Als laatste hoeft MS niet aan te tonen dat zij al in 1989 bezig waren met de ontwikkeling van de interoperaliteit tussen Access en Excel. Dat is gewoon doorontwikkeling van een produkt. Ik kan ook een verbeterde versie van Windows Mediaplayer uit de toenmalige Win 3.0 with Multimedia Extensions maken. Deze lanceren en 15 jaar later van MS eisen dat ze stoppen met het integreren van het enorm gegroeide Mediaplayer omdat ik geen klantjes meer krijg. Ik krijg dan natuurlijk direct lik op stuk, tenzij Europa zich er mee gaat bemoeien.
In short: als gasten zoals Amado geld willen verdienen met een manier om sheetjes in een database te proppen of vice versa, dan moeten ze hun eigen database en spreadsheet maar schrijven. Meeliften op het succes van een ander en dreigen met het doorsnijden van de liftkabel als ze er geen miljoenen mee kunnen vangen is mijn inziens niet de juiste manier.
Dus wat jij zegt is dit: ik heb een programma gemaakt dat maar nog weinig kan. Aan gezien ik het product doorontwikkel heb ik het recht om alle patenten te software schenden.
Dus met jou idee hierover zouden softwarepatenten totaal geen nut hebben, ik kan immers alle door andere gepatenteerde zooi dan zelf implementeren in een nieuwe versie van mijn programma en claimen dat het simpelweg een doorontwikkeling is van mijn product
Mijn mening is dus dat die gozer MS zeker wel mag aanklagen, zo is die wetgeving daar nu eenmaal en als MS niet eerder dan hem bezig was met dat gedoe is dat patent geldig en zal MS poen moeten opkuchen. En dat is volledig rechtvaardig.
Persoonlijk heb ik een hekel aan dit soort patenten die niet eens een patent waard zijn, zoiets verzin je voor tig programma's in 5 minuten 'R&D'

Dit is dan ook de reden waarom ik tegen (de huidige plannen van) softwarepatenten in de EU ben. Als ik iets zelf (beter) kan maken wil ik die mogelijkheid hebben als ik de R&D-kosten toch wil drukken schaf ik een licentie of iets dergelijks aan bij een bedrijf dat kennis ervan heeft (bijv aangeduid doordat ze het patent erop bezitten).