De politie van Groningen raadt iedereen aan om de verschillende serienummers van elektronische toestellen op te schrijven en bij te houden. Zonder die nummers zou het veel moeilijker zijn om onderzoek te doen naar gestolen goederen.
De politie meldt dat dieven steeds meer uit zijn op laptops, tablets, digitale camera's en mobiele telefoons. Als de gedupeerde de serienummers heeft van het gestolen product kan de politie makkelijker op onderzoek gaan en de producten traceren. Bovendien acht de politie het raadzaam dat mensen ook foto's kunnen maken van unieke kenmerken van hun eigendom, zoals krasjes of beschadigingen.
Bij mobiele telefoons is het imei-nummer belangrijk, wat gevonden kan worden door *#06# in te tikken. Bij computers, tablets en smartphones bestaat ook het mac-adres dat in de Windows-commandprompt met 'ipconfig /all' kan worden gevonden. Het mac-adres is overigens niet altijd even betrouwbaar: er bestaan verschillende manieren om een dergelijk adres te spoofen of te veranderen.