Mozilla heeft onder de naam Penelope een bèta uitgebracht van Eudora 8. De software is vooralsnog niet veel meer dan een versie van Thunderbird die voorzien is van een Eudora-uiterlijk en slechts een paar functies van dat mailprogramma.
Doel van het Penelope-project is om de gebruikservaring van Eudora te combineren met Thunderbird. Volgens de ontwikkelaars is het nadrukkelijk niet de bedoeling om met de dondervogel te concurreren, eerder om de programma's elkaar aan te laten vullen.
Naast het uiterlijk heeft Eudora 8 onder andere shortkeys, type-to-select en mogelijkheden om met de Alt-toets ingedrukt, gegroepeerde items te selecteren overgenomen van de 'klassieke' Eudora. Of dat voldoende is om Eudora-gebruikers over de streep te trekken is de vraag. Op de lange termijn kan het wel een voordeel zijn dat de nieuwe versie add-ons voor Thunderbird ondersteunt.
In oktober vorig jaar gaf de toenmalige eigenaar van Eudora, Qualcomm, de broncode van de mailsoftware vrij, waarna de Mozilla Foundation zich over de verdere ontwikkeling ontfermde. Eudora werd in 1988 door Steve Donner ontwikkeld, en wist vooral in de jaren negentig veel gebruikers aan zich te binden.
