Nieuw drivermodel, wat bijv als voorbeeld heeft dat Windows niet crashed bij crashen van videokaart drivers
Da's natuurlijk niet nieuw - Linux heeft dat al eeuwen

. Maar t.o.v. WinXP kan dat natuurlijk wel nieuw zijn.
Aero Glass zorgt voor vermindering van CPU load door rendering van de graphics te offloaden naar GPU.
Aan de andere kant zijn al die Aero toeters en bellen vooral onnodige stroomvreters. Wereldwijd gezien heb je daar meerdere extra energiecentrales voor nodig.
Verbeterde security. Exploits die voor beide OS'en uitkomen zijn op Windows 7 vaak important terwijl ze op XP critical zijn. Zeker als de support stopt zal dit extra gelden.
Verbeterde security? Voorlopig geloof ik dat nog niet zo. Dat riep men ook bij de overstap van Win98 naar XP. Maar ook XP bleek gatenkaas tot op de dag van vandaag. Ik verwacht dat het met Win7 net zo zal gaan. Meer functionaliteit betekent trouwens tegelijkertijd ook dat malware zich op Win7 op nieuwe manieren kan verstoppen zonder dat de gebruiker het ooit merkt.
Verder had libero het punt van verbeterde security en support trouwens al genoemd.
Ondersteuning voor XP van Applicaties zal logischerwijs vanzelf afnemen als XP niet meer gesupport wordt, en dan kunnen we EINDELIJK naar een goede uniforme interface.
Wat heeft het wegebben van WinXP te maken met een uniforme interface? Erg weinig! Alsof in Win8 of Win9 of Win10 de interface niet opeens weer anders zal (kunnen) zijn. Waarschijnlijk wel: er zal waarschijnlijk meer integratie met internet volgen, met een daarbij andere interface.
Verder is er al geen uniforme interface als je ook even Mac en Linux betrekt, en komt die er voorlopig ook niet.
Het vernieuwde startmenu en search vind ik zeker wel iets extra's. Kan daar echt niet meer zonder.
Wellicht ook een kwestie van smaak. Persoonlijk vind ik die nieuwe search en startmenu niks. Veel te speelgoederig.
Dan vergelijk ik trouwens meer met W2K: ook bij WinXP ga ik zoveel mogelijk terug naar 'classic'.
Ik vind 't trouwens ook niks dat windows search continue op de achtergrond de boel loopt te doorzoeken.
Support voor nieuwere hardware zoals USB 3 en dingen als TRIM.
In theorie zou bijv. USB3 en andere nieuwe hardware natuurlijk gewoon met een updateje of evt. een SP4 ook gewoon in XP kunnen. Maar goed, dat is marketingtechnisch niet interessant.
Precaching van apps zodat ze sneller starten en het geheugen van de pc optimaal gebruiken.
Maar wel met als nadeel dat je geheugen sneller vol zit. Als je dan op eens een grote app. gaat starten die niet in 't geheugen zit, moet ie eerst weer geheugenruimte vrij maken.
En ook dit zou trouwens gewoon ook in XP kunnen middels een update/SP4.
IE9 maakt JUIST optimaal gebruik van je hardware door de GPU te gebruiken om webpagina's te renderen.
Ook dit is een bewuste marketingkeuze van Microsoft: geen IE9 voor XP ondersteunen. Maar technisch gezien zou IE9 natuurlijk best op XP moeten kunnen draaien.
Terwijl FF6, Opera11, Iron, Safari etc. geen probleem is op XP.
En toch is IE9 nog steeds niet bepaald de snelste browser.
Maar ik snap natuurlijk dat er geen keuze is - uiteindelijk moeten de Windows-gebruikers toch over, of ze nu willen of niet.
Je kan Win7 eigenlijk wel als WinXP+SP5 zien, en je kan WinXP ook wel als W2K+SP6 zien (ook al is WinXP een andere fork, maar 't gaat even om 't idee) (en dan Win7 eigenlijk weer als W2K+SP10), maar ja zonder die SP's kan je ook niet.
[Reactie gewijzigd door kimborntobewild op 23 juli 2024 06:36]