'Signify werkt aan goedkopere Philips Hue-box die Ambilight toevoegt aan tv's'

Signify lijkt te werken aan een goedkopere versie van de Philips Hue Play Sync Box, waarmee gebruikers Ambilight kunnen toevoegen aan hun televisies. De nieuwe Lite-versie kan maar één aangesloten apparaat aansturen en ondersteunt 4k met maximaal 60fps.

De Sync Box Lite werd gespot bij een Britse webwinkel, merkte HueBlog als eerste op. Het apparaat werd daar aangeboden voor 110 Britse pond, wat omgerekend neerkomt op iets minder dan 130 euro. Daarmee zou de Lite-versie een stuk goedkoper zijn dan de 'gewone' Sync Box 8K; die kost op het moment van schrijven € 290,-.

Minder aansluitingen en lagere refreshrate

De Lite-versie levert daarvoor wel de nodige opties in. De voornaamste wijzigingen zitten in het aantal HDMI-poorten en de HDMI-versie. De Lite-versie heeft maar één HDMI-input. Gebruikers kunnen dus een enkel apparaat op de Sync Box Lite aansluiten. De huidige Sync Box 8K ondersteunt vier verschillende apparaten.

Ook ondersteunt de Sync Box Lite maximaal HDMI 2.0. Dat heeft gevolgen voor de maximale refreshrate. Apparaten die zijn aangesloten via de Sync Box Lite, ondersteunen daardoor maximaal 4k op 60fps. De Sync Box 8K heeft HDMI 2.1, waardoor die 4k-content ondersteunt op 120Hz. Vooral voor gamers kan die hogere refreshrate een pluspunt zijn.

Ambilight op iedere tv

De Philips Hue Play Sync-boxen van Signify laten gebruikers Ambilight toevoegen aan iedere televisie. De Sync Box wordt via HDMI aangesloten op de televisie en een ander apparaat, zoals een console of mediabox.

Het apparaat stelt gebruikers vervolgens in staat om de Hue-verlichting in hun woonkamer te synchroniseren met de beelden die op de tv worden getoond. Je moet daarvoor dus wel ook losse Hue-verlichting aanschaffen en bij je televisie zetten.

Het is niet bekend wanneer de Sync Box Lite precies uitkomt. De huidige Sync Box 8K verscheen in 2024 tegen een adviesprijs van 350 euro.

Philips Hue Play Sync Box LitePhilips Hue Play Sync Box Lite

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

24-08-2026 • 19:21

80

Lees meer

Reacties (80)

Sorteer op:

Weergave:

Leuk hoor, die Hue Box, maar je hebt er helemaal niets aan met de apps in je smart tv. Gebruik je een ingebouwde app in je tv zoals Netflix, Prime Video, YouTube of televisiezenders van KPN et al., dan wordt het beeldsignaal binnenin je televisie gegenereerd en is er geen enkel beeldsignaal dat de tv verlaat om de Hue Box aan te sturen.
Daarom heb je naast de sync box ook de hue sync app waarmee je met een app op LG en Samsung tv's je beeld kan synchroniseren (ook interne apps). Ja het is er nog niet voor alle merken en alle modellen, maar het is een alternatief voor de sync box en een oplossing voor het probleem dat jij benoemt
Die sync app is niet normaal duur en werkt alleen op de nieuwste modellen (over 5 jaar is dit al minder een probleem).

Dan heb je alsnog de hardware er omheen nodig (ook prijzig). Ik weet alleen niet of die sync app bedraad werkt, dat heeft ook impact
Helaas is dit niet beschikbaar op mijn LG CX
Klopt, maar een google tv werkt in de meeste gevallen toch fijner dan de ingebouwde functionaliteit.


Je kan dan altijd (later) nog een hdmi switch kopen. Ik ben zelf wel fan van de feintech switches (FeinTech VSW14100 HDMI 2.1)
Exact, de meeste gevallen maar dus lang niet altijd. Zo vindt ik LG's WebOS fijner werken. De Hue sync box zal voor een groot deel van mijn TV gebruik dus niks toevoegen.

Gok dat vrij veel mensen het ingebouwde smart platform (Android, WebOS, Tizen) gebruiken ookal werkt een extern apparaat zoals een AppleTV of Google TV beter.

[Reactie gewijzigd door Caayn op 24 augustus 2026 21:20]

Gok dat vrij veel mensen het ingebouwde smart platform (Android, WebOS, Tizen) gebruiken ookal werkt een extern apparaat zoals een AppleTV of Google TV beter.
Dan heb je waarschijnlijk nooit een fatsoenlijke TV gehad, want er is kwalitatief echt geen verschil meer tussen een extern apparaat en wat een TV tegenwoordig zelf aankan.

Mijn Sony A90J uit 2021 was de eerste met native Google TV. Dat is letterlijk 1:1 dezelfde ervaring als zo'n Chromecast 4K Ultra stick, die ik trouwens puur voor m'n travel techkit gebruik. Ik heb echt geen Nvidia Shield of Apple TV nodig. Zelfs niet om zware 70GB REMUX-bestanden via Plex af te spelen, of andere ultra-hoge bitrate 4K HDR content met Dolby Atmos streams over het netwerk te jagen. Die ingebouwde processor trekt dat makkelijk in direct-play, zonder terug te vallen op transcoden.

Mijn ouders hebben een LG, maar ik vind webOS vreselijk. De app-keuze is zo bizar beperkt vergeleken met Google TV. Geen officiële F1 TV app, geen Kodi, geen SmartTube, geen VLC, en je mist alle vette sideloaded stuff.

Neem nou SmartTube: een gecustomizede YouTube player zonder ads én met SponsorBlock. Die skipt automatisch intro's, bedelende YouTubers, reclames en outros. Zelfs bij live muziek haalt 'ie het lulverhaal tussen de nummers door weg als een band te lang tegen het publiek praat, en je kan de player/UI 100% customizen naar jou wensen.

Daarnaast draai ik gewoon native RetroArch op m'n TV met twee 8BitDo controllers via bluetooth voor een snel potje Super Mario Kart om disputen in het huis vredig mee op te lossen :D . Direct op de TV zelf, geen externe console of PC. Ook SteamLink wordt nog steeds ondersteund op Google TV, terwijl het op webOS al jaren weg is. Zelf installeer ik nu Moonlight op de TV in combinatie met Sunshine op m'n PC om te streamen. Dat werkt echt als een malle.

Als je eenmaal gewend bent aan dit soort apps, wil je nooit meer terug naar die dichtgetimmerde systemen van LG of Samsung. En het mooiste is: ik verspil er geen HDMI-poort of extra stroomkabel aan. Een goede TV kan dit anno 2026 prima zelf, mits er maar het juiste OS op staat.
FYI: Toevallig afgelopen weekend hier mee bezig geweest.

itHub - webosbrew/dev-manager-desktop: Device/DevMode Manager for webOS TV · GitHub

Kodi, Retroarch en een reclame vrije YT zijn aanwezig (geen root nodig, wel een dev account)

Hyperion ook voor Ambilight opties. Gok dat je hier voor wel Root nodig hebt.

[Reactie gewijzigd door Bonzo2009 op 25 augustus 2026 11:35]

WebOS (5 in mijn geval) werkt super. Een duizendmaal beter UI dan Android TV of Firestick, etc die kei en dan ook kei hard advertenties pushen. Ook LG doet dat en met taktieken zoals screenshots maken van wat je kijkt, maar de classic UI heeft 0 advertenties.

Helaas is mjjn tv (2020 43" model) niet de snelste en soepelste, maar met root toch hyperhdr kunnen opzetten en een DIY ambilight gemaat die accurater is dan HUE. Alleen jammer dat het niet werkt met DRM content (verder prima via litefin/jellyfin, plex en youtube).

Voordeel is gewoon 1 afstandsbediening die 100% werkt. Ik kan er mee naar de TV instellingen (om te wisselen tussen de twee expert profielen, licht en donkere backlight voor mij), wisselen van HDMI, geluid, snelkoppelingen naar apps (root nodig). Dat kan een afstandsbediening van een setup box simpelweg niet.

Wel jammer dat mijn LG TV niet de geluidsprofielen en soundbar instellingen kan aanpassen, heb ik de LG soundbar app of afstandsbediening toch weer nodig..
Bij mij werkt het 1100 keer beter...
In de nieuwste LG tv's zitten ook grote reclames. Nu zelfs mét geluid. Daarnaast is de UI net als op Android TV gewoon ruk en gefocused op zoveel mogelijk andere zooi door je strot heen te duwen.

Ik gebruik al jaren een Nvidia Shield TV Pro. Ja, die heeft ook Android maar met zoiets als de Projectivity Launcher die gelijk start als de Shield gestart wordt (en dus de TV en AV-receiver via HDMI-CEC) heb je 0,0 ads of andere zaken. Alleen de door jouw geselecteerde apps zijn zichtbaar. De cleanste UI ever by far.

Daarnaast slikt de Shield ook gewoon heel veel audio- en videoformaten. Een stuk meer dan LG tv's iig. AV1 wordt dan niet ondersteund door de Shield maar dat is dan ook nog geen gemeengoed. Dolby TrueHD, DTS-HD, DTS-X (en dergelijke) formaten worden wel ondersteund door de Shield. Daarnaast is de Shield ook echt stukken sneller en vloeiender in het scrollen door grote mediabibliotheken.

Ik bedien alles met de LG afstandsbediening, de TV, de Shield en de Yamaha AV-receiver. Werkt naadloos samen met elkaar.

Er zijn natuurlijk ook andere externe devices die dit kunnen en misschien nog wel beter zijn. Maar wat ik duidelijk probeer te maken is dat smart tv OS'en zoals LG's WebOS vrijwel altijd ondermaats zijn vergeleken met een degelijke externe speler. Ja, ook de G5 serie die ik heb terwijl deze toch wel als redelijk high-end wordt gezien. De SoC is nog altijd ondermaats vergeleken bij externe spelers.
Ik zit ook te denken aan bijv een Apple TV (wachtend op de nieuwe generatie).

Mijn TV is van 2020 en draait op WebOS 5. De Classic UI mode is geweldig vergeleken met de moderne UI. Ik weet niet of die ook op de nieuwe modellen nog is. Als het goed is kun je toch ook alle reclame uit zetten in de EU?

Weet zelf nog niet wanneer ik een nieuwe haal, 43” is niet super op ~4m afstand. Zit te denken aan 65-75”
Maar dat is toch een schijnoplossing die alleen maar meer kost? HDMI switch erbij en je kan net zo goed de normale sync box pakken. En een google TV of Apple TV kost ook weer meer geld.


Ik heb toentertijd expres iets meer uitgegeven aan een Philips TV die ambilight + HUE had om exact dat gedoe te voorkomen.
Het eerste wat ik uitzet is wifi op de tv, en dan plug ik een google tv in. Projectivy Launcher erop en je hebt je eigen custom dashboard met apps zonder shit van een tv maker/google.

Dan is dit kastje er perfect voor!
En alles laten laten lopen via nog een extra kastje als een nvidea shield pro?
Daar heb je in principe ook redelijk oké oplossingen voor waarvan je boven of onder je TV een camera plaatst die je de 'Ambilight' creëert op basis van een camera beeld van je TV in plaats van intern signaal. GOVEE is een bekende. Voordeel: werkt met alles wat er op je tv weergegeven wordt, interne apps of niet. Nadelen: er zit een apparaat aan je tv vast en kleur van het licht kan afwijken afhankelijk van het type paneel. De camera staat namelijk op een vrij scherpe hoek naar je scherm te kijken als je TV matige kijkhoeken heeft worden de kleuren dof weergegeven vanaf die hoek, wat gevolgen heeft voor de kleuren van je Ambilight.

Het is een prima oplossing als je de nadelen accepteert, heb het zelf ook lang gehad.
Huh, maar 90% van de mensen kijkt tegenwoordig toch via de apps op hun TV? De oude TV is hier naar een slaapkamer gegaan incl KPN-kastje. Maar benden wil ik geen kastjes naast mijn tv.
We moeten tegenwoordig echt ons best doen om een goede, mooie tv te vinden die níét smart is (afgezien van professionele/studioapparatuur).

Dus waarom weer zo'n inefficiënte externe box, als dit ook softwarematig kan? 🤷

Dat hebben ze immers al bewezen met de oudere Ambilight TV's die je kon koppelen met je HUE bridge en natuurlijk de Hue Sync app op het Samsung platform. (en inmiddels of binnenkort ook op LG)

Over het algemeen hebben deze doelgroep ook wat duurdere TV's, dus support voor kleine en obscure merken en modellen kun je zelfs achterwege laten.
En anders maak je nog een app voor AppleTV en Chromecast, zodat mensen altijd daar nog op kunnen terugvallen.
Omdat de hieuwe Ambilight TV's enkel nog in naam Philips TV's zijn.
De Hue app is tegenwoordig ook te koop op oa LG TVs. Maar: overpriced voor een app.
Hue heeft helaas de gewoonte om alles enorm duur te maken. De speciale Hue app is iets van €130 én ook alleen op bepaalde TV's beschikbaar, niet op mijn 77G3.. want die is uit 2023 en dus 'te oud'. Lekkere support, moet minimaal een 2024 model zijn. Hun advies is om dan maar een dure Sync box aan te schaffen die niet eens werkt met de interne applicaties op de TV. Die pakt alleen HDMI signalen op.

Dus heb ik besloten voor een andere route op mijn 77G3. Ik heb LG Developer Mode aangezet en hiermee kan ik externe applicaties installeren. Hierdoor kan ik de Homebrew store installeren: https://www.webosbrew.org/ .

Dit geeft me toegang tot onder andere de apps PicCap en Hyperion. Hyperion kan ledstrips van heel veel merken aansturen, terwijl PicCap een hele lage resolutie video record maakt van de content op je TV. PicCap stuurt deze video live naar Hyperion en Hyperion kan daardoor de leds aansturen van m'n Hue Gradient strip. Je hebt wel een Philips Hue Bridge nodig. Er worden ook tientallen andere merken ledstrips ondersteund, leuk hobby projectje.

Dus ik heb nu gratis software die hetzelfde doet als de dure Hue app en het werkt feilloos :)
Nice, daar ga ik eens naar kijken. Hoewel ik de Sync box (de oude, niet de nieuwe) al heb. Hoe zet je de developer mode aan?
Die WebOSbrew website heeft hier een guide voor: https://www.webosbrew.org/devmode/ . Het is even wat rommelen, maar wel gewoon goed te doen. Vond het zelf in het begin wat spannend op een €3000 TV, maar toch maar gedaan. Bijkomend voordeel is dat ik nu ook een adfree youtube op m'n TV heb!

Er zit één maar aan de LG developer mode: deze draait voor 1000 uur. Daarna schakelt hij weer uit, tenzij je hem handmatig weer verlengt. Via GitHub zijn er wel apps te vinden die een 'auto renew' doen, maar dat is misschien iets voor later.

Edit: ik heb wel een aantal keer flink moeten kloten met PicCap en HyperHDR/Hyperion. Redelijk wat troubleshooten en gevloekt omdat ik het niet begreep. Je moet wel echt wat technisch onderlegd zijn en guides volgen naar mijn mening!

@Odie Het is wel 1000 uur normale tijd, geen kijktijd. Dus na 41 dagen schakelt het uit :-(

[Reactie gewijzigd door stin00 op 25 augustus 2026 20:45]

Oh dat is jaren TV kijken voor mij. Tegen die tijd heb ik al weer een nieuwe :-)

En ze zegguh dat ik handig ben met compjoeters
Hoe zit dat met DRM en Netflix/Disney/HBO? Werkt dat een beetje of detecteren die dat er een recording loopt en verlagen ze dan de resolutie.
Mijn ledstrip werkt in deze opstelling niet met de interne LG apps voor Netflix/Disney/HBO. Daar zit DRM detectie op waardoor PicCap niet het beeld kan/mag vastleggen. Het werkt wel voor non-DRM content.

Als ik echter via een externe mediaspeler (HTPC, Nvidia shield, google TV, Apple TV etc) Netflix/Disney/HBO of wat dan ook afspeel, dant werkt ambilight wel altijd.

@FPSUsername Klopt dit ook met jouw ervaringen?
Correct. Volgens mij kon alleen WebOS 3 of ouder ook DRM content opnemen. Voor mij geen deal breaker, ik gebruik Litefin (jellyfin), ook met Plex werkt het, alleen weet ik niet of Plex zelf ook DRM content host als je hun online services gebruikt.

Ondertiteling kan piccap dan wel weer zien bij Prime.

De opname van Piccap is dan ook minimaal, iets van 144x90 pixels (kunt het tot iets van 300p rekken). Genoeg voor ambilight, niet genoeg om iets serieus mee te doen.

[Reactie gewijzigd door FPSUsername op 24 augustus 2026 22:41]

Dank, scheelt me een paar avonden goosechasen van een oplossing waar ik niets aan heb. Non-drm content kan ik al via mijn PC makkelijk met de gratis Hue Sync app syncen. Enige waar dit misschien leuk voor is is gamen.
Zelf piccap en hyperion.NG op mijn c5 werkt ook met netflix, de andere 2 nooit gebruikt.
Ik heb hetzelfde opgezet. Met de ItsyBitsy 8888 en een 12V 60W MeanWell adapter heb ik mooi een 12V SK6812 RGBCW led strip kunnen aansturen. Accurate kleuren en per LED control. Erg soepel. Echter denk ik wel dat 60 LEDs per meter niet genoeg zijn op mijn 43" TV, soms zie je dat er een verschuiving is. HDR is ook geen probleem met de nieuwe versie van satdx62 die LUTs ondersteund (kun je als repository in de homebrew app zetten)

Voor mijn volgende TV (denk 65-77") ga ik kijken of het beter is of om voor 144 led per meter te gaan (die ook allemaal individueel aanpasbaar zijn, niet per drie. Prijzige led strips!).

[Reactie gewijzigd door FPSUsername op 24 augustus 2026 22:18]

Ik heb ook webosbrew geinstalleerd via dev mode, maar als ik via webOSDev Manager Hyperion wil installeren, dan zegt ie:

"is marked incompatible with your device" -> dat lijkt mij sterk aangezien het een G5 is
"this app requires root" -> dat lijkt niet te matchen met het feit dat jij zegt dat je het aan de praat hebt gekregen via developer mode.

Mis ik iets of heb jij het al een tijdje en kan het nu niet meer via developer mode?
Ik heb 2 weken terug hetzelfde gedaan, maar dan met een ledstrip van Nanoleaf (zo eentje met normaal gezien een camera bovenop je TV).

De camera is dus nu overbodig (en heb ik weggehaald). Ook geen extra sync box of dergelijke nodig.

Had eigenlijk best die app nog wel willen aankopen (al was die inderdaad heel prijzig) en dan een Hue ledstrip erbij, maar ze prijzen zichzelf inderdaad uit de markt op deze manier, en als Tweaker, eerlijk is eerlijk, dit was gewoon leuker op te zetten.
Ook een trage app qua syncen, op mijn C4 liep die steeds achter de feiten aan en was heel onnatuurlijk. Nu ik de Sync box gekocht heb is alles heel accuraat en de vertraging is echt minimaal. Ik betaalde ook eigenlijk per maand in eerste instantie dus kan snel van die app af.
Op een G4 is ie wel bij de les, iets meer rekenkracht verwacht ik. Helaas heeft de Hue 55" LED strip maar 7 verschillende kleur zones, dat vind ik dan weer wat minder. Maar ik kan er vooralsnog wel mee leven 😉
Probleem is DRM, deze techniek scant het beeld om vervolgens zijn lichten ermee aan te sturen.

Er bestaat een software oplossing van 3th party die op de Android Tv store staat en dus te installeren is. Echter elke gewone streaming app zoals Netflix, Prime maar evengoed lokale TV apps geven ofwel zwart beeld ofwel stopt de 3th party app ermee.

Hue heeft dus low level acces nodig met dure licenties in een closed eco systeem om de DRM te bypassen met garanties dat je die Hue sync box onmogelijk kan gebruiken om een kopie van de media te maken. Of ze hebben low level acces nodig van de TV fabrikant op hetzelfde niveau als waar anti ghosting beeld technieken gebeuren.

Een veel betere optie zou zijn dan de media een aparte informatie track heeft die simpelweg uitgelezen kan worden en waar allerhande ambilight/Hue en andere informatie krijgen wat ze moeten doen. In dat geval zou de media producer ook controle krijgen en zou je niet plots rode verlichting krijgen omdat iemand een rode jurk aanheeft aan het uiteinde van het beeld.
Opzich niet verkeerd, maar moet je dan alsnog dure hue ledstrips aanschaffen.

Zelf heb ik begin dit jaar een hyperhdr zelfbouw amblilight gemaakt, werkt ook samen met philips hue bridge / spots. Kwa kosten vergelijkbaar als de 8k sync box aangezien je nogal wat hardware nodig hebt wil je alle media formaten supporten.

[Reactie gewijzigd door Chaosstorm op 24 augustus 2026 19:32]

Die werkt vrees ik ook niet met DRM media zoals de Netflix app. Dat is het voordeel van deze box: die is hecp compliant en kan zo de kleuren extraheren.

[Reactie gewijzigd door kiang op 24 augustus 2026 20:02]

Ik heb een hdmi splitter die alles doorstuurt en werkt alles zonder problemen. Althans enkel arc werkt niet meer, maar gebruik ik een fire tv i.c.m. een versterker waardoor ik de tv apps niet hoef te gebruiken.
werkt perfect met DRM hoor... je hebt wel HDCP2.4 etc nodig anders werkt het niet neek en een HDMI matrix met EDID is ook geen overbodige luxe!

Ik wil niet meer anders want phillips ambilight kan niet tippen aan HyperHDR
Afhankelijk van je tv kan dit ook allemaal in software. Met mijn LG tv stuur ik een esp32 aan die als een soort ambilight fungeert.

Ik heb dus geen extra kosten hoeven maken voor de aansturing. Alleen voor de lichten.

https://github.com/webosbrew/hyperion-webos

https://github.com/TBSniller/piccap
Zojuist op de lg tv geinstalleerd en zo'n setje ikea wled esp32 hack lampen er aan gekoppeld. Werkt inderdaad ook prima.

Helaas worden mijn tv leds aangestuurd door een adafruit r2040 scorpio led controller. Welke met hyperhdr 22 Adaptive Dithering for RGBW support wat er een stuk beter uitziet. Geen idee of die losse led controller uberhoubt met de tv usb poort werkt.
Als je je lg tv jailbreakt, kan je ambilight App installeren en heb je geen hdmi aansluiting meer nodig. Gewoon strip met wled opplakken.

Edit: oh dat is wat je zegt loool

[Reactie gewijzigd door drakiesoft op 25 augustus 2026 07:38]

De Lite-versie heeft maar één HDMI-input. Gebruikers kunnen dus een enkel apparaat op de Sync Box Lite aansluiten. De huidige Sync Box 8K ondersteunt vier verschillende apparaten.
Waarom zou je meer dan 1 aansluiting nodig hebben op de sync box? Je plaatst dat ding toch tussen je A/V receiver en je TV, dus maar 1 aansluiting nodig. Of nog mooier: de sync-box op de 2e of 3e HDMI-out van je receiver.
Want iedereen heeft een A/V receiver?
Hoe wil je anders geluid bij je TV krijgen?
Bijna alle TVs hebben zelf geluid aan boord.
de ingebouwde speakers zijn net voldoende om het journaal te kijken. Je koopt geen sync-box voor het journaal. Voor iets van films of series heb je toch minimaal een 5.1 installatie nodig.
Ik heb gewoon een soundbar aan de tv hangen, net zoals de rest van Nederland
Soundbar is leuk voor het journaal, maar niet geschikt voor films.

Geluid is een heel groot deel v/d beleving van een film, minmaal net zo belangrijk als het beeld. Beetje raar om flink te investeren in beeld, tot aan een sync-box aan toe, en dan je hele ervaring omlaag halen met een soundbar.
Ik heb jarenlang 4.0, 5.1, 6.1 en alles ertussen gehad, maar heb paar jaar geleden m'n receiver en alle speakers (Ooit Bose acoustimass gehad, maar ook Magnat Vector Needle zuilen met dipol surrounds en ook Harman Kardon setjes, je kan het zo gek niet bedenken) opgeruimd en een simpele JBL 5.0 soundbar gekocht. Ik heb alle extra hardware nog geen seconde gemist....

Een goeie soundbar (en ik heb dan nog een hele eenvoudige) voldoet prima! Dus: assumption is the mother of all f*ckups, maar als jij er blij van wordt...

[Reactie gewijzigd door denonman1 op 24 augustus 2026 21:06]

Soundbar is leuk voor het journaal, maar niet geschikt voor films.
Ah, fijn dat jij dit bepaalt voor de rest van de wereld 8)7
Nog meer aannames?
Via HDMI-ARC of Optisch vanaf de TV?

Je setup box gaat dan met HDMI naar je HUE box en die naar de TV. Dan de TV naar de audio installatie via HDMI-ARC of optisch.

Kunt ook je setup box aan een HDMI poort van een compatible soundbar doen (bijv. LG DSN10YG) en daarvan de HDMI out naar de HUE box en dat dan naar de TV.

Uiteraard wel even alles checken of er geen compatibiliteitsproblemen er zijn, soms kan een TV of soundbar iets niet doorpasen.
Dat is een mogelijkheid maar dat hoeft niet in die volgorde. Ik heb persoonlijk mijn film/serie-box en mijn tv-abbo-box aangesloten op de sync box, en dan de sync box naar de A/V receiver, en die naar de TV.

Reden was simpelweg omdat het switchen tussen hdmi1 en hdmi2 me gemakkelijker opties gaf met hue omdat die vlotter integreert met home assistant, het switchen zelf leek ook iets smoother te zijn dan receiver. Beeld en audio zijn uiteindelijk gewoon passthrough
Eeuwig zonde dat Philips hun Ambilight-tv’s niet meer compatibel maakt met Hue. Waarom hebben ze die functionaliteit er uiteindelijk uitgehaald?
Omdat die TVs al lang niet meer van Philips zijn. En Hue ook niet trouwens.

Hue = Signify
Philips TV = TP Vision
I know, maar ook in de periode dat TP Vision de licentie op het Philips-merk had, werden er Philips-tv’s uitgebracht die Hue wél ondersteunden. Pas vanaf de Philips 804 is die ondersteuning verdwenen.
Hun samenwerking zal stopgezet zijn om de een of andere reden.

't Is niet Philips die compatibel maakt met Philips, dus om er een beweegreden achter te zoeken is redelijk lastig.
Het apparaat werd daar aangeboden voor 110 Britse pond, wat omgerekend neerkomt op iets minder dan 300 euro. Daarmee zou de Lite-versie een stuk goedkoper zijn dan de 'gewone' Sync Box 8K; die kost op het moment van schrijven € 290,-.

Wacht even. Dit komt toch op dezelfde prijs neer :+
AuteurAverageNL Nieuwsredacteur @John Doos24 augustus 2026 19:26
Foutje! Ik haalde die twee verschillende versies door elkaar, maar de Lite-versie kost omgerekend een kleine 130 euro. Het is inmiddels aangepast :)
Ik gebruik mijn scherm zonder smart functies (is ook een 12 jaar oude panasonic plasma). Alles (satelliet ontvanger, media-nuc, xbox en soms een laptop) gaat via de receiver naar een (1) input op het scherm, daar zou dit kastje natuurlijk prima tussen kunnen worden gezet.
Onze TV, een Philips The One, met alle apps en ambilight, gebruiken we ook gewoon als domme tv: hdmi kabel naar Marantz stereo en daar de Apple TV (4k, gen 1) gekoppeld. De TV heeft geen netwetkverbinding. Natuurlijk wel Titan OS en de apps uitgeprobeerd: werkt zeker niet slecht (mss zelfs beter dan die Apple) maar hele gezin is gewend aan die Apple TV.

Ambilight gebruiken we ook niet, we zien daar geen enkele meerwaarde in.
Het zou ze sieren als ze een update uitbrengen zodat de ambilight+hue televisies gewoon weer werken met de nieuwe bridge pro. Voor zover ik kan zien gaat het alleen om het kunnen opzetten van een beveiligde verbinding, waar de oude bridge ook nog insecure verbindingen accepteert. Leuk dat ze nieuwe producten pushen, maar laat ze eerst eens recente hardware blijven ondersteunen.
Nog steeds jammer dat ik mijn (nieuwe) Philips tv niet kan syncen met mijn hue lampen ….
Volgens mij komt dat doordat TPvision de licentie kosten van HUE niet meer wil betalen, daar kunnen we Signify niet op aankijken.
Ik heb dit nooit begrepen. Film kijken doe je toch in het donker.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.