Outlook.com, Microsofts e-maildienst die in de plaats van Hotmail is gekomen, krijgt ondersteuning voor Google Talk. Gebruikers kunnen hun Google-account koppelen, waarna ze met hun contacten in Google Talk kunnen chatten. De functionaliteit werkt ook vanuit SkyDrive.
Microsoft zegt de functionaliteit te hebben ontwikkeld na feedback van gebruikers, die zouden hebben aangegeven dat ze graag wilden chatten met vrienden 'die nog vastzitten op Gmail'. De functionaliteit wordt de komende dagen wereldwijd uitgerold. Outlook.com had al ondersteuning voor integratie van Facebook Messenger en Skype-chatgesprekken.
Na het koppelen van een Google-account is het niet alleen mogelijk om te praten met Gmail-contacten, ook worden de contacten uit het Google-account getoond in het adresboek. Daarnaast is het ook mogelijk om met Gmail-contacten te praten vanuit Microsofts opslagdienst SkyDrive, bijvoorbeeld tijdens het bewerken van een document.
De afgelopen drie maanden migreerde Microsoft alle Hotmail-gebruikers naar Outlook.com. Het is niet de enige grote wijziging die Microsoft doorvoerde: ook faseerde het bedrijf zijn Messenger-chatclient uit ten faveure van Skype. Microsoft nam Skype in 2011 over.