Google geeft Android 17 onder meer nieuwe emoji's met een 3d-look en een functie voor ademhalingsoefeningen als gebruikers veel schermtijd hebben gehad. Er komen meer functies aan voor digitaal welzijn, zegt Google.
Dit nieuws in het kort:
- Android 17 heeft onder meer nieuwe emoji's en functies voor digitaal welzijn
- Daarnaast kan Ai-assistent Gemini veel meer acties ondernemen
- Google zegt weinig over wanneer Android 17 precies uitkomt
De functie heet Pause Point en is een aanvulling op de huidige initiatieven zoals het limieten instellen per app. Pause Point zou gebruikers in het moment zelf ertoe willen aanzetten om even adem te halen met oefeningen of wat foto's te bekijken voor ze verder gaan een app in, zegt Google.
Het bedrijf zegt dat er meer functies voor digitaal welzijn aankomen, maar specificeert die niet. De laatste keer dat Google veel aandacht had voor digitaal welzijn was jaren geleden, toen de Time Well Spent-beweging furore maakte. Nu zou de aanleiding kunnen liggen in de rechtszaken tegen verslavende sociale media in de VS. Google noemde dat niet.
Android 17 krijgt ook nieuwe emoji's met meer diepte in het ontwerp. De 3d-look past bij de recente ontwerpfilosofie die afscheid neemt van het platte ontwerp dat in de jaren '10 populair werd. Google heeft duizenden emoji's herontworpen, zo claimt het bedrijf.
Ook komen er App Bubbles, een manier om apps te bedienen door te tikken op kleine bubbels op een scherm. Die gebruikersinterface was er ongeveer vijftien jaar geleden ook al eens, toen onder meer Facebook Messenger daarmee experimenteerde. Hoe dat precies gaat werken, is nog niet helemaal duidelijk.
Splitscreen verbeterd
Daarnaast is splitscreenen van apps verbeterd, is er een nieuwe Contact Picker voor het doorsturen van gegevens over contactpersonen en verbeteringen voor locatietoegang, maar daar ging Google niet op in. Ook wordt het mogelijk om een telefoon als verloren te markeren in Find My.
Bovendien is Google gaan samenwerken met Meta om de beelden van de camera in Instagram te verbeteren. Onder meer de nachtmodus en hdr moeten nu beter werken, met als gevolg dat beelden die de Instagram-app maakt beter moeten zijn. Veel gebruikers claimen dat Android op dat gebied jaren achterloopt op iPhones, waar de beelden in de Instagram-app hetzelfde zijn als in de camera-app. Op Android is dat niet het geval.
Toetsenbord Gboard krijgt een update voor de spraakinvoer, waardoor die de spraak niet langer letterlijk weergeeft, maar probeert te analyseren wat de boodschap is. Wie bijvoorbeeld zegt 'haal boter kaas en eieren, o nee, doe maar geen eieren', zou voortaan bij de spraakinvoer zien 'haal boter en kaas'. Het is onbekend of en wanneer die functie, Rambler, in Nederlands werkt. Gebruikers kunnen ook widgets gaan genereren met AI, bijvoorbeeld een aangpaste timer voor een eigen evenement. Dat gebeurt op basis van prompts.
Meer AI
Los van Android 17 kondigde Google ook meer functies aan voor Gemini. Die kan nu meer taken uitvoeren, zowel in de app als in de browser. Daarbij gaat het onder meer om producten vinden en bestellen. Ook komt er Intelligent Autofill, die formulieren met privégegevens automatisch kan gaan invullen.
Google zei niet wanneer Android 17 uitkomt. Diverse van de AI-functies zijn bovendien in eerste instantie alleen voor Googles eigen Pixel-telefoons en voor Galaxy-toestellen van Samsung.