Ubisoft heeft een deal met Tom Clancy gesloten waardoor de Franse uitgever zijn naam in speltitels mag gebruiken. Nu Ubisoft de rechten op de naam in zijn zak heeft, begint de uitgever aan de ontwikkeling van een mmo.
Ubisoft maakt al jaren games op basis van het werk van de schrijver, maar betaalde tot nu toe royalty's per verkochte game. Met de nieuwe overeenkomst koopt Ubisoft de rechten op het gebruik van de naam af met een eenmalig bedrag. De uitgever verwacht 5 miljoen euro per jaar te besparen met de aanschaf. Het maakt bovendien de weg vrij voor de ontwikkeling van een mmo, volgens Ubisoft-directeur Yves Guillemot. Zodra de uitgever een team heeft samengesteld, zal de ontwikkeling van het spel beginnen.
Guillemot verwacht veel van de titel en denkt bovendien weinig problemen met de ontwikkeling te hebben. Volgens de directeur heeft de uitgever de technologie voor het maken van een mmo al in huis, al liet hij niet los welke techniek hij daarmee bedoelde. Ubisoft heeft wel een licentie op Unreal Engine 3, die geschikt is voor het maken van een mmo. De kennis heeft men ook al omdat de meeste bestaande Tom Clancy-games van de uitgever al voorzien zijn van multiplayfunctionaliteit, aldus de directeur. Guillemot wilde niet vertellen hoeveel Clancy heeft gekregen voor de deal, maar uit jaarstukken blijkt dat de auteur dit jaar 20 miljoen euro zal ontvangen en dat hij ook de komende twee jaar nog betalingen zal ontvangen. Guillemot wilde nog wel loslaten dat hij verwacht dat de ontwikkeling van de mmo tussen de 40 en 50 miljoen dollar zal kosten.
Ubisoft geeft al sinds 2000 games uit op basis van het werk van Clancy. Toen nam het uitgever en ontwikkelaar Red Storm over, dat 15 jaar eerder door Clancy zelf was opgericht om games te maken op basis van zijn eigen werk. De naam Tom Clancy is verbonden aan bekende gameseries als Rainbow Six, Splinter Cell en Ghost Recon.