Vodafone zag het dataverkeer op zijn netwerk in het afgelopen jaar verdrievoudigen. Het aantal klanten met een internetabonnement verdubbelde, zo zegt de provider tegen Tweakers.net. Exacte cijfers wil de provider echter niet vrijgeven.
Het is onduidelijk hoeveel data de klanten van Vodafone verstoken, maar marktexperts vermoeden dat het om ongeveer 30 à 50TB per week gaat. Concurrent T-Mobile heeft een drukker netwerk en pompt daar op verzoek van gebruikers 77TB aan data over. KPN-klanten gebruiken, net als die van Vodafone, veel minder data dan die van T-Mobile
Het gebruik van data per klant is ongeveer anderhalf keer zo hoog geworden. Bij de verdrievoudiging van het gebruik verdubbelde het aantal klanten met een abonnement met mobiel internet. Internationaal gezien gaat de stijging minder hard. Wereldwijd zag Vodafone het datagebruik over zijn netwerken verdubbelen, zo wordt duidelijk uit data die Vodafone aan Tweakers.net gaf.
De provider kreeg er in het afgelopen jaar ongeveer 144.000 klanten bij, waarmee het totale aantal klanten in Nederland op 4.851.206 komt. De omzet steeg met 6,2 procent naar 944 miljoen, zo blijkt uit de halfjaarcijfers die Vodafone deze week publiceerde.