Western Digital heeft zijn 375GB-platters toegepast in de Scorpio Blue-harddisks voor notebooks. De schijven zijn elk voorzien van twee platters, wat hun capaciteit op maximaal 750GB brengt. De 2,5"-schijven draaien op 5400 toeren per minuut.
Met zijn nieuwe Scorpio Blue-schijven evenaart Western Digital de capaciteit van Toshiba's notebookschijven, die het bedrijf vorige week introduceerde. Net als Toshiba heeft ook Western Digital een 2,5"-schijf met een capaciteit van 1TB, maar ook deze heeft een hoogte van 12,5mm en is derhalve niet geschikt voor alle notebooks. De 12,5mm-schijven zijn met name voor servertoepassingen bedoeld; de schijven met capaciteiten tot en met 750GB zijn met een hoogte van 9,5mm geschikt voor inbouw in standaard 2,5"-bays.
De Scorpio Blue-serie is verkrijgbaar in capaciteiten van 160 tot 750GB en de hdd's hebben een buffer van 8MB en een sata-300-interface. De twee platters in de 750GB-versie draaien op 5400rpm en produceren daarbij tijdens het zoeken 25dBA en in rust 22dBA. Het opgenomen vermogen tijdens schrijfacties bedraagt 1,6W, terwijl dat in rust daalt tot 0,65W. In de slaapstand zijn de schijven tevreden met 0,2W. De harddisks zouden per direct verkrijgbaar zijn, voor een verkoopprijs die rond de 110 euro ligt.
