Op de CES-beurs heeft het bedrijf XYZ Printing een 3d-printer aangekondigd voor een relatief lage prijs. De Da Vinci-printer krijgt een prijs van 499 dollar en zal vanaf maart worden geleverd. De fabrikant belooft 'plug and play'.
Tijdens de presentatie heeft XYZ Printing laten weten dat gebruikers niet zelf allerlei zaken hoeven in te stellen om 3d-objecten te printen: er zijn opensource-3d-modellen beschikbaar en de fabrikant belooft dat het systeem werkt op basis van het 'plug and play'-principe, zo meldt PC Mag. Ook de cartridges moeten gemakkelijk voor de gebruiker te vervangen zijn, waarbij er twaalf verschillende kleuren beschikbaar zijn.
De printkop is afgeschermd, waardoor gebruikers geen last hebben van schadelijke deeltjes die bij het printproces vrijkomen, aldus de fabrikant. Eerder bleek uit onderzoek dat er bij het 3d-printen met plastic schadelijke deeltjes vrij kunnen komen. Ook worden gebruikers zo beschermd tegen de hoge temperaturen die bij het printproces horen, aldus de fabrikant.
XYZ is inmiddels begonnen met het aannemen van preorders, terwijl de Da Vinci-3d-printer vanaf medio maart verkrijgbaar moet zijn. Met de relatief lage prijs concurreert XYZ met fabrikanten zoals 3D Systems en Makerbot, die ook relatief goedkope consumentenmodellen aanbieden.