Smartphonemaker HTC heeft bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers laten weten 13,2 miljoen smartphones te hebben verkocht. Dat is meer dan de 12,1 miljoen exemplaren van het vorige kwartaal, wat toen een record betekende.
Het verkoopaantal in het derde kwartaal betekent bijna een verdubbeling ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. De 13,2 miljoen smartphones leverden HTC een winst op van omgerekend 482 miljoen euro, waardoor de fabrikant naast een recordverkoop, ook een recordwinst in de boeken mag zetten. HTC maakte niet bekend welke toestellen het beste werden verkocht.
HTC geeft aan te profiteren van de wereldwijd toenemende vraag naar smartphones. Voor het vierde kwartaal verwacht de Taiwanese fabrikant ongeveer 12 tot 13 miljoen toestellen te verkopen. Dat zou minder zijn dan in het derde kwartaal, maar betekent wel een stijging van 42 procent vergeleken met het vierde kwartaal van 2010.
HTC maakt vooral smartphones met Googles Android-besturingssysteem. Onlangs kondigde de fabrikant ook twee Windows Phone Mango-toestellen aan: de Radar en de Titan. Ook het Android-vlaggenschip Sensation kreeg een opvolger: de XL-versie met 4,7"-scherm.