Computerfabrikant HP heeft aangegeven dat de Nvidia-bug die zijn notebooks parten speelde, ook zijn desktop-pc's heeft getroffen. Het gaat daarbij om 38 modellen van de slimline Pavilion-desktops.
Op de lijst van Pavilion-dekstops met problemen die HP heeft gepubliceerd, zouden in totaal 38 modellen defecten kunnen vertonen die te wijten zouden zijn aan het moederbord. De Nvidia-igp's die op de moederborden wordt gebruikt, zouden net als de in laptops toegepaste G84- en G86-chips, problemen kunnen vertonen en dienst kunnen weigeren. Volgens HP zijn de problemen te herkennen aan symptomen als het niet opstarten van de pc of het ontbreken van beeld op de monitor. Onder de Pavilion-modellen bevinden zich twee desktops die in Nederland zijn verkocht: de RZ418AA-ABH en RZ418AAR-ABH. De Pavilions hebben een Geforce 6150 LE-chipset aan boord, die voorzien is van een NV44-gpu.
HP zal voorlopig per geval beoordelen of de klant recht heeft op een gratis reparatie als een defect buiten de garantieperiode wordt gerepareerd. HP en Nvidia hebben de zaak nog in onderzoek, en Nvidia's pr-man Luciano Alibrandi geeft aan dat er nog geen directe link is gevonden tussen de problemen met de grafische chips voor laptops en de problemen die HP nu meldt. Wel geeft een woordvoerder van Nvidia toe dat zijn bedrijf niet alle details die intern bekend zijn, vrij kan of mag geven: sommige informatie moet vanwege overeenkomsten met andere fabrikanten geheim worden gehouden.