De Franse overheid heeft besloten dat internetgebruikers die herhaaldelijk illegaal downloaden, niet langer van het internet mogen worden afgesloten. Wel blijft het mogelijk om boetes uit te vaardigen, die kunnen oplopen tot 1500 euro.
De wijziging is bekendgemaakt per decreet van de Franse overheid, meldt Les Echos. Dat betekent waarschijnlijk dat deze direct ingaat en dat herhaaldelijke illegale downloaders dus niet meer van het internet mogen worden afgesloten. De wetgeving, die door de vorige Franse regering werd ingesteld, verplichtte internetproviders om recidivisten na twee waarschuwingen af te sluiten, al is dat sinds 2009 maar één keer gebeurd.
De wet wordt echter niet compleet afgeschaft; het blijft nog steeds mogelijk om downloaders boetes te geven. Die boetes kunnen oplopen tot 1500 euro. Internetproviders moeten gegevens van klanten vanaf nu overdragen aan een speciale instantie die is belast met het uitvaardigen van boetes, zodat de boetes automatisch kunnen worden uitgevaardigd. Het is onduidelijk of de gegevens van álle klanten moeten worden overhandigd of enkel die van overtreders.
Tot nu toe was de organisatie Hadopi belast met de opsporing en bestraffing van herhaaldelijke downloaders. Onduidelijk is of die organisatie ook in de nieuwe situatie verantwoordelijk is voor het uitvaardigen van boetes. Eerder raadde een overheidscommissie al aan om de three strikes-wet af te zwakken, onder meer door downloaders niet meer af te sluiten. Die commissie raadde de overheid ook aan om de boetes te verlagen en met een thuiskopieheffing te komen, maar dat is nog niet gebeurd.