De Linux-diensten van IBM hebben vorig jaar een omzet van zestien miljard dollar opgeleverd, en een groei naar vijftig miljard ligt in het verschiet, zo valt te lezen bij ComputerWorld. De afzet van Linux-hardware, -software en
De Linux-diensten van IBM hebben vorig jaar een omzet van zestien miljard dollar opgeleverd, en een groei naar vijftig miljard ligt in het verschiet, zo valt te lezen bij ComputerWorld. De afzet van Linux-hardware, -software en
Het draait ook op x86 maar ook op veel andere platformen.De afzet van Linux-hardware???
Is er voor linux dan speciale hardware?? Call me stupid, maar dat draait toch gewoon op ieder x86 platform? Of gaat dit in serverland niet op?
Het enige wat nog suffer is dan een publieke machine die een blue screen of death laat zien is wel eentje die continu Windows aan het rebooten is.Een paar weken geleden op statio Schipol zag ik ook wat leuke treinbordjes in een loop WInNT rebooten
( nieuws: Tweakers.net Kookcursus, les 35: Brood en spelen )Gebruikmakend van een singe-board computer hebben medewerkers van het NetBSD-project dit probleem opgelost. Ze zijn erin geslaagd een computer in een broodrooster te bouwen, waarna er nog steeds brood mee geroosterd kan worden.
Volgens mij gaat het gewoon om voorgeinstalleerde Linux-servers, en niet om speciale hardware.De afzet van Linux-hardware???
Is er voor linux dan speciale hardware?? ...
Volgens mij speelt ook het feit mee dat defensie preciesVolgens haar is vooral het Amerikaanse ministerie van
defensie een grote klant, 'omdat die opensourcesoftware
als een bron van innovatie zien'.
Wijzelf hebben niets van IBM en dat zal ook niet gaan gebeuren, daar zijn we het type bedrijf ook helemaal niet voor. In dit geval (Novell) zijn we wel goedkoper uit, mits de beheerskosten niet de pan uit rijzen (unlikely).Grappig want de kosten die je bij IBM maakt zijn waarschijnlijk hoger dan de licentiekosten.
IBM vangt bij ons 12 keer wat Microsoft vangt en wij hebben het complete KA gedeelte clients plus servers (5000 stuks+) op windows.
Het is ook lachwekkend om in de ICT kosten van een groot bedrijf te zien hoe de licentie kosten voor MS producten zich verhouden met de kosten voor geleverde diensten. En IBM is wel 1 van de duurste.
Ik moet even lachen. De Amerikaanse overheid heeft al enkele malen laten zien dat het ze niet zo zeer om opensource en innovatie gaat, maar voornamelijk om wie controle heeft.Volgens haar is vooral het Amerikaanse ministerie van defensie een grote klant, 'omdat die opensourcesoftware als een bron van innovatie zien'.
Correct, aardig aardig detail is dat TCP/IP "open" in de wereld gebracht is, net als SMTP en andere protollen uit die tijd ('80). Het is ontwikkeld op een open-source achtige manier, en heeft het destijds mede daardoor gewonnen van andere concurrenten die allemaal "closed" protocollen waren. Iedereen kon aansluiten op het systeem, zonder een licentie te moeten afnemen o.i.d. Ik vind het daarom niet zo'n slechte opmerking om TCP/IP, SMTP, DNS e.a. in één adem te noemen met Open Source.Het aanhalen van TCP/IP als belangrijk pro-linux argument is IMHO dan ook typisch een salesman/manager argument, iedereen met een beetje kennis van zaken zou TCP/IP niet eens aanhalen.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.