Google werkt aan nieuwe Chromecast-versie

Google heeft bij de Amerikaanse Federal Communications Commission documenten ingediend voor een nieuwe versie van de Chromecast. In de documenten wordt melding gemaakt van 5GHz-wifi, maar volgens Google-medewerkers zijn er geen nieuwe features.

Het uiterlijk van de nieuwe versie van de Chromecast is niet gewijzigd, blijkt uit de documenten die Google bij de FCC heeft ingediend en die werden opgemerkt door de website Zatz Not Funny. De documenten maken meerdere keren melding van 5GHz, maar niet op te maken valt of hier ook daadwerkelijke ondersteuning voor is. Dat de originele Chromecast alleen ondersteuning had voor de druk bezette en minder snelle 2,4GHz-band kwam Google op kritiek te staan.

Bij de testresultaten die in de FCC-documenten beschreven staan, wordt in ieder geval enkel de 2,4GHz-band genoemd. Google wil er zelf eveneens geen duidelijkheid over geven: in een ask us anything op Reddit geeft een medewerker toe dat een nieuwe Chromecast in de maak is, maar dat 'het verschil voor de meeste gebruikers niet zal worden opgemerkt' terwijl er ook geen nieuwe features zouden zijn.

Woensdag presenteerde Google nog de Nexus Player, een apparaat dat muziek, video en games naar een tv kan streamen. De Nexus Player draait op Android TV, dat is bedoeld voor televisies. De streaming-functionaliteit van de Nexus Player is vergelijkbaar met die van de Chromecast, maar daarnaast kunnen gebruikers apps op de Nexus Player installeren.

Update, 13.00: Het artikel is aangepast om de claims over 5GHz-ondersteuning verder te nuanceren dan in het oorspronkelijke stuk.

Chromecast 2

Door Joost Schellevis

Redacteur

17-10-2014 • 12:38

108

Reacties (108)

108
104
82
0
0
11
Wijzig sortering
Mooi nieuws. Ik heb een redelijke kleine platte 'domme' Full-HD TV in de slaapkamer die ik wilde voorzien van Chromecast, maar zag hiervan af omdat ik thuis 5Ghz netwerk draai en ik dus niets heb aan 2,4 ghz.

5 Ghz heb je tegenwoordig wel nodig met 1080p mkv bestanden, veel te druk op de 2.4 band...

Mocht de nieuwe Chomecast 5 ghz ondersteunen, koop ik hem in ieder geval meteen!

[Reactie gewijzigd door Wereldreiziger op 29 juli 2024 20:35]

Kan hier prima zonder problemen 1080p streamen naar m`n Chromecast hoor :)
Ligt wel beetje aan formaat dat je afspeelt maar 1080p gaat idd gewoon.
Het zou inderdaad moeten kunnen, maar ik woon in een appartement waar letterlijk 30 of 40 wifi signalen door elkaar heb lopen op 2.4 Ghz. Het is zeer instabiel, en zelfs internetten gaat vaak met grote vertragingen.

Dus een netwerk draaien op 2.4 Ghz vertraagd niet alleen video streamen, maar ook me telefoon, tablet, laptop etc. echt een grote bron van ergernis.

Toen ik erachter kwam dat eigenlijk al mijn apparaten 5 Ghz ondersteuningen bleken te hebben, alsmede de standaard UPC router, meteen getest. En jezus wat een enorme vooruitgang was dat!
Waarom draai je niet gewoon twee aparte netwerken? Ik heb thuis beide netwerken naast elkaar draaien.
Zoals anderen hieronder ook al vermelden. FullHD streamen naar de chromecast gaat prima met plex. Al moet ik zeggen dat ik geen lossless video (25-50gig) heb geprobeerd. Maar de 8-10gig fullhd films zijn prima te streamen. Ik heb thuis zowel 2,4 als 5 GHz draaien, is dat voor jou misschien ook geen optie?
Anoniem: 16328 @Kliko17 oktober 2014 14:15
Het is een beetje jammer dat lokale opslag niet mogelijk is bij de Chromecast.
Je kan ook binnen de 2,4Ghz nog verschillende kanalen selecteren hé. 1 ander kanaal selecteren en dat is veel minder druk, zo kan je perfect streamen over 2,4Ghz.

Een handige check list voor wifi van de concurrentie onlangs:
http://www.zdnet.be/help/...ifi-ontvangst-in-je-huis/
Kijk bij het deeltje storing en daar staat zelfs een app om je kanaal goed te kunnen bepalen (app: Wifi Analyzer= https://play.google.com/s...oc.wifi.analyzer&hl=nl_BE). Bestaat ook 1 voor windows, voor de rest van de OS'en waarschijnlijk ook maar nog niet echt met gewerkt.
FHD streamen via plex gaat hier echt prima op een 2,4ghz router.
Heb nu ruim een half jaar de Chromecast maar vind dat er nog bijzonder weinig goede apps voor zijn. Netflix en YouTube zijn voor mij de enige apps die echt wat toevoegen.
Apps als Uitzending Gemist, RTL XL en Spotify zouden prima aanwinsten zijn in Chromecast ondersteuning.
Plex doet het ook goed op de Chromecast.
Die kent ook nog wel een aantal bugs hoor. ;)
Al krijg je regelmatig updates en merk je dat er steeds meer bugs geplet worden.
Tja... er is gewoon een API voor. Iedere app-bakker kan het gewoon inbouwen :)
Uitzending Gemist, RTL XL en Spotify zijn wel te streamen maar via een omweg. Native support zou wel handiger zijn. (BubbleUPnP, semperVidLinks)
Wat dat betreft kun je momenteel nog beter een Android stick/box hebben. Tenminste als je er eentje vindt die gewoon goed werkt. Die van Amazon heb ik hoge verwachtingen van en ook de recent geïntroduceerde Nexus Player met Android TV. De hardware is high-end en de firmware en software van Amazon lijkt me eerder op orde dan dat van een of andere onbekend Koreaanse of Chinese fabrikant. De Google spreekt voor zich dat is een Nexus apparaat. Beiden kosten 99 dollar.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 16328 op 29 juli 2024 20:35]

Het zou leuk zijn als ze er gelijk HDMI 2.0 van maken. Wel zo handig met de snelle opkomst van de 4K tv's.
Verwacht daar maar niet teveel van, als de huidige chromecast nog geen MKV afspelen kan, dan zit 4K er zeker niet in. En al helemaal niet voor de huidige prijstelling van 35 euro.
Ik kan gewoon zonder problemen MKV afspelen hoor op m`n Chromecast?
Hoe doe je dat dan? Welke programma's en instellingen?

Daarnaast is een MKV alleen maar een container en zegt het niks over de video bestanden die erin zitten. Maar als je een dikke 1080p MKV met DTS hebt, lijkt het me knap dat je dat met je chromecast afgespeeld krijgt (zelfs zonder DTS downsampling)..

Maar nogmaals, ik hoor graag als ik het fout heb want ik zou dit zelf namelijk ook graag willen kunnen.
Ik kijk al mijn MKV's op de chromecast door gebruik te maken van Plex. Plex heeft trouwens reencode mogelijkheden. Het kan dus dat de Chromecast tijdens de handshake al aangeeft dat hij die MKV niet ziet zitten en Plex het dan omzet naar iets dat ie wel lust. Functioneel gezien vind ik dat geen probleem, want ik kijk de film nog steeds in full HD.
Dat is precies wat er gebeurd :) het heet transcoden
Je hebt dus een reencode server nodig. Dus de chromecast kan geen MKV afspelen.
Kijk al mijn Mkv´s via Plex. Werkt als een zonnetje, ben dan ook erg blij met de chromecast in mijn slaapkamer. Weg de mediaplayer met kabels en afstandsbediening.
Verwacht daar maar niet teveel van, als de huidige chromecast nog geen MKV afspelen kan, dan zit 4K er zeker niet in. En al helemaal niet voor de huidige prijstelling van 35 euro.
Je weet dat MKV een container is die niets zegt over de kwaliteit van video die erin zit?
Je kan 640x480 video in een mkv steken maar ook een 4k.
Anoniem: 16328 @aval0ne17 oktober 2014 13:21
Ik zie ook niet gelijk wat hij bedoeld want de Marvell chip heeft ondersteuning voor het decoderen van H.264 volgens de specificaties.
Onder meer h264-, mpeg2&4- en divx-hd-codecs worden ondersteund voor video, met onder meer ac3-, dts- en aac-codecs voor geluid.
bron: nieuws: Marvell kondigt soc uit Chromecast aan

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 16328 op 29 juli 2024 20:35]

Maar de licentie voor die codecs moet wel betaald worden.En google heeft alleen AAC betaald op dit moment, anders zou de Chromecast waarschijnlijk iets van 20 euro duurder worden om aan Dolby de rechten af te dragen om het stickertje op hun stokje te mogen plakken.
Voor 4K heb je dan ook een veel krachtigere SoC nodig dan deze Marvell die hierin zit. De prijs komt dan ook niet meer overeen. Trouwens waarom moet iedereen opeens 4K hebben? Als je een 4K TV hebt kun je via de app van de TV Netflix 4K kijken. Verder is er nog nauwelijks media voor te krijgen.
ligt maar net aan het type codec dat gebruikt is. Dat het in een MKV container zit zegt vrij weinig.
Je weet dat mkv alleen een container is? chromecast kan die prima lezen. Het is meer dat bepaalde codecs niet ondersteund zijn.
Daar hebben We dus plex voor!
Ik weet dat het met Plex wel kan en ook dat het heerlijk werkt. Als ik echter een serie/film vanaf mijn NAS wil bekijken middels de Chromecast, dan of stottert het beeld of begint mijn NAS te roken...

Ik heb tegenwoordig enkel nog een laptop, en de hele reden van een mediaspeler was altijd al de oplossing een pc/laptop niet aan te hebben hoeven staan.

Voor het bekijken op de chromecast is er vaak transcoding nodig, op mijn telefoon of laptop is dat niet het geval. Ik heb persoonlijk liever dat het ontvangende apparaat voldoende krachtig is of hardwarematige ondersteuning bied voor het afspelen van video bestanden.
Oh, je draait Plex op je NAS, nouja, dat werkt ook wel, maar inderdaad zonder transcoding.

Ik draai hier Plex op mijn desktop, die staat overdag meestal wel aan, dus daar heb ik niet zo'n last van.
Ik gebruik op het moment helemaal geen Plex, gebruik de chromecast eigenlijk enkel voor Netflix. Heb het wel geprobeerd in combinatie met de NAS, maar ja, dat vond ik dus niet zo geslaagd ;)

Een vriend van me heeft Plex op zijn server draaien en heeft zijn bibliotheek gedeeld. Af en toe maak ik daar wel eens gebruik van, dan stream ik het vanaf hem.

Zo af en toe mag de Boxee nog aantreden, zit nog ergens weggestopt in de kast:)
Waaraan kan ik die lock merken?
Heb zelf niets vreemds ervaren bij films, youtube e.d.
Hier voorbeeldje:
https://www.youtube.com/watch?v=GF29Q6CFZvM

Films en TV-series worden met 24Hz opgenomen en als de Chromecast het als 60Hz naar je tv-stuurt krijg je schokkerige oneven weergave.

Sommige mensen storen zich daaraan en daarom hebben vrijwel alle tv's een 24hz modus maar 24hz is inherent al schokkerig door de lage framerate dus kijk zelf liever 24Hz content met frame-interpolation via mijn PC zoals met Smooth video project: http://www.svp-team.com/
Soapopera-effect ftw :9
Oh jee, Motion Plus/TruMotion etc effect dat laatste (soap opera) zeg maar. Dat is verschrikkelijk om te zien (vooral in films). Dat gaat linea directa uit.
Nah kwestie van gewenning omdat 24Hz zo gewoon is geworden.Kijk wat deze bekende regisseurs bijvoorbeeld zeggen:

"We are indeed shooting at the higher frame rate. The key thing to understand is that this process requires both shooting and projecting at 48 frames/s, rather than the usual 24 frames/s (The great majority of films have been shot at 24 frames per second since the late 1920s). So the result looks like normal speed, but the image has hugely enhanced clarity and smoothness.Looking at 24 frames every second may seem ok—and we've all seen thousands of films like this over the last 90 years—but there is often quite a lot of blur in each frame, during fast movements and if the camera is moving around quickly, the image can judder or "strobe."" Shooting and projecting at 48 frames/s does a lot to get rid of these issues.It looks much more lifelike and it is much easier to watch, especially in 3-D." - Peter Jacksonn

"3D shows you a window into reality; the higher frame rate takes the glass out of the window" - James Cameron
Yep, Hobbit HFR was niet fijn. Het was alsof je naar een toneelstuk keek in plaats van een film. Dientenverstande dat je je daardoor continu bewust was van de makeup en het decor. Je keek naar acteurs die tovenaars en hobbit speelden. Lifelike? Te lifelike.
Thuis staat al die motion-crap uit op alle apparaten.
Ik heb alleen de 2e hobbit in HFR (+imax) gezien en dat was voor mij wat betreft bewegingen toch wel een stuk beter dan de niet HFR 3D variant. Ik denk dat ze vooral ander om moeten gaan met de belichting om toch meer hetzelfde effect te krijgen als de oudere films, ze moeten er wel wat werk voor doen om de inleving

Ik ook een hekel aan de motion crap processing van tv's, maar als het fatsoenlijk opgenomen is op de hogedre frequenties ziet het er wel beter uit dan de motion processing.
Binnenkort bezoek ik The Hobbit-marathon. Ik kon alleen nog voor de 3D HFR-variant kiezen helaas. Ik heb alleen deel I in HFR gezien destijds, maar ik ben benieuwd of de toepassing van de techniek in II en III verbeterd is.
Peter Jackson heeft ongelijk the Hobbit zag er niet leuk uit in 48fps.

Mijn mening telt uiteraard zwaarder dan die van ene Jackson of Cameron. ;)
Idd net een camcorder beeld,uit de jaren 80. Goed voorbeeld,daarvan is airwolf serie. Eerste seizoenen waren op film, latere,werden op tape opgenomen ivm kosten. Nou het is gewoon niet naar te kijkeb. Heb een lg tv gekocht waar die,onzin niet,eens in zit.
Leuk dat jij dat denkt, maar gezien de verkoop aantallen zijn een hoop mensen het niet echt met je eens... ik merk er in iedergeval helemaal niets van, Netflix en youtube streamen met prima beeld en hij word daarom ook regelmatig gebruikt bij ons thuis.
@Powermage,

In de zin van aantallen zijn ze een serieuze partij. In de zin van video kwaliteit vind ik ze totaal niet serieus. Moet hierbij een kanttekening maken dat ik een videopurist ben en het ondersteunen van de verschillende videorates, die al sinds dat 1 in TV land bestaan toch wel een basic functionaliteit vind. Wat ze geweldig deden met hun search engine/maps etc laten ze liggen op videogebied, jammer. Vandaar de opmerking 'next'

[Reactie gewijzigd door gepebril op 29 juli 2024 20:35]

Volgens mij kan je met HDMI 2.0 ook gelijk de stroomkabel de deuruit doen; power delivery over HDMI.
Je maakte me al enthousiast maar helaas:
It won’t power your Chromecast. One of the big downsides of HDMI has been that it doesn’t provide power to external devices, which forces Chromecast users to power Google’s TV streaming dongle with an extra USB cable. That won’t change, at least not this time around. Said Venuti:

“HDMI 2.0 does not define power over the link at this time. Features such as providing power over the HDMI link, among many other features are currently under consideration.”
Ethernet poortje zou leuk zijn.... wifi is nog veel te vaak gewoon niet voldoende.

[Reactie gewijzigd door Shamalamadindon op 29 juli 2024 20:35]

10mb/s op 3-4 meter afstand is meer dan voldoende, anders koop je nog een router voor de wifi bereik.
In theorie heb je gelijk. In de praktijk heb ik situaties gehad waar een dun houten wandje het signaal volledig tegenhield en een gewapend betonnen vloer niet.
Met Chromecast of een China stick?
Met allerhande apparatuur. Variërend van laptops en mobieltjes tot een originele Sony Google TV.

Even ter verduidelijking, Bij klanten, niet bij mezelf. Ik heb zelf kwaliteit spul hangen.

Maar het punt is dat de meeste mensen nog altijd afhankelijk zijn van de Experiabox en een versterker van de Aldi/Kruitvat
Ik heb ook die xperiameuk. Daarnaast een degelijke cisco-router gehangen die het draadloze netwerk verzorgd. :)
Ik zou dat dan je klanten ook aanraden... Bij mij thuis kan ik prima streamen door een draagmuur heen.

[Reactie gewijzigd door Kliko op 29 juli 2024 20:35]

Mee eens, ik begrijp zowiezo niet dat ze dit niet standaard op het apparaat hebben gezet.
Wifi is leuk voor mobiele toepassingen maar als het kan vind ik dat er een kabeltje op moet.
Ik heb vanochtend een vergelijkbaar artikel op Engadget gelezen waarbij verteld wordt dat ook in deze versie geen ondersteuning voor 5Ghz banden is. Ik ben benieuwd welke website nu gelijk heeft.
Engadget ben ik bang.
Er was vandaag een AMA op reddit en daar werd de vraag gesteld:
http://www.reddit.com/r/C...omcast_teamask_us/clbflrm
Het zou echt een stunt zijn als ze een HDMI 2.0 versie maakten die H.265 (HEVC) kan decoderen. Samen met de toevoeging van 5GHz wifi (hopelijk 802.11ac) zou je dan zonder problemen 4k video's moeten kunnen streamen. Ook het mirroren van het beeldscherm zal beter gaan omdat er hogere bitrates over 802.11ac kunnen gaan. Je 2560*1600 tablet zal ook echt als 2560*1600 worden weergeven op een 4k tv of monitor, en niet 1080p upscaled. Ook wordt het dan een stuk nuttiger om je chromecast op een hoge resolutie monitor aan te sluiten.

Als ze HDMI 2.0, H.265 en 802.11ac aan toevoegen ben ik bereid er best flink voor te betalen :).

Edit: Ik denk best dat er ruimte in de markt is voor twee chromecast modellen. De huidige versie voor €35 en een high-end versie voor ~€60. Kan ook zonder problemen in de markt gezet worden als bijvoorbeeld Chromecast HD en Chromecast 4K.

[Reactie gewijzigd door Balance op 29 juli 2024 20:35]

Maar dat is juist niet de bedoeling:
Flink voor betalen willen ze juist niet.
De chromecast is gewoon:
Eenvoudig, goed en goedkoop.
Door het voornemen alvast naar buiten te brengen, probeert Google de markt af te tasten, of er wel voldoende belangstelling bestaat voor een 5 Ghz versie. Voordat er wordt overgaan tot de ontwikkeling/productie van een nieuwe Chromecast versie.
Anoniem: 16328 @Astrix17 oktober 2014 13:02
De aangekondigde (ASUS) Nexus Player met Android TV heeft 802.11ac 2x2 dus ook die mediaspeler komt met 5GHz. Dat is trouwens een interessant apparaat met een quad core Intel Atom. http://en.wikipedia.org/wiki/Nexus_Player
Google heeft helemaal niets naar buiten gebracht. Dat heeft het FCC gedaan, en dat betekent dat het product op de markt komt. Er zit niets aftasten bij.
Het enige wat ik echt mis bij de Chromecast is beveiliging. Het apparaat met een wachtwoord/pincode/oid kunnen beveiligen zou fijn zijn. Dan kan niet iedereen die aan mijn wifi hangt mijn chromecast bedienen. Is niet heel handig als je met vrienden film aan het kijken bent via netflix ofzo.
Ik zag hier iemand zeggen dat PLEX alles afspeelt...niet dus!! Als je een iso of een dvd5/9 hebt dan kun je plex dus niet gebruiken met chromecast. Ben er nog niet achter welke app het wel doet, maar ik ben wel erg tevreden over de chromecast!!

Netflix werkt super, popcorn time ook en zelfs via plex mkv's streamen zondat je nog met je pc moet slepen etc. Het enige wat je wel tijdens de config in de gaten moet houden is dat je op hetzelfde netwerk zit met je apparatuur. Ik heb bijvoorbeeld ziggo modem met wifi en daartussen nog een router, het werkt dus niet als jij je chromecast op je ziggo modem aanmeld en dan je pc bekabeld op je router hebt, dan moet je dus je chromecast ook even aanmelden op de wifi van je router.

Maar weet iemand een app waarmee je dvd5/9 kunt afspelen? Laat het me weten...thx
Anoniem: 620028 17 oktober 2014 15:04
Hopelijk krijgt die,nieuwe wat beter support voor foto gallerij. Zoala op je telefoon rechtstreeks zichtbaar op je tv.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.