Vechtspel Mortal Kombat wordt waarschijnlijk voorzien van een online pass-systeem. Met dit systeem moeten gamers die het spel tweedehands kopen, apart betalen om gebruik te kunnen maken van bepaalde online-features.
Mortal Kombat, dat op 22 april verschijnt voor de Xbox 360 en PlayStation 3, wordt volgens een bron van Joystiq geleverd met een token die de online-content van het spel toegankelijk maakt. Deze code is één keer te gebruiken. Een consument die het spel overneemt van iemand anders die de code al gebruikt heeft, kan dan op Xbox Live voor 800 Microsoft Points of op het PlayStation Network voor 10 dollar alsnog toegang tot de onlinespelmodi kopen, meldt Joystiq.
Navraag van Tweakers.net bij het Nederlandse pr-bureau van Warner Bros. leert dat het bedrijf er officieel nog niet uit is of de game wel of niet gebruik zal maken van een online pass.
Het concept van de online pass is niet nieuw. Grote uitgevers als Electronic Arts en THQ maken al langer gebruik van de codes, als lapmiddel tegen doorverkoop. Het is uitgevers een doorn in het oog dat er aan de doorverkoop van spellen geen cent verdiend wordt en met de online pass zou dat enigszins gecompenseerd worden.