Canon heeft twee Ixus-modellen met wifi-ondersteuning en twee nieuwe travelzoomcamera's met een 20x-zoombereik aangekondigd. Ook heeft het een nieuw, stevig PowerShot D-model aangekondigd en zes PowerShot A-modellen.
De nieuwe Ixus 510 HS en de Ixus 240 HS hebben wifi aan boord. Het is voor het eerst dat Canon deze functionaliteit in zijn compactcamera's verwerkt. Foto's en video's kunnen direct draadloos via het thuisnetwerk verstuurd worden naar de vernieuwde Canon Image Gateway-onlinefotodienst en op die manier gedeeld worden. Ook is het mogelijk om met de nieuwe CameraWindow-applicatie foto's en video's draadloos te versturen naar iOS-apparaten.
De Ixus 510 HS heeft een 12x-zoomlens met een effectieve groothoek van 28mm, terwijl de Ixus 240 HS een 5x-zoomlens heeft, met een groothoekstand van 24mm in kleinbeeldequivalent. Ook wordt gebruikgemaakt van verschillende cmos-beeldsensors. De variant in de Ixus 510 HS heeft 10,1 megapixels, terwijl de Ixus 240 HS 16,1 megapixels heeft. Een ander verschil is dat de Ixus 510 HS net als de eerder aangekondigde Ixus 500 HS gebruikmaakt van micro-sd-kaartjes voor opslag.
Beide modellen hebben een metalen body en zijn voorzien van een 3,2"-touchscreen-lcd met 460K subpixels. Met de camera's kan full hd-video opgenomen worden en ze beschikken over de nieuwe Movie Digest-functionaliteit, waarbij van een selectie van video's, clips van vier seconden genomen worden en deze aan elkaar worden geplakt voor een dagimpressie. De resolutie van de Movie Digest-feature bedraagt 720p.
Daarnaast kondigde Canon twee opvolgers aan van de PowerShot SX230 HS en de SX220 HS, namelijk de PowerShot SX260 HS en de SX240 HS. In plaats van de 14x-zoomlens van de vorige travelzoomgeneratie van Canon, hebben zowel de PowerShot SX260 HS en de SX240 HS een gestabiliseerde 20x-zoomlens met een effectieve groothoek van 25mm.
De gebruikte cmos-beeldsensor heeft 12,1 megapixels, de 3"-lcd heeft een resolutie van 460K subpixels en de HS-benaming geeft aan dat met de camera's videobeelden met een hoge framerate zijn op te nemen voor slow-motion-video. Canon levert voor de PowerShot SX260 HS een optionele onderwaterbehuizing voor de diepte van maximaal 40m.
Ook heeft Canon de PowerShot D20, opvolger van de stevige en waterdichte D10, aangekondigd. Canon heeft deze camera een wat hipper uiterlijk gegeven, een gestabiliseerde 5x-zoomlens in plaats van een 3x-variant met een bredere groothoekstand van effectief 28mm. Canon heeft de PowerShot D20 voorzien van gps voor de locatiebepaling en een energiezuinige gps-logger om de genomen route te analiseren. De 2,5"-lcd met 230K subpixels van de D10 is bij de D20 vervangen door een 3"-exemplaar met een verdubbelde resolutie.
Als laatste heeft Canon zijn hele PowerShot A-line-up ververst. Wat specificaties betreft zijn dit misschien wat minder opwindende toestellen, maar voor Canon zijn ze onder de streep zeer belangrijk.
Het nieuwe topmodel is de PowerShot A4000 IS. Deze heeft een 8x-zoomlens met een effectieve groothoek van 28mm en kan full hd-video opnemen. De modellen eronder, de PowerShots A3400 IS, A2400 IS en de A2300 IS, hebben dezelfde 5x-zoomlens met een effectieve groothoek van 28mm en een ccd-beeldsensor met 16 megapixels. Deze drie modellen verschillen vooral in de gebruikte display. Zo heeft de PowerShot A3400 IS een 3"-touchscreen met 230K subpixels, terwijl de twee andere beschikken over een normaal 2,7"-lcd met dezelfde resolutie.
De meeste modellen zijn in maart of april beschikbaar. De adviesprijzen van de Ixus 510 HS en de 240 HS zijn respectievelijk 369 en 299 euro, de PowerShots SX260 HS en SX240 HS kosten respectievelijk 339 en 309 euro, terwijl de PowerShot D20 359 euro moet kosten. De zes PowerShot A-modellen hebben adviesprijzen in aflopende volgorde van 179, 159, 139 en 129 euro.