De medewerkers van ontwikkelstudio GSC Game World, de studio achter de Stalker-franchise, zijn een nieuwe studio begonnen. Vostok Games werkt nu aan de titel Survarium, waarin de ideeën voor Stalker 2 worden toegepast.
Survarium wordt een free to play massively multiplayer online first person shooter voor de pc, ofwel f2pmmofps4pc, zo valt te lezen op de officiële website van het spel. De mmofps speelt zich af in de nabije toekomst. Grote steden krijgen te maken met een opmars van vijandige bebossing, die krankzinnige beesten en vogels huisvest. Ondertussen duiken er ook rare planten en paddestoelen op, die dwars door beton heen groeien. Het verschijnsel grijpt snel om zich heen, brengt landen op de knieën en werkt anarchie in de hand.
Ontwikkelstudio Vostok Games is vorige maand begonnen door voormalige medewerkers van GSC Game World, dat al enige tijd werkte aan Stalker 2. Nadat de studio plotseling in zwaar weer belandde toen de eigenaar de stekker eruit trok, kwam de toekomst van dat project in gevaar. De ontwikkelaars vonden een investeerder om het project in leven te houden, maar de onderhandelingen over de rechten op de naam Stalker draaiden op niets uit, zo meldt Vostok Games op zijn officiële website. Het project zelf is echter wel eigendom van de ontwikkelaars, dus de studio kan de ontwikkeling voortzetten onder een andere titel.
Of Stalker 2 van origine ook bedoeld was als een gratis te spelen mmofps, is niet bekend. De in de Oekraïense hoofdstad Kiev gevestigde studio wil Survarium eind 2013 op de markt brengen.
/i/1335427674.jpeg?f=imagenormal)