De gamestreamingdienst Gaikai die Sony op de PlayStation 3, 4 en Vita wil gaan aanbieden, zal pas in de loop van 2015 beschikbaar komen. In de Verenigde Staten zou Gaikai in het derde kwartaal van 2014 zijn intrede moeten maken.
Dat meldt Eurogamer op basis van anonieme bronnen. Sony heeft zelf alleen losgelaten dat het zijn gamestreamingdienst ergens in de loop van volgend jaar in de VS online moet komen. Ook heeft Sony nog weinig losgelaten over welke games via Gaikai speelbaar wil maken: meer dan een vage omschrijving als 'veelgeprezen titels' wil het bedrijf niet geven.
Gaikai moet op de PlayStation 3, 4 en Vita beschikbaar komen. Sony sluit echter niet uit dat het de streamingdienst voor games ook op andere platformen wil uitbrengen, omdat het denkt dat het cloudgebaseerde distributiemodel de toekomst heeft en met Gaikai een voortrekkersrol wil spelen.
Naast Sony heeft ook Microsoft aangegeven dat het ambities heeft om games via internet naar zijn Xbox-consoles te streamen, maar eerder aangekondigde plannen om Xbox 360-titels op de Xbox One te kunnen spelen via de cloud zijn in de ijskast gezet. Een belangrijk aspect bij het aanbieden van een gamestreamingdienst is de latency: de vertragingen die optreden als gevolg van netwerkverkeer dienen zo beperkt mogelijk te worden gehouden. Volgens Microsoft zijn veel internetverbindingen nog eenvoudigweg te traag.