Mozilla heeft gisteren aangekondigd dat het van plan is om Thunderbird een eigen bedrijf te geven, om zo de ontwikkeling van de e-mailapplicatie te stimuleren en versnellen. Het bedrijf levert hiervoor extra geld en manschappen.
Deze opzet is dezelfde strategie die al eerder is toegepast op de Firefox-webbrowser, waar Mozilla besloot om een handvol ontwikkelaars speciaal toe te wijzen aan het project. Gezien het succes dat deze actie heeft opgeleverd voor de opensourcebrowser, leek het de organisatie verstandig om nu Thunderbird deze aandacht te geven.
Hiervoor heeft Mozilla David Ascher aangetrokken, een topman bij ActiveState die in 2000 begon als projectleider van Komodo, een ide gebaseerd op het Mozilla-framework. Daarnaast heeft de man eveneens als directeur gefunctioneerd bij de Python Software Foundation.
Naast extra mankracht is Mozilla van plan om 3 miljoen dollar te investeren in de, nu nog naamloze, bedrijfstak. Mitchell Baker, ceo van de Mozilla Corporation, schrijft in haar blog dat dit bedrag waarschijnlijk besteed zal worden aan het opzetten van het ontwikkelteam. Als het project wat verder gevorderd is, zal het bedrijf bekijken wat de beste aanpak is om het verder te laten groeien.
Het is nog onbekend wat de rol van Eudora is binnen dit plan. Gezien de aard van het nieuwe communicatiebedrijf is het niet ondenkbaar dat deze, nu op Thunderbird gebaseerde, e-mailclient eveneens daar zal worden ondergebracht.