Nintendo sleept Nyko voor de rechter omdat deze accessoirefabrikant een draadloze versie van de nunchuck op de markt heeft gebracht. Daarmee zou Nyko een patent van Nintendo schenden.
Nyko Technologies bracht eind 2007 de draadloze Kama Nunchuk voor de Wii op de markt, als alternatief voor de controller van Nintendo zelf, die met een snoer aan de draadloze Wiimote verbonden moet worden. Nintendo is niet blij met de controller: de Japanse fabrikant daagt de Nyko voor de Amerikaanse rechter omdat de Kama Nunchuk inbreuk op een patent van Nintendo maakt en bovendien een handelsmerk schendt.
De Kama Nunchuck 'kopieert de vernieuwende vorm, het ontwerp en het voorkomen, en zelfs de kleur en het gebruikte materiaal van de Nintendo Nunchuk-controller' stelt Nintendo in de aanklacht. "Nintendo kan niet toestaan dat bedrijven ons intellectueel eigendom gebruiken,'' lichtte Denise Kaigler van Nintendo of America de aanklacht toe. Het bedrijf wil dat Nyko de draadloze nunchuck uit de handel neemt en eist bovendien een schadevergoeding. Nyko heeft inmiddels op de aanklacht gereageerd: de fabrikant stelt dat het niet bewust het intellectueel eigendom van een ander bedrijf geschonden heeft.
