Op zijn blog heeft Scott Guthrie van Microsoft wat meer informatie gegeven over de toekomstplannen voor Flash-concurrent Silverlight. Versie 1.0 van de software wordt deze zomer verwacht en zal onder meer ondersteuning bieden voor de VC-1- en WMV-codecs.
Silverlight is vooral bedoeld voor online-videotoepassingen en dat blijkt meteen uit de codec-ondersteuning die voor versie 1.0 gepland staat. VC-1 is het formaat dat door zowel hd-dvd als blu-ray gebruikt wordt, voor Silverlight beperkt tot een maximale resolutie van 720p. Daarnaast moet Silverlight het ook mogelijk maken mediabestanden van een willekeurige server te downloaden en rechtstreeks in de browser af te spelen, met bovendien de mogelijkheid streams weer te geven. Voor het creëren van interfaces ondersteunt de browserplugin niet alleen html en vectorgraphics, maar kan ook gebruikgemaakt worden van Javascript.
Silverlight 1.1 bevindt zich momenteel in alphatoestand en biedt bovenop de features van de eerste versie ook een geïntegreerde versie van het .net-framework. Daardoor zal het mogelijk zijn standaard .net-code binnen Silverlight te draaien, zodat ontwikkelaars niet langer beperkt zijn tot het gebruik van Javascript om interactiviteit te verzorgen. Hoewel de previewbuilds van Silverlight 1.0 momenteel beperkt zijn tot Firefox, Safari en Internet Explorer op Windows- en Mac-systemen, is Microsoft van plan ook ondersteuning voor Opera toe te gaan voegen. Bovendien hebben de Mono-ontwikkelaars al toegezegd Silverlight ook op Linux-systemen te gaan implementeren.