De inmiddels één jaar oude zoekmachine Bing stopt vanaf 1 juli met zijn huidige cashback-programma. Ter vervanging van de kortingsacties belooft Microsoft deze zomer met een nieuw, maar nog onbekend programma op de proppen te komen.
Amerikaanse gebruikers van Bing kunnen na inschrijving kortingen tussen de 2 en 15 procent krijgen op producten die via de zoekmachine in webwinkels van een kleine duizend Microsoft-partners worden aangekocht. Het cashback-programma is echter niet geslaagd in zijn doel om voldoende mensen aan Bing te binden, zo schrijft Yusuf Mehdi van Microsoft op het Bing Community-blog. Daarom wordt het programma vanaf 1 juli ontmanteld, terwijl de virtuele kortingsbonnen nog tot 1 juli 2011 kunnen worden ingewisseld.
Microsoft belooft deze zomer met een nieuw programma te komen om het winkelen via Bing aan te jagen, maar details zijn nog onbekend. In de comments op de blog-posting van Mehdi reageren cashback-gebruikers teleurgesteld. Sommigen denken dat concurrenten van Microsoft met het cashback-concept aan de haal zullen gaan en dat Bing trouwe bezoekers van zich zal vervreemden. Het staken van het cashback-programma heeft geen gevolgen voor Europese Bing-gebruikers; zij worden via Ciao van product- en prijsinformatie voorzien.
Een jaar na de lancering van Bing heeft Microsofts zoekmachine in de VS een marktaandeel van circa 10 procent opgebouwd, terwijl zoekgigant Google met een aandeel van 70 procent de vooralsnog onbetwiste marktleider is. Wereldwijd heeft Google zelfs een marktaandeel dat de 90 procent benadert, terwijl Yahoo en Bing ruim onder de 10 procent blijven steken. Yahoo ziet zijn marktaandeel in de VS bovendien langzaam afkalven, maar de firma verruilde vorig jaar zomer zijn eigen zoekmachine voor Bing. De komende jaren zullen dan ook moeten uitwijzen of de miljardeninvesteringen van Microsoft in zijn zoekmachine zich in terreinwinst op aartsrivaal Google gaan terugbetalen.