Het Chinese bedrijf Proview Technology wil een exportverbod op Apples iPad vanuit China. Het is nog onduidelijk of de Chinese autoriteiten daaraan gehoor zullen geven, maar het aantal in beslag genomen iPads bij winkels is groeiende.
Proview Technology uit de Chinese stad Shenzhen heeft via zijn advocaat bij de Chinese douane een verzoek neergelegd om zowel de import als de export van iPads per direct te verbieden, zo meldt persbureau Reuters. De autoriteiten zouden nog niet hebben gereageerd op het verzoek tot een exportverbod. Mocht het exportverbod voor de iPad vanuit China daadwerkelijk worden uitgevoerd door de autoriteiten, dan kan dat flinke gevolgen hebben voor Apple. Het bedrijf produceert het leeuwendeel van zijn tablets in China.
Inmiddels meldt The New York Times dat autoriteiten in een tweede Chinese stad zijn begonnen met het in beslag nemen van iPads. Naast Shijiazhuang zouden nu ook in Xuzhou tablets van Apple uit de winkel worden gehaald. De iPads worden volgens de autoriteiten 'tijdelijk in beslag genomen' en winkeliers die de tablet nog aanbieden doen dit onder de toonbank. Proview zou eisen dat in totaal in twintig steden iPads in beslag worden genomen.
Proview Technology claimt het alleenrecht binnen China op de merknaam iPad, terwijl Apple claimt de merknaam wereldwijd in handen te hebben. De rechter oordeelde in december vorig jaar echter dat het Chinese bedrijf binnen China het recht heeft op de iPad-handelsnaam. Apple besloot direct in hoger beroep te gaan. Deze zaak begint op 29 februari bij het hooggerechtshof in Guangdong.