De site Beoordeelmijnleraar.nl handelt onrechtmatig door persoonsgegevens van leraren te publiceren, zo heeft het CBP geoordeeld. De site is inmiddels aangepast, en de houder moet alle verwijderingsverzoeken van leraren inwilligen.
Het CBP had twee klachten van leraren over Beoordeelmijnleraar.nl ontvangen. Op deze site kunnen scholieren de namen en de werkplek van leraren plaatsen, zodat ze vervolgens - anoniem - beoordeeld kunnen worden. Om een beoordeling te kunnen plaatsen is registratie niet nodig en docenten worden niet geïnformeerd als hun gegevens op de site gezet worden. De beheerder van Beoordeelmijnleraar.nl deed verzoeken tot verwijdering van gegevens af met een standaard weigeringsbrief. Reacties van jongeren werden soms wel verwijderd.
"De verantwoordelijke heeft bij de inrichting van zijn website ten onrechte niet meegewogen dat leraren geschaad worden in hun persoonlijke levenssfeer door het feit dat hij naam, beroep, werkplek en rapportcijfers via zijn website onbeperkt op internet publiceerde, in combinatie met allerlei kwalificaties in het vrije tekstveld die een beeld scheppen van die leraren", luidt het voorlopige oordeel van het CBP. Het college had meegewogen dat de site het goed deed bij zoekmachines, zodat leraren vaak als eerste resultaat bij een zoekactie op hun naam, de beoordeling op Beoordeelmijnleraar.nl tegenkomen.
De sitehouder heeft inmiddels de gegevens van de twee klagende leraren verwijderd. Ook worden namen niet meer op de frontpage getoond, en is de maatregel doorgevoerd dat jongeren bij aanmelding hun school moeten opgeven en alleen de persoonsgegevens van leraren van hun eigen school mogen bekijken. Ze kunnen dan nog één maal van school wisselen; daarna wordt de toegang op basis van het ip-adres geweigerd. Daarnaast heeft de beheerder een robots.txt-bestand toegevoegd, zodat de gegevens van leraren niet meer worden geïndexeerd. Artikel 6 van de Wet bescherming persoonsgegevens schrijft volgens het CBP voor dat de site verdere verzoeken om verwijdering van gegevens moet honoreren.