'Microsoft ontslaat medewerkers van Halo Studios na debuut van Campaign Evolved'

Microsoft zou medewerkers ontslaan bij Halo Studios, de gamestudio die eind juli Halo: Campaign Evolved uitbracht. Deze remake van het eerste deel in de gamefranchise lijkt redelijk te verkopen, maar zou op de PlayStation 5 minder verkocht zijn dan op de XBOX en pc.

Halo Studios zou nu de volgende gamestudio van XBOX zijn waar eigenaar Microsoft in snijdt. Vorige maand kondigde XBOX een grote reorganiseerde aan, waarbij het duizenden werknemers ontslaat en vier gamestudio's verkoopt. Halo Studios lijkt niet te ontkomen aan de ingrijpende veranderingen bij de gamesdivisie van Microsoft.

Na de release van Halo: Campaign Evolved op 28 juli zou XBOX nu medewerkers van de gamemakers ontslaan. Dit meldt Insider Gaming, die zich daarbij ook baseert op openbare LinkedIn-posts van enkele Halo-makers. Het is niet duidelijk of de ontslagen gerelateerd zijn aan verkoopcijfers. De verkoop van de Halo-remake zou goed lopen op de XBOX, maar matig op de PlayStation 5.

Terug naar exclusieve games

Halo: Campaign Evolved is de eerste Halo-game die verschijnt op de gameconsole van Sony. Microsoft gaat echter terug naar exclusives voor zijn eigen platformen: XBOX en Windows. Ook Sony stapt af van multiplatformreleases ten gunste van zijn eigen PlayStation-platform.

Door Jasper Bakker

Nieuwsredacteur

06-08-2026 • 17:05

67

Submitter: Deezers

Reacties (67)

Sorteer op:

Weergave:

Microsoft:
Zo bedankt voor de remake team, daar is het gat van de deur tot ziens :+ .

Verkoopcijfers gaan nog wel omhoog op de ps5, ik wil hem nog wel een keer spelen.
Maar ben nu met Echoes of the End bezig, dan komt er nog een Mafia DLC, vakantie. en in September al weer Wolverine.

Dus ja Microsoft ik heb al even genoeg te spelen op het moment :P.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 6 augustus 2026 17:27]

Ja ondanks dat het een remake is, vond ik het in tegenstelling tot de oudere games tegenvallen. Van wat bugs, mechanics die ze eruit hebben gelaten en bijvoorbeeld aangeven met rode markers waar de onzichtbare vijanden zaten (op Legendary) heb ik hem uiteindelijk niet afgemaakt. Beetje een holle schil van wat het was naar mijn mening.
Ja ondanks dat het een remake is, vond ik het in tegenstelling tot de oudere games tegenvallen.
Aan het begin krijg je een pistool van de Captain met de melding dat ie niet geladen is en je zelf maar munitie moet zoeken. In het origineel kon je ammo vinden, terug gaan naar de brug en iedereen daar neermaaien. Dan komen de marines en verlies je het uiteindelijk van geen ammo.

In de remake kan dit niet. Je kunt de mannelijke bemanning op de brug doodschieten, maar niet de vrouwelijke bemanning. De vrouwen zijn onsterfelijk en negeren je gewoon. Echt te zot voor woorden hoe ze zulke details verkloot hebben want het is zo'n cool idee dat ze dit erin hebben gestopt.

Zo van: je geeft de speler een gun? Waarom zou die niet meteen beginnen met schieten? Oplossing: gun heeft geen ammo. Maar wat als je daarna met ammo teruggaat en de bemanning neerknalt? Deuren dicht en marines vallen de speler aan. Daar was gewoon goed over nagedacht.

Maar in de remake? Niets van dat alles. De remake is gemaakt door mensen die Halo niet boven gemiddeld kennen en die er overduidelijk geen liefde voor hebben. Ze proppen in een game gemaakt voor voornamelijk een mannelijk publiek een onsympathieke girl boss die de speler wel even laat weten dat hij niet de enige badass is in deze power fantasy game en dat hij hier niet nodig is. Echt gestoord gewoon.
In de remake kan dit niet. Je kunt de mannelijke bemanning op de brug doodschieten, maar niet de vrouwelijke bemanning. De vrouwen zijn onsterfelijk en negeren je gewoon. Echt te zot voor woorden hoe ze zulke details verkloot hebben want het is zo'n cool idee dat ze dit erin hebben gestopt.
Dat klopt niet helemaal.

De oorzaak was vreemd gedoe met hitboxes.Met een bodyshot, dan kan je ze allemaal (inclusief vrouwen) doodschieten. Met een headshot, dan zijn ze onsterfelijk.

https://www.reddit.com/r/halo/comments/1vc9jrw/people_are_ridiculous_its_literally_different_hit/

Het zou me niets verbazen als iets dergelijks opzettelijk gedaan werd, maar dit is gewoon een gevalletje hitboxes zijn buggy, wat ook in lijn is met de qualiteit van de rest van de game.

[Reactie gewijzigd door wild_dog op 7 augustus 2026 09:21]

met rode markers waar de onzichtbare vijanden
Als je de markers in de settings op volledig doorzichtig zet, dan zijn ze effectief weg. Maar dan heb je ook geen objective markers meer waar je heen moet (wat op zich niet zo'n probleem is)
In mijn geval op zich niet zo'n probleem nee, was ook meer de opstapeling van dit soort "dingetjes" wat mee uiteindelijk toch maar de Master Chief collection heeft laten installeren en de remake er weer vanaf te gooien. En dat was ook nog zonder de ergernis van de "bonus" missies, die heb ik me maar volledig bespaart 😂
Brutes zijn immune voor damage als ze hun rage animatie doen. Shotgun to the face doet niks.
is dat eigenlijk heel gek? ik weet in game wereld worden veel devs aangenomen om te werken aan een bepaald project daarna verlaten veel mensen hen weer.
zo iets van ik huur jou in om een nieuwe vloer te leggen; bedank je voor je dienst geef jou je geld en tot ziens?
Zonder de details te weten, kunnen we moeilijk oordelen. Kan me goed voorstellen dat je een extra personeel invlieg om deadlines te halen of te ondersteunen, die ook wisten dat ze zo werden aangenomen.
dat is wel vaker in de gamesindustrie ja. Je hebt weinig garantie, maar je hebt zeker garantie op groot ontslag risico.
Microsoft:
Zo bedankt voor de remake team, daar is het gat van de deur tot ziens .
Nou dat gebeurd niet alleen bij Microsoft hoor. Dat gebeurd in alle tech branches. Ik heb het zelfs bij mijzelf zien gebeuren (en wist ook dat dit de situatie ging zijn) nadat ik voor een Amerikaans fintech bedrijf een app heb gebouwd. Na live-gang duurde het zo een 6-7 maandjes en toen gingen ze ook met mij het gesprek aan dat het “goedkoper” moest.

Ik heb het bij mijn vriendin zien gebeuren in de nieuwe Pensioensuitvoering. Bij een vriend die Dashboardsystemen heeft gemaakt voor een groot automerk.

Volgens mij heet zoiets “op projectbasis werken”. Soms krijg je een nieuw project, andere keren vlieg je er uit.
Mja, maar het is nou niet alsof Halo studios zulk geweldig werk afgeleverd heeft... Los van hoe goed campaign evolved gelukt is, een nieuwe originele Halo maken die het echt goed doet lijken ze maar niet te kunnen. En ik denk ook niet dat het echt een winning move zou zijn om nu de hele serie 'evolved' te maken.
Tsja, misschien is het wel zo;
Jullie maken dik verlies al jaren team dus helaas moeten we jullie laten gaan. Hopelijk verdienen we met deze game jullie salarissen van de afgelopen jaren dat jullie eraan geklust hebben nog terug.
Ik heb die Mafia DLC aankondigen helemaal gemist. Wat top! Nu al zin om die game weer eens aan te slingeren!

Halo daarentegen ga ik helemaal overslaan nu ik geen Game Pass meer heb. Microsoft is het gewoon verloren wat Halo betreft. Dezelfde game voor de derde(?) keer uitbrengen. Ik heb medelijden met de medewerkers die ontslagen worden, maar ik hoop dat ze nu voor een studio kunnen gaan werken waar ze creativiteit kwijt kunnen en iets nieuws mogen ontwikkelen.
Nou ja ik begreep al dat ik een Microsoft account moest aanmelden, om sowieso Halo te kunnen starten op de ps5.

Ja dan kan je savegames syncen, en achievements van Xbox gelijk unlocken.
Daar heb ik allemaal geen zin in, laat maar zitten dan.
Ik vind niet erg om soms eens ouder spel opnieuw te kopen, en weer te spelen als ik daar veel plezier aan ga hebben.
Maar ik hoef niet mijn ps5 aan de xbox te gaan aanmelden etc, allemaal te veel koppelingen en gedoe wat ik niet wil.

Dan kan ik hem altijd nog een keer op de pc kopen, al doet de master Chief collectie het in Steam voor mij ook nog prima.

Maar Mafia dlc wel zin in, maar niet in alles. al die races etc niet zo zin in.
Ik heb die ook niet afgemaakt in het origineel, ook niet de time based side missies enzo (Alleen de vosjes etc dingen allemaal gehaald)..
Maar de extra missies erbij komen wil ik wel spelen :).

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 7 augustus 2026 10:07]

Het feit dat je op de PS5 voor lokale co-op een Microsoft account moet aanmaken is te belachelijk voor woorden anders had ik hem ook wel gehaald.
Moet dat ook als je geen co-op wil spelen ?
Ja, ook dan heb je een Microsoft account nodig.

Het voordeel is dat je bij het behalen van een trophy ook meteen de achievement voor Xbox erbij krijgt. En je voortgang wordt ook meegenomen dus mocht je de game op pc of Xbox verder willen spelen, dan kan dat.
Ja was dus bij Forzo ook, zodra spel starte gelijk verbinding maken met Microsoft zag ik.
Eigenlijk niet zo zin in, ik hoef ook geen Microsoft achievements, en ook geen savegame mee nemen naar eventueel de xbox of pc.
Forza Horizon is volledig multiplayer, dus daar ontkom je niet aan.
Het feit dat je op de PS5 voor lokale co-op een Microsoft account moet aanmaken is te belachelijk voor woorden
Het feit dat de PC-versie geen splitscreen ondersteunt terwijl de code gewoon aanwezig is, is te belachelijk voor woorden.

De studio heet Halo Studios, maar het is gewoon 343 Industries. Dezelfde partij die sinds Halo: Reach het constant verprutst. Het beste product dat ze hebben uitgebracht is Halo MCC, wat buiten één spel om gebaseerd is op het werk van Bungie. Zelfs daarvoor had 343 jaren nodig voordat het goed werd. En ook voor die (officieel) op de PC geen local splitscreen.

Het was al duidelijk dat na het afronden van het huidige project, dat ook het mes in deze studio zou gaan.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 6 augustus 2026 18:12]

Helemaal mee oneens. Halo 4 was goed. Interessant verhaal, en EINDELIJK nieuwe vijanden. Begon langzaam echt saai te worden, het werd een soort FIFA. Halo 5 vond ik wel weer slecht.
Ja echt jammer en begrijp ook niks van die aversie tegen split screen op pc bij grote uitgevers... Ik werd even enthousiast toen bij een podcast ergens ze dachten dat het er wel in zat, maar dat blijkt dus niet zo te zijn. Ik ga hem echt niet voor Xbox halen, maar op pc moet je hem dan dus twee keer kopen om met een maat te kunnen spelen (of gamepass maar die maat waar ik mee wou spelen speelt niet zoveel dus zou al snel meer dan een maand kosten om samen uit te spelen). En dat dan nog los van dat het gewoon zoveel leuker is om naast elkaar op de bank zoiets te doen...
maar op pc moet je hem dan dus twee keer kopen om met een maat te kunnen spelen
Er is een mod die de verborgen splitscreenfunctionaliteit van Campaign Evolved beschikbaar maakt.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 6 augustus 2026 20:16]

Ze hebben de plank flink misgeslagen om de multiplayer te negeren. Anders was het een dikke hit geweest denk ik.
Eens. Ik vind de volle 60 euro voor een remake, maar dan exclusief de multiplayer best heftig.
Dat was voor ons juist het leukste deel.
Kan er altijd nog bijgebouwd worden.
Campaign is ook mid. Ik vind het spel er niet uitzien als een halo spel maar als een Unreal Engine spel. Ik mis toch wel identitiet van het origineel.
Helaas niet ongewoon in de game industrie in Amerika. Werknemers hebben er veel minder bescherming dan hier, dus bedrijven kunnen ze redelijk makkelijk ontslaan. En in het laatste gedeelte van game ontwikkeling zijn er gewoon veel meer ontwikkelaars en testers nodig, dan in de conceptfase. Tenzij de studio meerdere games ontwikkelt, waarbij de medewerkers intern naar het nieuwe project kunnen verhuizen, zijn er gewoon een stuk minder mensen nodig na release (als het goed is) voor wat bugfixes, eventuele DLC en het draaiend houden van de servers (nadat de eerste druktegolf is geweest).
Klopt. En tel daarbij ook op dat er onwijs veel geld is gepompt in studio's tijdens de post-covid 'boom'. Niemand heeft het erover hoe ongelofelijk veel mensen erbij zijn gekomen sinds 2020.
De gamers hebben uiteindelijk bepaald: de game scoort gewoon laag. Volgens veel spelers heeft de studio de focus te veel verlegd naar een DEI-agenda, en dat heeft zich volgens hen vertaald in tegenvallende verkopen. Microsoft stelt nu eenmaal minimale doelen voor pre-orders en verkoopcijfers. In plaats van die doelstellingen te halen, bleef de game daar juist ver onder.

Daarnaast was het socialmediateam opvallend druk met het bannen van mensen die kritiek uitten. Niet vanwege scheldpartijen of bedreigingen, maar omdat ze kritiek hadden op de richting die de game en de studio waren ingeslagen. Ook verschillende veteranen uit de gamescene die hierover schreven of hun zorgen uitspraken, werden buitengesloten of geblokkeerd.

Steeds meer mensen kregen daardoor het gevoel dat de studio niet langer werd geleid door developers die de beste Halo-game wilden maken, maar door mensen die vooral bezig waren met ideologische discussies. Dat beeld werd volgens critici versterkt door uitlatingen op sociale media van enkele medewerkers.

Als je nu kijkt wie er zijn ontslagen, dan zijn dat volgens velen juist de mensen die de reputatie van de studio eerder schaadden dan bijdroegen aan het succes ervan.

Misschien kan Neil Druckmann straks wel een nieuwe studio met ze beginnen. Ook Naughty Dog lijkt volgens veel gamers op weg naar een commerciële tegenvaller met hun volgende project.
Als je naar de reactie van het Internet kijkt, zou je inderdaad vermoeden dat de ontvangst van een videogame in zijn geheel wordt bepaald door de vraag of er minderheden in het spel zitten. Het nieuwe project van Naughty Dog is daar een uitstekend voorbeeld van: daar weten we nog helemaal niets van, behalve dat er een zwarte vrouw in speelt. Eenieder die al voorspelt dat die game zal tegenvallen, laat zijn of haar beeld van een spel dus volledig afhangen van de kleur en het geslacht van de hoofdpersoon.

In de praktijk ligt het gelukkig heel anders. Het algemene publiek maakt zich over diversiteit veel minder zorgen dan de hardroepers op webfora. Baldur's Gate 3 is de best ontvangen game van de afgelopen vijf jaar, met waanzinnige verkoopcijfers (zeker in het CRPG-genre), en dat is de meest "DEI" game denkbaar (alle speelbare vrouwen zijn fysiek sterker dan de mannen, alle hoofdpersonen zijn bisexueel, het hele plot van Act II draait om een lesbische relatie, de zwarte hoofdpersoon is de meest goedgezinde/heroische van hen allen, de character creator heeft verregaande opties voor trans karakters, etc.). Vooraf waren er natuurlijk volop voorspellingen dat het spel zou falen vanwege [DEI, Woke, Politieke Correctheid, wat de term van de dag ook mag zijn], maar die stemmen vielen allemaal plotseling stil zodra het spel een gigantisch succes bleek.

Dat lijkt altijd te gebeuren. Bevat een spel een diverse cast, dan is de reactie afhankelijk van het succes. Was het spel matig (Dragon Age: The Veilguard)? "Zie je wel! Go woke, go broke!". Wat het spel een razend succes (BG3, Hades 1/2, GoW:Ragnarök)? Stilte. Zo wordt aan de hand van confirmation bias de hele formule van succes, de hele ambacht van gameontwikkeling, gereduceerd tot een enkel hersenloos advies: stop geen minderheden in je spel.
daar weten we nog helemaal niets van, behalve dat er een zwarte vrouw in speelt.
Dat is ook wat het duidelijk een DEI punt maakt dat het karakter zwart en vrouwelijk is, als ze niets duidelijk genoeg hebben voor de context om dat organisch te laten gebeuren maar wel vanaf minuut 1 dit verklaren.
Daar is voor zover ik merk ook de grootste opstand tegen.

"We" willen meer organisch geschreven verhalen en niet weer het zoveelste karakter wat geen grounding krijgt bij de spelers omdat het persé huidskleur en bodytype X moet zijn.

Niet het zoveelste karakter waar de complete "persoonlijkheid" bestaat uit politiek gekleurde dingen waarvoor ik juist-niet-game (Veilguard anyone?) en keuzes voorgelegd worden enkel geshoehorned en framed in een bepaalde politieke richting, in plaats van een gekleurd naar de setting van de game.

De setting van Dragon Age hoort weinig te maken te hebben en doet te hard haar best het continue over deze onderwerpen te hebben, en ik denk dat je wat dat betreft heel mooi BG3 als tegenvoorbeeld noemt.
Ja het zijn nog wel onderwerpen/kwesties, maar je hebt niet het idee dat die je elke 15-20 minuten de strot in geforceerd worden, je komt dat veel organischer tegen.

Mensen leken idd in het begin wel te vrezen voor een Veilguardje, maar merkten gelukkig tijdens het spelen dat voor zover die dingen aan bod komen, dat ze wel een reden hadden om aan bod te komen.

Racism en inequality hadden zo mooi behandeld kunnen worden in de DA wereld, maar hoe falikant die kans gemist is laat zien hoe de onderwerpen erin geprakt worden door mensen die doen alsof ze het belangrijk vinden, maar er geen snars van begrijpen.
En dit zullen m.i. de mensen die wél de betere DA's gespeeld hebben gewoon "voelen", dat het continue niet-gaat om de wereld waar ze het spelletje in spelen, maar een halfbakken poging om laterale issues op een niet-natuurlijke manier in dezelfde game te proppen.
En dat is misschien waarom mensen ook zo hard reageren; DA was oorspronkelijk een veel hardere wereld, ook met realisme. En van-alles in die wereld wat identiteit had is nu afgebroken, om het op een manier over identiteit te hebben die in het algeheel niet in de fantasy-setting lijkt te passen.

En hier lijkt datzelfde een beetje te gebeuren.
Tóf dat ze proberen een girlboss toe te voegen, maar het wordt zo hard de strot in gemikt dat je bij het derde momentje in een veels te korte tijdspanne alleen maar zal denken "jaja, we weten het nu wel, kunnen we NU weer terug naar het spel? Ik dacht dat ik (master chief) aliens aan het knallen was hier!"

[Reactie gewijzigd door Annihlator op 7 augustus 2026 14:47]

Nee, dat is niet duidelijk een DEI punt. Het is niet alsof Naughty Dog een billboard heeft afgehuurd met "Kijk eens jongens, een zwarte vrouwelijke hoofdpersoon! Goed he!". De hoofdpersoon verscheen gewoon in de teaser trailer, op een heel normale manier. Zo zijn honderden games aangekondigd, en om de een of andere manier wordt dat nooit bestempeld als 'geforceerd' of 'inorganisch' als het gaat om een blanke man.

Dat is het fundamentele probleem. Het XKCD 385-fenomeen.
Zit er een slecht geschreven man in een actiegame? Dan zijn de schrijvers gewoon niet goed. Is het een slecht geschreven vrouw? Dan hebben ideologisch gedreven feministen het productieproces ondermijnd, en moeten we diversiteit schrappen uit onze videogames.

Jij zegt zelf dat het je vooral gaat over de kwaliteit van het schrijfwerk (en dat geloof ik ook zeker!), maar dat is niet het geval voor de comment waar ik op reageerde. Daarin werd kwaliteit, talent, en prestatie nooit genoemd. Alleen maar vage toespelingen over hoe de verkeerde mensen aan het roer stonden. Dan gaat het niet over het spel, maar alleen (ironisch genoeg) over de identiteitspolitiek van de betrokkenen.
Dit is toch normaal tegenwoordig? Het aantal werknemers dat je nodig hebt veranderd gedurende het ontwikkelproces, dat is in elke branche die op basis van projecten werkt zo.
Klopt, alleen gebruiken we daar voornamelijk consultants voor langs onze kant van de plas. Ik ben er zelf zo eentje, in dienstverband en niet zelfstandig. Ik weet dat mijn tijd erop zit als het project wordt opgeleverd. En mijn contracten zijn vaak wederzijds opzegbaar op een kleine week.

Mocht ik op mijn huidig project vast in dienst zijn was mijn opzegtermijn intussen 12 weken, en konden ze me niet opzij schuiven zonder die periode en de kost in acht te nemen.

En dat is het grote verschil lijkt me in de arbeidswetgeving, in de VS zijn werknemers zodanig slecht beschermt dat een consultant gewoon pakken duurder is dan iemand vast inhuren en weer afdanken.
Nooit je game releasen. Voorkomt een hoop leed.

Maar goed, zat eraan te komen. XBOX snijdt waar het kan, ook als het toekomstige inkomsten gaat kosten. Alles om het nu zo netjes mogelijk te maken..
Ze hoefden alleen maar Halo over te zetten naar mooiere graphics. Maar helaas, er moest weer een girlboss en moderne slop bij.

Maja, wat verwacht van developers die Halo haten en geen fan zijn van wapens.

Daar is de deur, success bij McDonalds!

[Reactie gewijzigd door TheDeeGee op 6 augustus 2026 18:44]

Je krijgt dan wel -1 maar je hebt wel 100% gelijk.
Ach, het is maar een niets zeggende score.
Ik heb zelf voor het eerst Halo gespeeld en vond het echt wel een leuke game, wel erg duur voor in principe alleen een campain? (Betaalde op de PS5 80 euro)

Ik denk dat zo een remake max 50 euro moet kosten dan zou denk ook de verkoop mogelijk beter gaan? maar goed dat is wat ik persoonlijk denk.

Ja er zaten wat kleine bugs maar dat is ook wel normaal welke nieuwe game komt bug vrij.

Al met Al ik zou alles opgeteld een 8 als beoordeling geven.
Zo triest. Microsoft heeft ontzettend veel geld verbrand aan GamePass en AI. En om nu de kosten te drukken, wordt gesneden in studio’s die super goed werk afleveren, waaronder deze studio maar bijvoorbeeld ook id.

Ik ben klaar met Microsoft en Sony. “High end” console gaming is een zielloze bedoeling geworden. Nintendo doet het nog wel aardig, maar trekt me qua games niet. Ik ben inmiddels terug naar PC, waar m’n roots ook liggen vanuit vroeger. Leuk om dat platform te herontdekken. Met opties zoals Apollo/Moonlight en Bazzite kan je tegenwoordig super goed PC gamen in de woonkamer. En hoef je niet meer afhankelijk te zijn van anticonsumer bedrijven zoals MS en Sony.
Goed werk ??

343 heeft het keer op keer verprutst.

Halo 4 was nog een goeie game maar vanaf halo 5 (absoluut dieptepunt ) komt er niets goeds uit die studio.

Verhaallijnen die je moet opduiken uit boeken om nog maar te snappen waar de game over gaat en wie de enemy is, writing die star wars nog goed doet lijken , nee deze studio heeft het grondig verprutst.

Hopelijk wordt met deze ontslagronde komaf gemaakt met de DEI hires van het vorige management en komt de serie terug bij passionele devs en goeie writers te liggen.
Als deze remake van HALO Campaign Evolved volgens jou prutswerk is dan kunnen 7 van de 10 studio's wel gesloten worden want de trailer ziet er goed uit met graphics en gameplay en de ene ontslag ronde na de ander omdat MS te hoge verwachtingen heeft is ook geen positief effect op productiviteit.

Verwacht van XB geen hoge kwaliteit plezier meer het zal met elk ontslag ronde alleen maar slechter worden met de kwaliteit van de spellen en ook zullen telkens meer IP's bevroren worden dus uiteindelijk zal MS hun studio's en IP's in stukjes verkopen of als indie ontwikkelaars verder laten gaan en dat laatste daar hoop ik op.
Het is wel degelijk prutswerk. De enige echte upgrade aan het spel, is dat de graphics verbeterd zijn (al kan je een discussie voeren of UE 5 mooi is). In tegenstelling tot de Anniversary versie, is het campaign level 343 guilty spark zowaar weer donker zoals het hoorde.

Maar: er is echt een hele waslijst aan aanpassingen, vreemde keuzes, slechte VA (slecht begeleid, vreemde intonatie), onnodige aanpassingen in cutscenes, handje wordt vastgehouden met markers op vijanden/cortana schreewt als het ware welke kant je op moet (dat is geen halo.), waardeloze AI, de nieuwe missies die rommelen met bestaande lore etc etc etc.

Halo Campaign evolved heeft gewoon terecht een lage score op steam op dit moment. Voor mijn part had hij zelfs lager mogen zijn. Een game een mooi jasje geven betekent nog niet dat het een goede game is.
Ik had het specifiek over deze remake van deze nieuwe studio. Dat is naar mijn mening erg goed werk. 343 heb ik weinig mee. Wat mij betreft was Halo klaar na Reach.

Je rant over DEI hires is een beetje raar.

[Reactie gewijzigd door eggsforpedro op 6 augustus 2026 23:28]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn