Code wijst erop dat Google Pixel 11-telefoons ledjes aan de achterkant krijgen

Code in de recentste bèta van Android 17 wijst erop dat Google Pixel-telefoons ledjes aan de achterkant krijgen om gebruikers te wijzen op meldingen als de telefoon met het scherm naar beneden ligt. De functie heet Pixel Glow.

De omschrijving in de code gaat over 'subtiel licht en kleur aan de achterkant', meldt Phone Arena. Hoe dat er precies uit zou komen te zien, is onbekend. Door het verschijnen in de code voor Android 17 en doordat Pixel in de naam staat, is het aannemelijk dat het gaat om een functie voor Pixel 11-telefoons. Die zouden later dit jaar moeten uitkomen.

Functies voor Pixel-telefoons komen vaker naar buiten door code in Android-bèta's. Daarin doet Google het voorwerk om de functie te testen en op tijd af te kunnen hebben. De opties voor Pixel Glow zijn verborgen voor gebruikers.

Het idee van Pixel Glow is niet nieuw. De afgelopen jaren experimenteerde het merk Nothing met ledjes aan de achterkant om zaken weer te geven. Die Glyph-interface is intussen van nieuwe modellen verdwenen. In het verleden zijn er vaker dergelijke initiatieven geweest in de smartphonemarkt.

Google experimenteert ook af en toe met zijn Pixel-telefoons. Zo heeft de Pixel 4-generatie uit 2019 een radarfunctie voor besturing via gebaren. De Pixel 2 uit 2017 heeft drukgevoelige zijkanten om de AI-assistent aan te roepen door te knijpen.

Nothing Phone (2) met Glyph interface ingeschakeld
Nothing Phone 2 met Glyph-interface ingeschakeld

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

20-04-2026 • 14:51

50

Submitter: CLB

Reacties (50)

Sorteer op:

Weergave:

Dit doet me een beetje denken aan de oude OnePlus modellen die een ledje aan de voorkant hadden: voor iedere app kon je een andere kleur instellen zodat je kon zien of je een melding had zonder je scherm aan te hebben.

Ik heb dit altijd ervaren als een fijne feature en mis het nu ik er zo over nadenk wel een beetje. Ook al is het zeker geen must, toch een mooie feature om mee te nemen in de vergelijkingstabel wanneer je weer moet vernieuwen.
Zelfde voor de oude Nexus modellen. Vond het altijd wel handig. Je kon zelf de kleur kiezen voor de type notificatie en het was subtiel. Iets subtieler dan de Nothing Phone...

Het aansturen van een klein RGB ledje is al heel lang ondersteund vanaf Android 12 volgens mij...
Of de allereerste Android telefoon, de G1 (HTC Dream), die had het ook al.
Hèhè, notificatie-LED's komen langzaam terug. Mijn partner heeft ook zo'n notificatieled op de achterkant van diens telefoon (Oppo meen ik); ik mis die van mijn vorige Androids nog altijd
Mee eens, ik had er een aan de voorkant zitten en kon met een aparte, gemodde app de kleur instellen per app. WhatsApp -> hij werd groen. Telegram -> hij werd blauw. Gelijk in een oogopslag meldingen van je notificaties!
Hierom mis ik Nokia's Glance wel een beetje. Die moderne always-on displays zijn het allemaal net niet.

Die Lumia 920 leek te weten wanneer ik er naar keek. Even naar je telefoon kijken om te zien of er mogelijk wat aandachtsonderbrekend tussen zit. Ik kon ook zelf aangeven wat ik wel of niet wilde zien en hoeveel ik er van wilde zien. (icoontje, titels, hele notificatie)

Op Samsung en andere Androids moet ik met een actie dat scherm wakker maken en zelfs dan word ik vaak niet veel wijzer en dus moet ik de telefoon unlocken om te zien dat het een nieuwsbrief was op een who-cares inbox.
Ik had een Sony Xperia SP, die had een led balk aan de onderkant zitten die je ook volledig op kleur kon inrichten. goeie ouwe tijd
Maar is dat een top feature? Ik bedoel uiteindelijk Lees je toch het berichtje wat je hebt ontvangen ongeacht op welke platform?
Kon je helemaal zelf instellen, ik noem dit als voorbeeld. Je kon ook doen, bericht van aardig persoon -> urgent rood knipperend. Ideaal!
Als Nothing-gebruiker die absoluut geen nieuwe Nothing phone meer wilt vind ik dit eigenlijk wel een heel leuk idee! Zat sowieso al voor een Pixel te kijken, maar de budget modellen zijn mij eigenlijk toch net iets te duur.
Vanwaar je afkeer van Nothing? Ik ben sinds een paar weken een tevreden gebruiker van een 4(a) Pro en ben wel benieuwd naar je beweegredenen.
Even gekopieerd uit een eerdere comment van mij:
NothingOS 4 is gewoon dramatisch, sorry dat ik het zeg. Het ontwerp vind ik geweldig maar het hele "no bloat, no ads" is tegenwoordig complete bullshit.
Aura AppServices (letterlijke Spyware) komt gewoon met je telefoon meegeleverd en verschillende basis-functionaliteiten zijn vervangen door cloud-based AI met verschrikkelijke privacy policies.
Ik kan niet eens meer in mijn applijst zoeken! Dit moet nu verplicht via "Essential Search" wat jouw volledige lijst aan geïnstalleerde apps lekker naar een externe service opstuurt.
Zo kan ik nog meer opnoemen maar ik word er echt helemaal gestoord van. Problemen met defecte hardware en gebrek aan reparaties/support bij de Phone 2a was al een drama, maar ik was nog altijd tevreden met een goedkope en bloatloze telefoon. Tegenwoordig zijn beiden blijkbaar niet meer van toepassing.
Dankjewel! Dat had ik nog niet zo ervaren. Maar volgens mij heb je wel gelijk.
Hier een jaar Pixel en hij gaat er over een jaar net zo hard weer uit als het abbo is verlopen.

Ik weet niet of je van plan bent om homeassistant op een pixel te gebruiken.
Die pixel doet iets met deepsleep van apps waardoor gps en notificatie functies niet goed werken.
Ik vind daarop homeassistant dus onbruikbaar.

Scenario: Deurbel druk. Komt ergens 3 uur later eens binnen of ik moet de app opstarten.
Laat je ha open dan gaat het weer in deepsleep. Dus geen meldingen.
Geolocatie is hier helemaal door onbruikbaar.

Bij mijn neef op een samsung gaat bovenstaand wel beter.
Op de iphones in mijn directe omgeving heb je minder instel mogelijkheden maar dat werkt wel altijd instant.

En die screenbrightness op een pixel zuigt helemaal hard als je van een iphone afkomt.
Scenario: Deurbel druk. Komt ergens 3 uur later eens binnen of ik moet de app opstarten.
Ik heb een Google deurbel en de Pixel 7 en helemaal in het begin had ik hier ook last van, maar heb dat nu al zeer lang niet meer meegemaakt.

Overig zou ik nooit aanraden om HomeAssistant op een telefoon te draaien, werkt een stuk beter en stabieler op een VM naar mijn mening
Ach zal net zoveel gebruikt worden als de temperatuur sensor op de Pixel 8 onder Thermometer.
In het begin lijkt het wel handig, maar in de praktijk gebruik je het verdraaid weinig.
Al zie ik met verschillende meldingen en opties om bijvoorbeeld kleuren en of patronen toe te passen voor mail of app of iets anders nog wel leuke zaken.
Jammer dat er dan wel een clear of geen hoesje om de telefoon moet.
Die thermometer was deel van de reden om voor de Pixel 9 Pro te gaan (tweedehands was die een aanvaardbare prijs). Onderschat nooit hoeveel sensoren een Tweakers wil :D

En ik ben ook onder de indruk van de huidtemperatuurmeting. Ik heb al jaren een losse meter en ook een warmtecamera, dus ik weet heel goed hoe koud handen, voorhoofden, en andere huidoppervlakken kunnen zijn vergeleken met hoe warm je het echt hebt (medische thermometer). Bij dit ding van Google moet je het apparaat echter over je voorhoofd bewegen tot bij je tempel. Ik vermoed dat het het onderscheid meet tussen plekken waar meer bot zit of andere dingen die de temperatuur beïnvloeden, en dan aan de hand van het verschil kunnen bepalen in hoeverre je lichaam de buitentemperatuur compenseert en dus hoe warm je innerlijk bent. Of zo. Dat is mijn theorie, ik neem aan dat hun algoritme verder bedrijfsgeheim is maar het werkt wel voor mij :)
Er bestaat vast gewoon een dataset met oppervlakte temperatuur gecorreleerd aan kerntemperatuur, en dat die sensor die data gebruikt in een bepaald algoritme.
Zo'n simpele mapping van oppervlakte- tot kerntemperatuur zou geen nut hebben, want dat is geen vaste mapping. Het wordt beïnvloed door veel factoren die ze niet (kunnen) meten zoals de buitenlucht, hoe lang iemand zich in die luchttemperatuur bevindt, en hoeveel activiteit (en met welke spieren) diegene recent ondernomen heeft
Jammer dat er dan wel een clear of geen hoesje om de telefoon moet.
Als je het bij de camera's en flitser bij stopt kun je denk gewoon een normaal hoesje gebruiken. Telefoon hebben tegenwoordig toch al meerdere camera's, je zou om die lensjes misschien zelfs een ledringetje kunnen doen, dan heb je gelijk meerdere indicatie ledjes.

[Reactie gewijzigd door HijDieAllesWeet op 21 april 2026 07:37]

En nog steeds Tensor's erin die snel oververhit raken?
Als Pixel fan van de eerste dag (ik heb ze allemaal gehad tot en met de 9 Pro XL) is voorgenoemde absoluut de laatste Pixel die ik koop tot Google afstapt van de Exynos basis die ze gebruiken voor de Tensor. De Pixel 4 was de laatste Pixel die qua performance meekwam met de competitie en de Pixel 5 was de laatste die qua batterijduur meekwam. Sinds de introductie van de Tensor is het simpelweg bergafwaarts gegaan, in ieder geval voor mijn use-cases.

Het storendste aan de laatste generaties Pixels vind ik nog wel dat mijn telefoon gewoon niet langer dan 10 minuten draadloos kan opladen in mijn auto. Dan krijg ik oververhittingsmeldingen in Android Auto en moet ik de telefoon van de pad afhalen. Ditto voor de Pixel 8 Pro van mijn vrouw overigens.
(...) om gebruikers te wijzen op meldingen als de telefoon met het scherm naar beneden ligt.
Tja. Ik leg mijn scherm omlaag om geen mededelingen te hoeven zien, en niet iedere keer gestoord te worden door een scherm dat even oplicht.
Ik hoop dat niet iedereen dit idee gaat overnemen.
Ik heb m'n telefoon altijd in een ondoorzichtig hoesje zitten :P
Mijn moeder heeft ook altijd een pleister bij zich voor over de TV-LED in een hotelkamer, maar in dit geval kun je het toch gewoon configureren in plaats van afdichten? xD
Het gaat mij niet om het afdekken van een specifiek lichtje, het gaat mij erom dat ik altijd een hoesje om m'n devices heb zitten. In kleur, dus geen doorzichtig hoesje. (en die pleister moet ik onthouden! hoe vaak je wel niet een groen lichtje ergens hebt in een hotel kamer die de hele kamer verlicht....)
Inderdaad, als ik aan het studeren ben is de mobiel de grootste afleiding. Ik heb een mobiel nodig voor authenticatie voor bepaalde dingen. Ik ga denk ik een dumbphone of een goedkope Android mobiel hiervoor kopen of kijken of ik een hele oude mobiel kan gebruiken hiervoor.
Ik hoef het ook niet, maar ik vermoed dat het makkelijk uit te zetten zal zijn.
Dat of... Je zet de functie gewoon uit? Ik begrijp het geween in reacties zoals deze niet echt. Zet het gewoon af als je het niet wilt en klaar..
Dit is zo'n oud idee! De eerste Android telefoon (HTC Dream / G1) had al een notification LED.
Mijn ouwe Samsung ook... aan de VOORkant... niet een complete LED-array aan de achterkant. Die de optie om de telefoon ondersteboven neerleggen en niet gestoord worden nullen void maakt.
Je kon dat toch uitzetten?
Ja volgens mij wel, is al wel lang geleden al weer.
Foi, flashbacks naar die stickers op de telefoons die begonnen op te lichten wanneer er een telefoon of sms binnenkwam danwel verzonden werd.

Daarbij mis ik een notificatie-ledje op mijn werktelefoon wel.
“Google experimenteert ook af en toe met zijn Pixel-telefoons. Zo heeft de Pixel 4-generatie uit 2019 een radarfunctie voor besturing via gebaren. De Pixel 2 uit 2017 heeft drukgevoelige zijkanten om de AI-assistent aan te roepen door te knijpen.”

ik mag hopen dat deze functie iets succesvoller is want die eerder genoemde functies werkten extreem matig
Ik vond de notification LED die vroeger standaard op alle Android telefoons zat heel fijn, dus ben wel blij dat het weer terugkomt.
Ik kan Google Pixel-telefoons eigenlijk niet meer vertrouwen. Ik had een Pixel 4a die het perfect deed. Na 3 jaar dwongen ze een nood-update op mijn telefoon, waardoor de batterij binnen een uur leeg was. Ik liep overal rond met een laadkabel om überhaupt nog berichtjes te kunnen sturen. Google heeft de update niet teruggedraaid en het probleem ook niet opgelost. Daar zijn ze een blije klant kwijtgeraakt met die rotstreek.
Als je telefoon het nog maar een uur doet nadat je gechecked hebt of applicaties zich niet misdragen dan is je batterij naar z'n grootje. Vervelend dat het gelijk liep met die update.

Volgens jou verhaal zouden alle 4a telefoons gebrickt zijn met die update.

Verder heeft dit weinig met het artikel te maken.
De update waar @eindhofer het over heeft had letterlijk als enige doel de batterijcapaciteit te halveren en laadsnelheid te beperken, dus dit was geen geval van toevallige samenloop van omstandigheden; het beschreven symptoom was de bedoelde uitwerking van de update, volgens Google "om de batterijprestaties stabieler te maken." Zoek "pixel 4a battery update" voor meer informatie.
ja, alle 4a-toestellen zijn gebricked door die update

Je hebt gelijk, niet echt het onderwerp van het artikel.
Ik ben juist voor minder notificaties. Geluid heb ik ook niet aan. Als ik scherm tijd wil dan pak ik hem en dat moet niet andersom.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn