Microsoft brengt dit jaar geen Nederlandse versie van Windows Phone 7 uit. In Nederland worden eerst alleen Engelstalige toestellen verkocht. Nederlanders kunnen voorlopig ook nog geen apps kopen in de downloadwinkel Marketplace.
Microsoft heeft 'goede hoop' dat de eerste smartphones met Windows Phone 7 nog voor het einde van dit jaar in de Nederlandse winkels liggen, meldt Microsoft. Er verschijnt echter voorlopig geen Nederlandse versie van het besturingssysteem: om te beginnen komen er alleen Engelse, Spaanse, Franse, Italiaanse en Duitse versies van het smartphone-OS uit. Nederlanders kunnen wel een Engelse versie kopen; volgens Microsoft is 'de Engelse taal (...) voor de gemiddelde Nederlander geen enkel probleem'.
Zolang er nog geen Nederlandse Marketplace voor Windows Phone 7 is, kunnen Nederlandse bezitters van een Windows Phone 7-toestel geen betaalde applicaties downloaden. Het is nog niet zeker of er gratis applicaties kunnen worden gedownload; Microsoft zegt daarmee bezig te zijn.
Vertalingen werden in het verleden geregeld door partnerbedrijven, maar Microsoft wil de vertalingen van het nieuwe OS in eigen hand houden. Daardoor zijn in eerste instantie minder talen beschikbaar dan bij eerdere releases. Het is onduidelijk wanneer Nederlandse versies van besturingssysteem en downloadwinkel verschijnen.
Frans is een van de vijf bij de release ondersteunde talen. Daarom wordt in België een Franstalige Marketplace voor het smartphone-OS geopend en komen hier ook Franstalige telefoons op de markt. Vlamingen moeten vermoedelijk even lang op ondersteuning in hun moedertaal wachten als Nederlanders.
Microsoft overlegt momenteel met fabrikanten welke modellen in Nederland op de markt komen. Van diverse fabrikanten is bekend dat ze aan Windows Phone 7-toestellen werken; zo heeft HTC de Mozart en Mondrian in de pijplijn, terwijl LG onder meer de C900 en E900 heeft. Ook van Samsung en Sony Ericsson is bekend dat ze aan WP7-telefoons werken.
Microsoft kondigde ook nog aan dat in Windows Phone 7 opties zitten om data op een toestel op afstand te beheren. Zo kan data op afstand worden gebackupt of gewist. Daarnaast kan op afstand een toestel worden gelokaliseerd. Via de betaalde dienst MyPhone was dat overigens ook al mogelijk in Windows Mobile 6.5.