Sony heeft zijn bril voor het bekijken van films in 2d of 3d en het spelen van games een update gegeven. De bril, of head-mounted display, is voorzien van twee kleine oled-schermen en moet lichter en comfortabeler dan zijn voorganger zijn.
Sony had al een 'Personal 3D Viewer' in de vorm van de HMZ-T1, maar dat apparaat had het flinke gewicht van 420 gram. Sony heeft het design voor de opvolger, de HMZ-T2, een stukje gemoderniseerd, maar heeft vooral op het gewicht bespaard; de nieuwe head-mounted display weegt nog slechts 330 gram. Ook de ergonomie zou met het nieuwe model verbeterd zijn; de HMZ-T2 moet meer verstelmogelijkheden hebben voor een comfortabele pasvorm.
De hardware is grotendeels gelijk gebleven. De twee beeldschermen die een 3d- of 2d-beeld vlak voor de ogen weergeven, bestaan uit oled-panelen van 1280 bij 720 pixels, die een 'virtueel beeld' van 750 inch op 20 meter afstand moeten opleveren. Op een kortere afstand, van vier meter, moet dat een 120"-beeld opleveren. Koptelefoons zijn in de head-mounted display geïntegreerd en moeten voor virtueel 5.1-kanaalsgeluid zorgen, maar ook eigen oordopjes kunnen gebruikt worden.
De 'bril' wordt door middel van een kabel van drieënhalve meter met een Processor Unit verbonden, die op zijn beurt via een hdmi-kabel met een mediaspeler, gameconsole of tv-decoder wordt verbonden. Het geheel zou ongeveer 15W verstoken; in standby-modus daalt dat tot 0,25W. De HMZ-T2 is vanaf november verkrijgbaar en gaat dan 999 euro kosten.
/i/1346410970.jpeg?f=imagenormal)