Samengevat
Corsair verlegt zijn premiumlat met de K100 Air Wireless. Het toetsenbord kost ongeveer 300 euro en dat is stevig aan de prijs. De engineering is ontegenzeggelijk imposant; Corsair heeft Cherry's mechanische UltraLowProfile-switches voor laptoptoetsenborden in een ultraplat toetsenbord weten te proppen, samen met een accu en genoeg features en aanpasmogelijkheden om je jaren zoet te houden. Stil is het keyboard echter niet bepaald en veel fysieke aanpassingen kun je niet doen. Zo kun je geen keycaps vervangen en er is keus uit slechts één type, niet-verwisselbare switch. De keycaps op dit premiumtoetsenbord zijn van minder premium-abs gemaakt en de tactile toetsen zijn wat ons betreft nogal aan de luide kant.
Bijna iedereen die weleens naar een mechanisch toetsenbord heeft gekeken, zal er rap achter zijn gekomen dat er nogal wat varianten zijn om uit te kiezen. Van gewone fullsizetoetsenborden met 104 toetsen tot compactere varianten. Nog veel meer keus heb je wat de switches betreft, of de daadwerkelijke schakelaars zo je wilt. Tientallen merken met elk legio varianten leveren honderden opties voor je switches op. En dan kun je nog je keycaps uitzoeken, met verschillende profielen en kleuren.
De meeste mechanische toetsenborden hebben vooral gemeen dat de switches, ongeacht of dat nu de bekende Cherry MX-switches, Kailh, Gateron, Geetech, Matias, Alps of Topres zijn, om er een paar te noemen, een millimeter of 20 hoog zijn. Daar komt nog een keycap bovenop, en er komen een pcb en behuizing onder, dus een beetje toetsenbord is al snel 40mm hoog. Er komen echter steeds meer mechanische toetsenborden op de markt met extra lage switches en dito keycaps: low profile- en ultralow profile-toetsenborden als de G915 en G815 van Logitech, en de K3 en K5 van Keychron om er een paar te noemen. Ook Corsair heeft toetsenborden als de K70 Low Profile en de K60.
Daar komt met de K100 Air Wireless een extreem platte optie bij. De K70 is pakweg 29mm en de K60 is 31mm hoog. De K100 is slechts 17mm hoog, aanmerkelijk platter dan de Keychron- en Logitech-toetsenborden. Hoe Corsair dat voor elkaar heeft gekregen, bekijken we op de volgende pagina. Wees gewaarschuwd, want voor ultraplat betaal je een tranentrekkende 300 euro. Voor een high-end customtoetsenbord geen gek bedrag, maar voor een mainstreamramplank nogal aan de prijs.