Microsoft heeft de mogelijkheid om binnen applicaties aankopen te doen geschrapt uit Windows Phone Mango. De functie zou aanvankelijk worden ingebouwd, maar tot teleurstelling van sommige ontwikkelaars gebeurt dat nu toch niet.
De functie stond op de lijst voor Mango, maar 'did not make the cut', aldus Microsoft-medewerker Todd Brix in een reactie op het Windows Phone Team Blog. Vermoedelijk kon Microsoft de functionaliteit niet op tijd afkrijgen. Windows Phone Mango komt in september of oktober uit op toestellen, dus de complete code moet rond deze tijd al naar fabrikanten worden gestuurd.
Microsoft heeft de functie lang in de planning gehad, zoals bleek uit een sessie op Microsoft Gamefest. Vermoedelijk worden in-app-aankopen in een volgende versie van Windows Phone mogelijk. Microsoft wil waarschijnlijk minstens een grote update van het systeem per jaar gaan uitbrengen.
Op andere grote platforms zijn in-app-aankopen al wel mogelijk. Apple bouwde de functie vorig jaar in, terwijl Google het sinds dit voorjaar aanbiedt. In-app-aankopen kunnen onder meer worden gebruikt om in games extra levels of tools te 'kopen'. Het afrekenen gebeurt via de downloadwinkel zelf.
Hoewel Windows Phone tot nu toe geen groot marktaandeel heeft weten te pakken, zijn er wel veel ontwikkelaars aan de slag gegaan om apps te maken. Inmiddels zijn meer dan 25.000 apps beschikbaar in Windows Phone Marketplace.
Microsoft bracht Windows Phone in oktober vorig jaar uit. De Nederlandse versie komt dit najaar uit. Vermoedelijk komen er dan ook nieuwe toestellen met Windows Phone van HTC, Samsung en LG. Ook ZTE, Fujitsu en Nokia gaan Windows Phones maken.