De muziekstreamingdienst Deezer heeft zijn api publiek gemaakt voor ontwikkelaars. Bij het project worden 3 sdk's vrijgegeven voor iOS, Android en webapps. Ontwikkelaars krijgen een beloning per nieuwe klant die ze aantrekken.
Met het Open Deezer-project wil Deezer een app-platform maken rond zijn muziekstreamingdienst. Om ontwikkelaars aan te moedigen om apps te maken voor Deezer geeft het bedrijf 9,99 euro voor elke nieuwe Premium-klant die de ontwikkelaar kan aantrekken. De api is opengesteld voor Android, iOS en voor webapps met Javascript. Een showcase van Deezer toont enkele apps die al zijn ontwikkeld, zoals onder meer een client voor een bepaald type streaming-muziekapparaten en een Android-app waarmee een mix kan worden gemaakt van muziek van Deezer.
Het bedrijf heeft ook twee hackathons gepland, een in Berlijn en een in Parijs, waar 'ontwikkelaars, ontwerpers en bedenkers' kunnen meehelpen bij het maken van Deezer-apps. Deelnemers die een grote bijdrage kunnen leveren maken dan kans op een prijs. Spotify en veel andere internetbedrijven zoals Facebook hebben ook al hun api's opengesteld, wat het platform aantrekkelijker maakt omdat gebruikers meer functionaliteit krijgen, terwijl het bedrijf zelf niet alle projecten hoeft te initiëren.
De van oorsprong Franse muziekstreamingdienst Deezer heeft in België al een samenwerking met telecombedrijf Belgacom en is een directe concurrent van Spotify. In Nederland is de dienst al even beschikbaar en zou er deze maand nog een overeenkomst met T-Mobile volgen, meldt Entertainment Business.