De Belgische auteursrechtenorganisatie Sabam en de Ifpi hebben in hoger beroep een zaak verloren van een 37-jarige Belg, die aanvankelijk was veroordeeld voor muziekpiraterij.
De man had in 2003 op zijn server onderdak aan de Amerikaanse site 21 Century gegeven. Volgens Sabam en de Belgische delegatie van de Ifpi was dat een piratensite die illegaal muziek aanbood. Aanvankelijk was de Belg hiervoor een boete van 10.000 euro opgelegd en moest hij een schadevergoeding van 5000 euro betalen.
In hoger beroep concludeerde de rechter eerder deze week echter dat Sabam en de Ifpi niet kunnen bewijzen dat 21 Century daadwerkelijk een piratensite is."Uit geen enkel element van het strafdossier of uit de stukken van de burgerlijke partij blijkt met zekerheid dat het om een piratensite gaat die naar Amerikaans recht een misdrijf heeft gepleegd", oordeelde het hof van beroep in Antwerpen. Als gevolg van het verloren hoger beroep moeten Sabam en Ifpi België de gerechtskosten van 1223 euro ophoesten, zo schrijft de Belgische site De Redactie.