Dean 'Rocket' Hall wil de eerste versie van de stand-alone DayZ-game voor het einde van het jaar uitbrengen. Hall wil haast maken met het spel vanwege concurrentie van soortgelijke spellen. Hackers aanpakken heeft hoge prioriteit.
Dean Hall, de ontwikkelaar van de Arma II-mod DayZ, wil dat er nog voor het einde van het jaar een alfaversie van de DayZ-game verschijnt. Dit maakte hij bekend tijdens een panel op de Eurogamer Expo, meldt de site. De prijs zal volgens Hall laag zijn, maar hij noemde daarbij geen details. Hall, beter bekend onder zijn nickname Rocket, kondigde eerder in augustus aan met Arma II-ontwikkelaar Bohemia samen te werken om van zijn zombiehorror-mod een op zichzelfstaande game te maken. Het spel zal volgens het Minecraft-model worden verkocht.
Een van de redenen waarom Hall snel een eerste versie de deur uit wil hebben, is concurrentie van spellen als The War Z. De eerste prioriteiten zijn het aanpakken van hackers, het oplossen van bugs en het verbeteren van de prestaties van het spel, aldus Hall. Verder zijn er plannen om de gameplay uit te breiden met verspreidende ziektes, een verwijderbare gebruikersinterface, huishoudelijke voorwerpen als wapens en het spalken van gebroken botten. Voertuigen volgen daarna, aldus Hall.