Het Chinese Huawei wil in de komende weken samen met zijn Amerikaanse partner een nieuw voorstel doen voor de overname van 3Com. Het nieuwe plan moet de bezwaren van de Amerikaanse overheid wegnemen.
Bij de nieuwe overnameplannen zou Huawei nog steeds 16,5 procent in handen krijgen van de Amerikaanse fabrikant van netwerkapparatuur, terwijl investeerder Bain Capital de rest voor zijn rekening neemt. Ook het bod van 2,2 miljard dollar gaat niet gewijzigd worden, aldus bronnen van de Wall Street Journal. Een week geleden trokken Bain Capital Partners en Huawei Technologies hun gezamenlijke overnamebod in nadat een Amerikaanse controlecommissie de overname wegens 'gevaar voor de staatsveiligheid' had geblokkeerd. Met welke veranderingen Huawei de Amerikaanse overheid op andere gedachten wil brengen, is echter nog onduidelijk.
De Verenigde Staten zou bang zijn dat Huawei te sterke banden met het Chinese leger heeft. China's grootste fabrikant van telecomaparatuur verklaarde daarop dat de acquisitie te complex zou worden, maar blijkbaar ziet het bedrijf nu toch nog mogelijkheden. Het zit in ieder geval nog wel met 3Com aan tafel: het Amerikaanse bedrijf heeft een aandeelhoudersvergadering over de overnamepoging een week uitgesteld, omdat de gesprekken nog aan de gang zijn.