Atari meldt bij de presentatie van zijn jaarcijfers dat het Cryptic Studios gaat afstoten. De studio is bekend van Star Trek: Online, City of Heroes/Villains en Champions Online, en heeft een nieuwe Neverwinter-game in ontwikkeling.
Atari noemt Cryptic Studios een 'beëindigde bedrijfsactiviteit' en heeft besloten de studio te gaan afstoten. De beslissing is in lijn met het nieuwe beleid van Atari om minder casual en onlinegames uit te brengen, die per stuk meer winst moeten opleveren, schrijft de uitgever in de toelichting op de jaarcijfers. Atari zegt dit soort games liever extern te laten ontwikkelen.
Voorlopig zal de bedrijfsvoering van de spelstudio niet veranderen, volgens een werknemer van Cryptic. Star Trek: Online en Champions Online zullen speelbaar blijven. Ook de ontwikkeling van een nieuw Neverwinter-spel gaat door. Atari nam Cryptic in 2008 over voor een bedrag van 26,7 miljoen dollar.
Atari moest bij de presentatie van zijn jaarcijfers bekendmaken dat het in het fiscale jaar 2010-2011, dat loopt tot en met 31 maart, bijna de helft minder omzet heeft gedraaid dan in het vooorgaande jaar. Wel heeft de uitgever een bescheiden winst van een half miljoen euro gemaakt, tegenover een verlies van 6,2 miljoen euro een jaar daarvoor. Bij deze cijfers heeft Atari de spelstudio Cryptic in de boekhouding al apart gezet. De 'beëindigde bedrijfsactiviteit' wist een verlies van 12,6 miljoen euro voor 2009-2010 terug te brengen naar 5,3 miljoen euro in 2010-2011.