Mogelijk gaat Google stoppen met meewerken aan domeinproeven: Adsense-geld opstrijken terwijl een domein vijf dagen is te 'proberen'. Google heeft echter enkel bevestigd domeinen te weren die steeds opnieuw worden geregistreerd.
Domeinproeven vormt een lucratieve business voor sommige exploitanten: in een rechtszaak zou volgens het DomainTools Blog zijn gebleken dat een van de Google Adsense-partners er de lieve som van drie miljoen dollar per maand mee binnenharkt. Google zou hier volgens de site een einde aan willen maken door Adsense pas vijf dagen na registratie van een domein toe te staan.
Sommige bedrijven registreren talloze 'proefdomeinen' per week, enkel om deze van Adsense-reclame te voorzien. Toen Verisign vorig jaar de prijzen van .com- en .net-domeinen verhoogde, werd dan ook gespeculeerd dat de verhoging mede werd veroorzaakt door deze praktijk.
Hoewel Google vaker is bekritiseerd dat het deze praktijk toestaat - volgens sommigen hebben dergelijke Adsense-pagina's weinig meer te bieden hebben dan spam - heeft de zoekgigant tot dusver alleen bevestigd het zogeheten kiting tegen te willen gaan. Dit is het steeds opnieuw registreren van een 'proefdomein', waarbij er dus feitelijk nooit voor het domein wordt betaald. Op 11 februari wil Google een nieuw detectiesysteem uitrollen om Adsense op dit soort pagina's uit te bannen, zo heeft het bedrijf aan InformationWeek laten weten.
Wellicht is dat de opmaat van een proces waarbij uiteindelijk ook domeinproevers in het geheel worden geweerd. Dat zal de zoekgigant echter miljoenen dollars per week kunnen kosten, en het is daarom nog maar de vraag of de aandeelhouders dat een goed idee vinden.