Nikon heeft een overeenkomst met Microsoft bereikt voor het gebruik van een aantal patenten. Deze heeft de camerafabrikant nodig voor zijn Android-producten. Microsoft heeft al met vele Android-fabrikanten een licentiedeal.
Dat hebben de beide bedrijven in een verklaring bekendgemaakt. Alhoewel niet duidelijk is gemaakt om welke patenten het precies gaat, wordt gesteld dat de patenten nodig zijn voor de op Android gebaseerde producten van Nikon. Het is onduidelijk wat Nikon moet betalen voor het gebruik van de patenten, maar wel is bekend dat Microsoft een deel van het verkoopbedrag per verkochte Android-camera van Nikon krijgt.
Microsoft heeft met vele grote Android-fabrikanten een licentiedeal gesloten. Dat zorgt ervoor dat deze bedrijven Android-producten kunnen maken zonder door Microsoft aangeklaagd te worden wegens patentinbreuk. Zo krijgt Microsoft onder andere royalties van HTC, Samsung en LG. Naar verluidt zorgen de talrijke patentdeals ervoor dat het bedrijf uit Redmond meer verdient met het Android-besturingssysteem dan met het eigen Windows Phone-OS.
Nikon kondigde in augustus met de Coolpix S800c de eerste camera aan die op het Android-besturingssysteem draait. De patentdeal doet vermoeden dat de camerafabrikant doorgaat met het uitbrengen van dergelijke producten.