Apple vreest voor boete van 32 miljard euro in India

Apple is bang dat het bedrijf in India een boete krijgt die kan oplopen tot 32 miljard euro. Dat zegt het bedrijf. De concurrentietoezichthouder Competition Commission of India vroeg daar financiële gegevens op en het bedrijf wil die niet geven.

De CCI heeft een laatste hoorzitting gepland staan en dat is de laatste kans voor Apple om de gevraagde financiële gegevens over te dragen, meldt Reuters. De zaak draait om machtsmisbruik in de App Store, waarbij Apple geld zou hebben verdiend door vast te houden aan een hoge afdracht voor ontwikkelaars. De CCI heeft Apple schuldig bevonden en heeft de financiële gegevens nodig voor het bepalen van de hoogte van de boete. Als dat niet gebeurt, rekent de CCI met de wereldwijde omzet en daardoor kan de boete hoog uitvallen.

Apple vecht de wet waarop de CCI zich baseert aan in Indiase rechtszaken. Volgens de CCI heeft Apple sinds oktober 2024 niet meer gereageerd op communicatie. Het bedrijf verdedigde zich tegen de claim van machtsmisbruik door erop te wijzen dat iPhones in India een laag marktaandeel hebben. Dat was destijds zo rond de 4 procent; inmiddels zou dat rond de 9 procent zijn. Waarom Apple hardnekkig weigert om de gevraagde gegevens te verstrekken, is niet duidelijk.

App Store. Bron: Nurphoto/Getty Images

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

20-04-2026 • 14:22

61

Reacties (61)

Sorteer op:

Weergave:

Hoe kan je met een marktaandeel van 4% veroordeeld worden voor het misbruiken van je monopoliepositie?

Al vroeg Apple daar 100% commissie, is dat niet hun recht als bedrijf? Ik zou het begrijpen (tot op zekere hoogte) als ze een marktaandeel van 70-80% zouden hebben.
niemand heeft het uberhaubt over monopolie positie, dat heeft apple namelijk nergens op de wereld. Het gaat om machtsmisbruik. en dat kan ook wel zonder monopolie bijvoorbeeld omdat ontwikkelaars jou appastore moeten gebruiken om hun apps op apple te kunnen verkopen.
Ow god , dit verhaal weer.

Wanneer gaan ze Steam eens aanpakken? Is exact hetzelfde als je erover nadenkt.
Je bent als game ontwikkelaar niet verplicht om Steam the gebruiken, er zijn meerdere game stores die op dezelfde platforms als Steam kunnen draaien met bovendien vaak betere deals voor de ontwikkelaars. Echter als je apps wil ontwikkelen voor Apple apparaten, dan moet dat via de app store, er zijn geen bruikbare alternatieven in die markt.
Toevallig is er afgelopen januari een rechtszaak tegen Valve (bedrijf achter Steam) aangespannen in het Verenigd Koninkrijk.

Een controversiële rechtszaak overigens, want de rechtszaak is aangespannen namens alle gebruikers in het VK, op basis van “opt out”.

https://www.bbc.com/news/articles/cx2g1md0l23o
Als je erover nadenkt niet. Je kan prima zonder Steam games installeren op je computer. Zelfs op SteamDeck zit je niet aan Steam vast en kun je alles installeren wat je maar wilt, van elke winkel die je wilt.
Dat, en in deze discussie wordt vaak vergeten dat ontwikkelaars keys kunnen aanmaken waarmee spelers het spel op Steam kunnen activeren zonder dat er ook maar een cent naar Steam gaat.
Wanneer gaan ze Steam eens aanpakken? Is exact hetzelfde als je erover nadenkt.
Je bedoelt dit https://steamyouoweus.co.uk/

Overig is het helemaal niet het zelfde, en als deze rechtszaak tegen Steam gewonnen wordt, gaat het voor PC gamers een achteruit gang worden
Ja en als die rechtzaak bij apple gewonnen wordt gaat het voor ios gebruikers een achteruitgang worden. Ik wil niet 3 verschillende appstores, virussen, addware, spyware en een hoop gedoe voor niets hebben. Want dan pakte ik wel een ander merk telefoon.
Je reageert eerst over een niet ter zake doende Steam en nu weer over verschillende appstores. Daar gaat het helemaal niet om en er is ook niemand die jou verplicht om buiten de appstore van Apple een app te installeren. Dit gaat over machtsmisbruik door Apple en dat ze geen openheid van zaken wil geven. Nergens anders over.
Hoe kan je met een marktaandeel van 4% veroordeeld worden voor het misbruiken van je monopoliepositie?
Heel simpel afgekeken van de EU. Android heeft in India waarschijnlijk de rest van de markt en samen vormen ze dus een duopolie, net zoals in de EU. En dat is volgens de EU vrijwel even erg als een monopolie en dus moet Apple ook in India z'n Appstore openstellen.
Met een marktaandeel van 4% wordt je nimmer tot een duopolie gerekend. Sterker nog, er zijn diverse telefoon fabrikanten met een eigen besturingssysteem in India die veel groter zijn dan Apple in India. Zo komt het Indiase BharOS met zijn eigen store en eigen, voor-geïnstalleerde applicaties. Het is gefinancierd en aanbevolen door de Indiase overheid.

https://www.pib.gov.in/PressReleaseIframePage.aspx?PRID=1893230&reg=3&lang=2
Bedenk wel dat 4% resp. 9% 58 miljoen tot 132 miljoen inwoners betreft.

Dat is een derde van heel EU (met nadruk op EU, niet Europa).

Of anders; Ongeveer Nederland, Duitsland en Polen samen.

Elke keuze heeft gewoon een gigantische impact op een grote populatie, of het nou 4% of 9% of 30% is, dat maakt niet uit.

[Reactie gewijzigd door grasmanek94 op 20 april 2026 14:44]

Het probleem zit hem ook vooral in het terechte verzet van Apple.
De boete die ze krijgen is voor het machtsmisbruik door hun monopolie positie, Apple weerlegt dat ze een monopolie hebben en daar hebben ze misschien ook wel gelijk in.
Bij in monopolie praat je tenslotte over percentages en niet over je hoeveelheid klanten.

De EU heeft dit met de lessen uit het verleden al geleerd om anders te formulieren, waarbij de de DMA bijvoorbeeld al niet meer praat over percentages maar over harde waardes.

Heeft India een terecht punt over de machtspositie van Apple? Dat is wel zeker. Maar ze gebruiken misschien de verkeerde wetten om Apple aan te pakken hierin.

p.s. ik ben geen jurist (helemaal niet in het recht van india) dus ik kan mij compleet vergissen hierin, maar als leek vind ik dat Apple wel een punt heeft.
"Apple has not submitted data sought by India's antitrust body after an investigation found ‌the U.S. firm abused its dominant position in the iPhone apps market, prompting the watchdog to fast-track a decision on penalties to a final hearing next month, an order shows."

Monopolie komt niet eens voor in het geheel. Het gaat om de machtspositie die apple heeft over iOS apps ontwikkelaars en het volgens de Indiase overheid misbruik dat Apple er van maakt.
Apple wil gewoon de baas spelen en wenst zich niet aan wetgeving te houden. Hopelijk gaan ze hier keihard op hun muil en volgen andere landen het voorbeeld. Dit soort bedrijven hoeven wij geen seconde medelijden mee te hebben en moeten keihard gestraft worden. Dusdanig hard, dat ze zich een volgende keer wel een aantal keer achter de oren krabben voordat ze het volgende flikken.

Maar hetzelfde geld uiteraard voor al die andere ongelovelijke hufter bedrijven die zich nergens wat van aantrekken.
Definitie van de markt is ook belangrijk. Op de totale app-markt is Apple wellicht klein (in India), maar op iPhones hebben ze 100% in handen.
Wetgeving kan variëren per land en is afhankelijk van overheden. Die van India stelt sowieso wel veel twijfelachtige eisen als je de artikelen in de tweakers historie leest:

- nieuws: Reuters: 'India wil smartphonemakers dwingen om broncode te delen'
- nieuws: 'India overweegt verplichte gps-tracking, Apple en Google verzetten z...
- nieuws: India eist dat smartphonemakers overheidsapp installeren en Apple wei... (keutel is weer ingetrokken, maar hoezo is het ok om dat soort eisen te stellen?)

Overigens geldt dat niet alleen voor Apple, Google en andere big tech krijgt er even hard van langs.
Indië mag dat als land gewoon eisen.
Is het goed om het te eisen? Zeer zeker niet. Maar eisen mogen ze het.
Het is namelijk hun land.

Dat Google en Apple zich daartegen verzetten begrijp ik wel.
En als beiden dat blijven doen, dan gebruikt Indië toch lekker geen telefoons meer?
Probleem opgelost. Is natuurlijk wel een gigantische markt voor zowel Apple als Google.
Dus die willen ze niet kwijt.

Het wordt pas echt een probleem als 1 van te 2 wél gaat voldoen aan de regels.
Dan krijgt die namelijk écht een monopolie positie.
Want de ene mag dan wel telefoons verkopen in Indië en de andere niet.
Indië mag dat als land gewoon eisen.
Je bedoelt India?
Is het goed om het te eisen? Zeer zeker niet. Maar eisen mogen ze het.
Het is namelijk hun land.
India heeft ook handelsovereenkomsten getekend met diverse landen. Als ze nu ineens onredelijke blokkades gaan opwerpen door fabrikanten onmogelijke eisen te stellen denk ik dat de WTO daar nog wel wat van kan vinden.
Het wordt pas echt een probleem als 1 van te 2 wél gaat voldoen aan de regels.
Dan krijgt die namelijk écht een monopolie positie.
Lekker simplistisch gedacht, maar in India heb je natuurlijk ook nog diverse Chinese merken die vanwege de doorgaans lagere prijzen ook populair zijn. Google heeft ook maar beperkte invloed op wat de Android fabrikanten meeleveren, dus als Samsung hun telefoons vol met spyware gooit kan Google daar weinig aan doen. Het is geen simpele '2 spelers' markt.
Je bedoelt India?
Correct, mijn fout.
denk ik dat de WTO daar nog wel wat van kan vinden.
Daar kunnen ze best iets van vinden, maar nog steeds behoud India het recht om dit te doen.
Het is allemaal baten tegen lasten.
Lekker simplistisch gedacht, maar in India heb je natuurlijk ook nog diverse Chinese merken die vanwege de doorgaans lagere prijzen ook populair zijn. Google heeft ook maar beperkte invloed op wat de Android fabrikanten meeleveren
Google is eigenaar van Android en heeft contracten met alle leveranciers van Android telefoons.
Als Google stopt met het ondersteunen van de Playstore omdat een leverancier Indische spyware op zijn telefoons zet, dan heeft die leverancier toch wel een uitdaging.

Betreft Chinese fabrikanten, die zullen dan ook de telefoons moeten leveren zonder Playstore en zonder Google integratie. Alleen het Chinese HarmonyOS zou dan een oplossing kunnen bieden voor India.
Je ziet het allemaal iets te eenvoudig. Een land als de VS staan niet toe dat een bedrijf daar een astronomische boete krijgt van 38 miljard USD.

Dan volgen tegenmaatregelen van de VS. Dan krijgen bedrijven in India een veelvoud aan boetes opgelegd. Waarna India daar boos over wordt, en op haar beurt weer dikke boetes gaat uitdelen aan Amerikaanse bedrijven.

Dan krijg je dus een handelsoorlog waarbij de handel tussen de twee landen stil komt te liggen.

Dan is het maar de vraag wel land als eerste met de ogen knippert.
Astronimische boete?
We hebben het hier over hetzelfde bedrijf toch?
Apple heeft een jaar omzet van meer dan 400 miljard.
38 miljard is voor zo'n bedrijf als Apple een REDELIJKE boete.
Wat Europe doet, met een paar miljoen hier en een paar miljoen daar, gaat Apple niet afschrikken.
Daar heeft Apple veel te veel geld voor.
Giganten als Apple raak je alleen als de boete ze meer gaat kosten dan het overtreden van de regels.

De VS is sinds kort ook niet meer de grootste handelspartner van India.
Dat is nu China. Daarnaast gaat de EU ook een handelspartnerschap aan met India.

De VS is langzaam al zijn vriendjes weg aan het pesten, en ze kunnen zich geen handelsoorlog met India veroorloven. De VS koopt meer van India dan India van de VS. En dat gaat om grondstoffen die de VS hard nodig heeft. Je denkt hier zelf dus ook veel te simpel over.

De "handelsoorlog" met Europa is er uiteindelijk ook nooit gekomen. De VS kan zich dat niet verloorloven.
Alleen de handelsoorlog met China is destijds doorgegaan, en dat heeft de VS harder geraakt dan China.
India heeft een jaarlijks handelsoverschot met de VS van ongeveer 35 miljard euro. Dat gaat met deze boete meteen naar 70 miljard euro.

India heeft eerdere sancties gekregen van de VS, daarom hebben ze aanpassingen gemaakt om het overschot terug te dringen en importeren ze minder olie uit Rusland.

Dus nu het handelsoverschot via een astronomische boete verdubbelen zal gegarandeerd een reactie van de Amerikaanse regering uitlokken.
Het zal me niks verbazen als Apple de gevraagde gegevens per ongeluk in het ronde archief heeft opgeborgen. Ja, dat kost dan geld.
Het recht als bedrijf?
Je moet wel blijven voldoen aan wet- en regelgeving.

Ik denk dat Apple moet aantonen 'dat het wel meevalt qua monopoliepositie', en die boot houden ze dus af sinds 2024.
Recht halen doe je via de rechter. Als je het niet eens bent met een beslissing van de overheid of een overheidsorgaan, dan stap je naar de rechter. Dat heeft Apple dus ook gedaan, afgelopen november is Apple naar het hoger gerechtshof gestapt in India.
Het gaat hier m.i. niet over Apple als monopolie in de smartphonemarkt, maar Apple's monopolie op de stores en mogelijkheden die app-ontwikkelaars hebben (of juist niet) om via eigen routes betalingen te innen, die niet via Apple lopen binnen het Apple landschap.

[Reactie gewijzigd door SirQuack op 20 april 2026 14:40]

Hoe kan je met een marktaandeel van 4% veroordeeld worden voor het misbruiken van je monopoliepositie?
Het gaat niet over de positie op de markt voor mobieltjes, maar om de positie van de store op Apple platforms. Dat zijn twee verschillende markten..
Dat ligt er maar aan hoe je er naar kijkt. In de VS is Apple juist vrijgesproken in de monopolie zaak van Epic omdat Apple nauwelijks een aandeel heeft in de spelletjes markt. De rechter oordeelde dat spelletjes makers meer dan genoeg alternatieven hebben dan een spelletje uitbrengen voor iOS.
De rechter oordeelde dat spelletjes makers meer dan genoeg alternatieven hebben dan een spelletje uitbrengen voor iOS.
Wat echt belachelijk is imo, de rechter zegt eigenlijk doodleuk van als je een spel wilt uitbrengen op Apple, volg de Apple regels, maar als je een spelletje wilt uitbrengen op Android dan mag je schijt hebben aan de regels van Google
Nee, de rechter stelt dat er talloze platformen zijn waarop je een spelletje kan verkopen. De spelletjes maker is totaal niet afhankelijk van Apple.

MacDonalds verkoopt alleen frisdranken van de Coca-cola company. Geen pepsi cola of een ander merk frisdrank. Toch is dat voor de mededingings autoriteiten geen enkel probleem, er zijn genoeg andere verkooppunten waar je Pepsi cola of een ander merk frisdrank kan kopen. En ja, als je in de MacDonalds van je Big Mac geniet maar je kan er geen Pepsi cola bij drinken, dan heb je daar weinig aan. Het is dan zoals het is.
Nee, de rechter stelt dat er talloze platformen zijn waarop je een spelletje kan verkopen. De spelletjes maker is totaal niet afhankelijk van Apple.
Dus omdat Google bestaat zijn ze niet afhankelijk van Apple, hetzelfde zou je over Windows kunnen zeggen.. maak dan gewoon spellen voor Windows, niemand zegt dat je voor Android moet ontwikkelen.

Het klinkt mij allemaal wat te biased in de oren. Apple is gewoon een heel groot platform waar mensen veel geld uitgeven, maar houd je wel aan hun regeltjes hoor

Als Apple ontwikkelaar heb je dat dus maar te slikken, terwijl je als Android ontwikkelaar veel meer rechten hebt.. blijft krom in mijn mening

[Reactie gewijzigd door Sinester op 21 april 2026 10:52]

Als MacDonalds alleen frisdranken van de Coca-cola company wil verkopen, dan heeft Pepsico of welke andere producent van frisdranken dat maar te slikken. MacDonalds mag helemaal zelf bepalen wat ze wel of niet willen verkopen.

Pas als een partij zodanige grote marktkracht heeft dat derden er niet omheen kunnen, dan gelden er speciale regels van toezichthouders.

Alles draait om het begrip marktaandeel. Als een partij maar een klein marktaandeel heeft, en dat heeft Apple in de spelletjes industrie, dan gelden er geen speciale regels.
Omdat de machtsmisbruik niet tegenover concurrenten in de smartphone markt is, maar in de App Store. Apple zit in meerdere markten, en hun eigen App Store is zo groot dat het een eigen markt is. Zij maken dus misbruik van de macht die ze hebben tegenover de ontwikkelaars in hun eigen App Store. Dat het je eigen store is, wil niet zeggen dat je dan alles mag doen wat je wil. Ook dan kan er dus een monopoliepositie zijn en sprake van machtsmisbruik als de markt groot genoeg is.
Het gaat om de monopoliepositie binnen de AppStore, Apple heeft daar volledige macht.
Machtsmisbruik op het eigen platform (App store in dit geval). Wat precies wel en niet mag is onderhevig aan lokale wetgeving.
Het gaat om buitensporige vergoedingen en niet om een monopolie. Ik denk ook niet dat het 32 miljard gaat worden, maar sowieso wel eens 20 miljard en daarbij hebben ze de overheid sinds 2024 genegeerd en werken ze ook niet mee en dus komt er op basis van hun aandeel , gemiddelde aankoop apps een totaal bedrag uit van 32 miljard aan opbrengsten die teveel berekend zijn en dit tegenover andere stores.

Indus Appstore die een grote concurrent is van de android google store vraagt 0% mits je betaald via een bepaalde betaling waarvan de aanbieder weer geld verdient en daarnaast is de Apple store de afgelopen jaren erg gegroeid in India door tweede hands oude iphone's die op de markt verschijnen.
Welnee. De overheid van de VS staat dat nimmer toe.

Rusland heeft Google inmiddels al boetes opgelegd ter hoogte van 20 deciljoen USD. Gaat niet betaald worden. Net zoals India nimmer tientallen miljarden van Apple gaat krijgen.
Je hoeft niet perse een monopolie te hebben om machtsmisbruik te plegen. In de EU kan je bijv. ook als 'gatekeeper' worden aangepakt voor machtsmisbruik, mogelijk heeft Indiase wetgeving die relevant is in deze zaak een zelfde insteek.
Hoe kan je met een marktaandeel van 4% veroordeeld worden voor het misbruiken van je monopoliepositie?
dat is niet wat er in het artikel staat:
(ondanks dat het gelinkte artikel over Google en Android gaat) Als je alleenheerser bent over de klanten van je developpers, dan kan je die macht misbruiken om die devs méér te laten afdragen van de uitgaven van hun klanten en dàt is waarvoor ze veroordeeld zijn. Die veroordeling lijken ze zelfs niet meer aan te vechten (of ze hebben het al geprobeerd en ze is definitief).
Machtsmisbruik met 4% aandeel, bijzonder.

Ik ben benieuwd of India een wet, en mandaat, heeft om inzage te krijgen in de (interne) boekhouding bij zo’n laag percentage marktaandeel. Wellicht geldt zo’n verplichting alleen vanaf een bepaald %?

En een boete moet in verhouding staan, of 32 miljard past bij 4%…

Klinkt alsof micky mouse land 1 Microsoft Windows licentie heeft en dan volledige inzage eist en dan een boete over de wereldwijde omzet eist als ze dat niet krijgen.
Een land mag toch zelf beslissen wat bedrijven binnen de landsgrenzen mogen doen?

Als Apple geen 9% aandeel (5 miljard U.S. dollars p.j.) wil van de mobiele markt mogen zo ook vertrekken.

Verder; met 58 miljoen tot 132 miljoen gebruikers is dat een totale omzet, bij een gemiddelde telefoon van 250 euro (en dan pak ik de iphone 5 van heel wat jaren terug), 14.5 tot 33 miljard euro. Nou, als ze die gegevens niet willen delen dan is de boete van 32 miljard alles wat ze daar dus aan omzet hebben behaald -- ook genoeg reden om te vertrekken :)

[Reactie gewijzigd door grasmanek94 op 20 april 2026 15:04]

Zo werkt het niet. India kan een veelvoud van dergelijke sancties terugverwachten van de VS en dan is het maar afwachten wat er overblijft van dit hele verhaal.

Bedenk wel dat India een handelsoverschot heeft van 34,4 miljard doller t.o.v. de VS en dat de VS dat nu al een doorn in het oog is. Dan zou dit jaar het overschot ineens oplopen tot 72 miljard USD.

Uitgesloten dat de VS een dergelijke boete accepteren.
Ik vermoed alleen dat de VS India harder nodig hebben dan andersom. Wat heeft Amerika nu waar India niet zonder kan?
Heel eenvoudig, een handelstekort van tientallen miljarden dollars. Dat is wat de VS hebben in hun relatie met India. India verdiend dus veel geld aan de VS. Geld dat India gebruikt om bijvoorbeeld olie, gas en kunstmest mee te kopen bij andere landen.
Het gaat over de machtsmisbruik in de appstore en de hoogte van de afdracht van ontwikkelaars. En zoals iemand anders ook aangaf is 4-9% op het een na grootste land van de wereld meer dan 1/3 van alle inwoners van de EU.

Als Apple doorgeeft wat haar cijfers in India zijn wordt de boete daarop gebaseerd, aangezien Apple dit niet wilt geven baseren ze het op de wereldwijde getallen.
Ondertussen is Indië sinds 2026 hét land met de meeste inwoners.
Kleine 1.47 miljard.
China zit op de 1.41 miljard en is daarmee het land met de op 1 na meeste inwoners.

Hoe dan ook, je punt staat, en je punt klopt.
Het is een gigantische hoeveelheid mensen die worden gedwongen te betalen via de Apple Appstore, in plaats van lokale alternatieven. Dit is natuurlijk een hoop geld wat dan richting VS gaat in plaats van de economie van Indië, aangezien Apple 30% opeist op verkopen in de Appstore.
Lezen blijft lastig, ik weet het. Volgens mij gaat het niet over het aandeel van iphones op de markt, maar over het machtsmisbruik van de appstore.
De reden waarom ze die gegevens niet willen geven is geld, het zal ze altijd geld kosten. Vrijwel ieder bedrijf betaald het liefst eerder 2 minuten over 12 dan 1 minuut over twaalf, en dan nog het liefst niet. Ik zeg niet dat het 32 miljard hoeft te zijn, maar dan toch hoog genoeg dat ze er spijt van krijgen niet meegewerkt te hebben.
Soms kan je het niet goed doen, wel meewerken kan je ook behoorlijk spijt van krijgen.
"Apple: we kunnen ook alle fabrieken in India voorgoed sluiten... als jullie die boete niet intrekken, 32 miljard euro is gewoon scam belachelijk" :')
een fabriek sluit je niet zomaar, daar gaan een aantal jaartjes over heen
Deur dicht en een hangslot erop!
vanuit de kant kant van india misschien wel maar vanuit de kant van apple kunnen ze het zich niet veroorloven om dat te doen
Ach, daar ligt India niet wakker van denk ik. Ze hebben dan de optie om de boete te innen door beslag te leggen op de fabrieken, kunnen ze goedkoop telefoons produceren voor concurrenten van Apple.
Machtsmisbruik met 4% aandeel, bijzonder.
Ze bedoelen waarschijnlijk de App Store. Dat is de enige winkel die je officieel kan draaien op iPhones.
Dit zijn nog eens bedragen. Heel goed!

Raar verhaal ook dat van die iPhones. Ten eerste hebben iPads ook de App Store en ten tweede maakt het aandeel niet uit, want binnen het Apple eco systeem heb je geen keuze (behalve nu dan in de EU).

Zo'n bedrijf welke allerlei gegevens verzameld wilt vervolgens geen gegevens overhandigen wanneer hen dit niet uitkomt. Het gaat om financiële gegevens en niet om persoonsgegevens dus achter die deur kunnen zij zich niet verschuilen.

[Reactie gewijzigd door Mit-46 op 20 april 2026 16:58]

Ik zit dit allemaal te lezen en ook de reacties. Maar gaat dit niet om de ontwikkelaars in India die een App uitbrengen in de Apple store? Ofwel Apps die ook wereldwijd worden gedownload? Dan heeft het weinig te maken met het marktaandeel van Apple in India onder gebruikers.

Misschien is dat ook de reden dat Apple geen gegevens wel delen. Ze moeten dan inzichtelijk maken welke kosten en opbrengsten de Apple Store heeft. Dat zou nogal eens een probleem kunnen zijn als dat bekend wordt. Ik vermoed dat Apple de kosten van de store ruimschoots kan delen met de opbrengsten van de store. Ik kan er alleen van dromen hoeveel winst daar wel niet zit.
De indiërs doen wat de EU al lang had moeten doen met big tech, hoera.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn