Apple heeft een patent toegewezen gekregen op technologie voor een head-mounted display. Het patent beschrijft een methode om 'eye strain' te verminderen door ook het gedeelte rond de display te verlichten.
Het betreffende patent, met nummer 8,212,859 en getiteld 'Peripheral treatment for head-mounted displays', is in oktober 2006 aangevraagd en is deze week toegekend. Volgens de beschrijving hebben huidige hmd-brillen, en dan vooral de niet-doorschijnende modellen, het probleem dat het lijkt alsof je door een tunnel naar de display kijkt vanwege het feit dat het blikveld van het oog groter is dan de kijkhoek die de hmd biedt. Deze 'tunnelvisie' zorgt onder meer voor kijkmoeheid van de ogen.
Apple wil deze zogeheten 'eye strain' tegengaan door ook het gebied rond de display in een hmd-bril te verlichten. Net als bij de Ambilight-achtergrondverlichting die Philips bij een groot aantal van zijn tv-modellen gebruikt, stelt Apple een systeem voor waarbij de kleur van de randverlichting afgestemd kan worden op de getoonde content van het minidisplay. De verlichting kan op verschillende manieren plaatsvinden.
Het patent richt zich vooral op hmd-systemen waarbij de displays niet lichtdoorlatend zijn. Dit in tegenstelling tot de Google Glasses-ar-bril van het gelijknamige bedrijf en een soortgelijke oplossing van Lumus, waarbij via interne reflecties een beeld wordt geprojecteerd in een optisch, doorzichtig element.