens het werk wilt dragen. Voor wielrenners zijn ze echter niet geschikt. Vooralsnog is de prijs met 249 euro aan de hoge kant; de OpenFit 2+ haal je inmiddels voor 179 euro en de anc is een leuke extra, maar wat mij betreft niet krachtig genoeg om het prijsverschil van 80 euro te verantwoorden.

Redactie: Sjef Weller • Testlab: Denny Verwoert, Dean Hulsebos, Donovan Kempes • Eindredactie: Monique van den Boomen

Reacties (10)

Sorteer op:

Weergave:

Ik ben in bezit van de Shokz Run Pro en sinds een week de Shokz OpenFit 2+. Ik gebruik niet meer anders dan de Shokz OpenFit 2+ tenzij de omgeving te lawaaierig is, want dan ga ik terug naar een over-ear hoofdtelefoon.

Voordelen Shokz OpenFit 2+ tov Shokz Run Pro
  • Een enkele keer val ik er mee in slaap. Je voelt ze niet. Met de Run Pro ga je niet echt liggen luisteren vanwege de nekband.
  • Bij het wandelen heb ik geen nekband die tegen de capuchon schuurt.
  • Vol geluid over het hele spectrum
Pluspunten Shokz OpenFit 2+
  • Geluid. Ik vind ze top klinken. En ja, je houdt het open effect.
  • Bediening volume, pauzeren. Intuïtief goed voelbare knoppen.
  • Volume, ook bij weinig volume zijn er nog steeds kleine stapjes is het zachter/harder zetten van het geluid.
Minpunten Shokz OpenFit 2+
  1. Dolby Audio: Leuk voor Netflix of audio content die daar op gemixed is. Podcasts zijn in deze mode niet aan te horen. Deze mode gebruik ik niet.
  2. Het muten tijdens een call kan alleen via de Smartphone. Gemiste kans, je hebt een aanraaktoets op links.
  3. Microfoon ruisonderdrukking. Op moment ingeschakeld wordt mijn stem voor de andere gesprekspartner minder.
Interessant! Ik gebruik mijn OpenRuns heel erg veel, eigenlijk gewoon als go to headset. Heb me altijd al afgevraagd wat een beetje ANC technologie in dat setje zou doen en zoals het hier omschreven wordt klinkt dat wel goed.

Alleen niet 249 euro goed. Vind de gewone Shokz lineup al fors aan de prijs maar dit is wel heel erg veel geld.
Toe maar, twee oortjes. Ik raak mijn openrun al vaak genoeg kwijt, laat staan dat ik naar 2 oortjes moet gaan zoeken. LIjkt me ook veel te omslachtig met sporten. Om steeds 2 oortjes op en af te moeten zetten. De openrun voel je al amper. Ik zie niet hoe dit beter is.

En ze zijn al niet geschikt om mee te wielrennen, is dat geen sport?
Open ears zullen wss nooit super geschikt zijn voor wielrennen/fietsen omdat je nou eenmaal erg moeilijk de wind kan stoppen zonder iets in je oor te hebben. twee oortjes in doen of een koptelefoon opdoen scheelt precies 3 seconden dus voor mij persoonlijk zou dit geen dealbreaker zijn
Qua verkeersveiligheid scoren open ears natuurlijk beter, zelfs als pass-through aanstaat bij in-ears of een koptelefoon. Zeker bij hoge snelheden geef ik aan open ears of helemaal niets de voorkeur
Daar heb je een punt inderdaad.
Is niet veel zoeken aan, die dingen gaan gewoon in een case naar mijn weet. Gebruik zelf Sony WF1000XM5s tijdens het hardlopen en kan me niet herinneren dat ik ooit problemen heb gehad dat ze op een of andere manier in de weg zouden zitten.
Dat je iets (vaak) genoeg kwijtgeraakt is geen productfeature, maar user error.
Leg iets altijd op dezelfde plek, berg het op in zijn case (in geval van 2 aparte oortjes) en leg/steek het nadien steeds op dezelfde plek... dan is iets kwijtspelen al veel moeilijker.
Uit eigen ervaring is er weinig omslachtig aan sporten met 2 aparte oortjes, ik gebruik zowel de openrun als aparte in-ears, beide hebben tijdens zo'n activiteit hun pro en cons. Buiten lopen openrun, loopand in ears bijvoorbeeld.

Maar verder zit ik niet te wachten op dit product van Shokz, geef mij maar meteen weer zo'n Openrun om te sporten. Ik neem de mindere geluidskwaliteit er zo bij.
Tja, dergelijke organisatie is helaas niet voor iedereen weggelegd hoe gek het ook moge klinken voor zij die dat wel kunnen :+

Ik raak ook twee OpenRuns per jaar kwijt. De vaste plek ervoor kan ik zo aanwijzen maar daar liggen ze vaker niet dan wel. Na 30 jaar heb ik dat maar opgegeven en heb ik geaccepteerd dat ik regelmatig nieuwe elektronica moet kopen, en dat ik met dezelfde regelmaat die elektronica cadeau doe aan wildvreemden :>

(Mocht je er een vinden; heel veel plezier ermee!)

[Reactie gewijzigd door doltishDuke op 14 januari 2026 15:19]

In deze review wordt Noise Reduction verward met Noise Cancellation. Het zit hem al in de naam, het canceld de omgevingsgeluiden niet maar reduceert ze. Hier hoor je dus in beginsel met een andere verwachting naar te luisteren.

De oordopjes zijn nog niet officieel uit dus ik verwacht dat hier nog beta software op draait. Ben benieuwd naar de consumenten reviews zodra de oordopjes daadwerkelijk bij deze mensen aan de oren hangen.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn