Dit is wederom een typisch door Charlie Demerjian geschreven anti-nV Inq artikel, daarbij wederom gebaseerd op een berg giswerk en verstoken van ook maar 1 enkele behoorlijke bron.
Een van z'n meest relevante bronnen in dat artikel is 1(!!) van hun lezers (!!) die mailde (!!) dat de laptop van 1 van hun engineers door Dell wordt vervangen vanwege vermoedelijk (!!) een defecte grafsiche chip. Volgens die lezer (!) vertelde de Dell medewerker dat ze "swamped" waren met de issue en de laptop maar als geheel vervingen. "
Wij hebben vernomen van een lezer, die weer heeft gehoord van een gebruiker dat een Dell medewerker iets heeft gezegd over diens notebook!!!!111!". Hoe wil je het nog onbetrouwbaarder en onverifieerbaarder?

Verder verwijst ie naar 1 aanhaling uit een extern (en voor niet geabonneerd publiek niet inzichtelijk) artikel op nieuwssite Digitimes. Plus natuurlijk verwijst hij nog een paar keer naar z'n eigen schrijfsels.
Hij heeft gewoon niks concreets te melden, heeft geen concrete RMA cijfers, geen concrete bronnen, en heeft dus met andere woorden letterlijk niets om z'n verhaal mee hard te maken, maar verzint daar dan een heel conspiracy verhaal omheen waarin nV zo ongunstig mogelijk afgeschilderd wordt
Artikelen op The Inq zijn vaak slecht, maar die van Charlie slaan echt alles, en vooral als het over iets rond nV gaat
Er zijn vast wat problemen, maar om in de buurt te komen van het buitenproportioneel drama dat Charlie hier beschrijft (
alle G92's en G94's bad!!) zouden er via de normale kanalen al lang tekenen zijn geweest, zoals een merkbare sterk verhoogde uitval. Zou hier op T.net en m.n. GoT allang opgevallen zijn.
Zoals ik eerder al eens schreef over Charlie:
Lees zijn artikelhistorie eens na, en lees de commentaren onder zijn artikelen: Charlie voert om nog niet geheel duidelijk redenen een persoonlijke vete tegen nVidia en elke mug wordt volslagen door hem uit proporties geblazen.
Hij weet zelfs positieve punten rond nVidia's hardware als negatief te presenteren, en - lees maar na - verkondigde destijds uitgebreid dat de 2900XT een veel beter product was dan de 8800GTX, op een manier waar zelfs de meest die-hard ATi fanboys rode oortjes van kregen
Artikelen afkomstig van Charlie over nVidia dus niet met een korrel, niet met een emmer, maar met een pekelwagen-lading zout nemen. Er zal vast wel wat aan de hand zijn, maar zeer waarschijnlijk nergens in de buurt van waar Charlie het presenteert.
Verder is Charlie ook behoorlijk selectief met z'n berichtgeving, want ook ATi heeft enkele slechte series notebookchips uitgebracht. Laatst nog een laptop van een vriend net buiten de garantie overleden aan een defecte ATi chip... nazoeken van hem op intenet leerde dat hele lijnen met die chip problemen hadden en voortijdig doodgaan. Zul je Charlie echter nooit over horen.
Waar gehakt wordt vallen er spaanders, en beide fabrikanten hebben hun batches gehad die bad gingen. Om dat nou van 1 van de 2 (nVidia) tot wereldschokkende drama's te verheffen... daar heb je nou net Charlie voor nodig

@Jejking hieronder: check zijn artikelhistorie, en ik daag je uit om ook maar 1 artikel van hem over ATi te vinden dat negatief van toon is. Dat tegenover ELK artikel dat hij over nVidia schrijft

Trouwens, nV weigert the Inq reviewsamples te geven. Vermoedelijk is dat 1 van de dingen waarover Charlie pissed is op nV, kwam i.i.g. smalend naar voren in 1 van z'n eerdere artikelen.
[Reactie gewijzigd door Cheetah op 25 juli 2024 15:16]