Hoewel de aandacht hoofdzakelijk naar Windows Vista uitging, gooide vooral Office hoge ogen in het vierde kwartaal van Microsofts boekjaar. Het bedrijf zag zijn winst ten opzichte van dezelfde periode in 2006 met zeven procent groeien.
In de maanden april, mei en juni maakte Redmond maar liefst 3,04 miljard dollar winst, goed voor 31 dollarcent per aandeel, terwijl die bedragen in 2006 respectievelijk op 2,83 miljard dollar en 28 dollarcent bleven steken. De winst kon overigens nog hoger uitgevallen zijn, maar werd beperkt door problemen met de Xbox 360. Microsoft besliste de garantieperiode van het spelapparaat uit te breiden naar drie jaar, nadat heel wat gamers met een 'general hardware failure' geconfronteerd werden, en dat kostte het bedrijf 1,06 miljard dollar van zijn winst. De omzet maakte ook een forse groei door en bedroeg uiteindelijk 13,37 miljard dollar, net boven de verwachtte 13,27 miljard dollar en ruim boven de 11,80 miljard dollar die vorig jaar in dezelfde periode gerealiseerd werd.
Vooral verantwoordelijk voor de sterke groei is Office 2007, dat voor een stijging van de inkomsten van 19 procent zorgde en daarmee 4,63 miljard dollar binnenhaalde. De Windows-divisie zag zijn inkomsten met 'slechts' veertien procent stijgen en kon 3,81 miljard dollar in de boeken schrijven. Analisten zijn het er over eens dat Microsoft weinig aan de verkoopcijfers van Vista kan doen: de meeste consumenten en bedrijven doen slechts een upgrade naar Vista als ze een nieuwe computer kopen.
Op de advertentiemarkt heeft Microsoft duidelijk nog een lange weg te gaan: het verlies van 187 miljoen dollar vorig jaar, werd in het laatste kwartaal verhoogd naar 239 miljoen dollar, ondanks de stijgende omzet. In totaal werd 544 miljoen dollar betaald aan Microsofts advertentieafdeling, goed voor een stijging van 33 procent. Ook op de gamesmarkt zag Microsoft zijn inkomsten krimpen. De verkoopcijfers van Xbox 360- en computerspellen daalden met tien procent tot 1,16 miljard dollar. De over het algemeen goede vierdekwartaalresultaten van het bedrijf betekenen dat in het hele fiscale jaar 14,07 miljard dollar winst gemaakt werd, goed voor 1,42 dollar per aandeel. De omzet bedroeg in totaal 51,12 miljard dollar.