Top tien van bestverkochte telefoons van 2025 bevat zeven iPhones

De top tien van bestverkochte smartphones ter wereld van onderzoeksbureau Counterpoint bevat zeven iPhones. Dat is precies evenveel als vorig jaar. De overige drie telefoons zijn van Samsung. Andere merken komen in de top tien niet voor.

De iPhone 16 was de bestverkochte telefoon van vorig jaar, meldt Counterpoint. Daarna volgen de 16 Pro Max en 16 Pro. De bestverkochte nieuwe iPhone was de 17 Pro Max. De eerste Samsung staat op plek vijf, namelijk de A16 5G. Daarna volgen nog de A06 4G en S25 Ultra. Ook de iPhone 16e komt net in de top tien.

Er staan twee modellen van de iPhone 17-serie in de top tien: de 17 Pro Max en 17. Die modellen kwamen in september op de markt, waardoor die minder tijd hadden om in de top tien te komen. De iPhone 17 Pro en iPhone Air staan niet in de top tien.

De top tien is daarmee zo goed als ongewijzigd ten opzichte van vorig jaar. Apple brengt minder telefoons uit dan andere merken, maar vrijwel alle modellen halen wel de top tien. Andere grote merken als Xiaomi en OPPO hebben helemaal geen telefoons in de top tien staan.

De top tien laat zien dat er weinig beweging zit in de smartphonemarkt. Niet alleen de merken, maar ook de modellen die erin staan wijken nauwelijks af van vorig jaar. In veel gevallen gaat het om de rechtstreekse opvolger van een telefoon die in 2024 ook in de top tien stond, en vaak ook op dezelfde plek. Counterpoint noemt geen exacte getallen, maar zegt dat het gaat om leveringen wereldwijd.

Rank 2024 2025
1 iPhone 15 iPhone 16
2 iPhone 15 Pro Max iPhone 16 Pro Max
3 iPhone 15 Pro iPhone 16 Pro
4 iPhone 16 Pro Max iPhone 17 Pro Max
5 Galaxy A15 4G Galaxy A16 5G
6 Galaxy A15 5G Galaxy A06 4G
7 iPhone 14 iPhone 17
8 Galaxy S24 Ultra iPhone 15
9 iPhone 16 Pro Galaxy S25 Ultra
10 iPhone 16 iPhone 16e
Apple iPhone 16 Plus
Apple iPhone 16 Plus

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

29-01-2026 • 16:08

139

Reacties (139)

Sorteer op:

Weergave:

Zo 10 jaar geleden gingen in Nederland de Galaxy S nek aan nek met de iPhones maar het lijkt er nu op dat Apple de strijd gewonnen heeft. Komt ook bij dat Samsung weinig verbetering heeft geboekt ten opzichte van Apple, dat meer inzet op innovatie en verbeteren van de levensduur van de batterij.
Dit gaat om verkoop per model. Omdat Samsung veel meer modellen heeft, verkopen ze per model minder. In de totale verkopen staat Samsung boven Apple.
Deze site zegt dat dat niet klopt:
https://gs.statcounter.com/vendor-market-share/mobile

Apple heeft een marktaandeel van 28%, samsung 20%. (stand 31 december 2025
Dit laat wel zien dat een meerderheid van ruim tweederde in elk geval kiest voor een telefoon op Android. Want wat je zegt klopt natuurlijk wel voor de merken: omdat héél veel merken Android leveren, verkoopt elk merk apart er minder.
Dat gaat niet over verkopen:
What methodology is used to calculate Statcounter Global Stats?

Statcounter is a web analytics service. Our tracking code is installed on more than 1.5 million sites globally. These sites cover various activities and geographic locations. Every month, we record billions of page views to these sites. For each page view, we analyse the browser/operating system/screen resolution used and we establish if the page view is from a mobile device. For our search engine stats, we analyze every page view referred by a search engine. For our social media stats, we analyze every page view referred by a social media site. We summarize all this data to get our Global Stats information.
@lenwar geeft een mogelijke reden.
Daarnaast worden de wereldwijde cijfers ook heel sterk beïnvloed door Noord-Amerika, waar Apple een immense vendor lock-in heeft met iMessage, en je als jongere eigenlijk niet mee kan in de samenleving zonder iPhone. Bijna alle berichten worden verstuurd via iMessage, en slechts in enkele gevallen via een 'universeel' platform, maar dan vaak eentje die niet is gemaakt voor 'reguliere' tekstberichten, zoals Snapchat, Instagram DMs, of Discord.
Dat is wel grappig (als dat nog steeds zo is). iMessage is namelijk wel een erg goed protocol om veilig en met zo min mogelijk reclame (of tracking) te kunnen berichten. Dat kan ik van de meeste alternatieve commerciële apps niet zeggen.

Signal is daarentegen een goed (non-profit) alternatief, maar krijgt wereldwijd nog te weinig voet aan de grond (imho).

Apple heeft met iMessage in het begin (rond 2011) meegelift op het feit dat men onbeperkt kon SMS-en binnen het abonnement. Door de berichten app standaard te maken voor zowel SMS als iMessage -app in een app, heeft Apple die markt snel gewonnen. Daarbij komt dat o.a. die groene (SMS) en blauwe (iMessage) bubbels ervoor gezorgd dat er groepsdruk ontstaat, wat in noord Amerika wel erg extreme vormen aanneemt (maar dat is een andere discussie). Whatsapp is sinds 2009 al beschikbaar voor iPhones, en sinds 2010 voor Android, BlackBerry en Symbian. 2011 zelfs voor Windows Phone. Omdat er geen noodzaak was om de default berichten app te vervangen voor iets anders, heeft er nog geen andere app voet aan de grond kunnen krijgen.
Is dat bezit of aanschaf? :) (( daar zit natuurlijk een verschil in ))

iPhones gaan relatief lang mee. Goedkopere Samsungs minder. Die kunnen dus prima vaker verkocht worden?
Hier staat dat Apple 19,3% en Samsung 19,2% marktaandeel hadden in 2025.
(Omdia heette vroeger Canalys, die werden vlgs mij wel betrouwbaar gevonden).
Dus ja ook hier Apple nog steeds ietsje meer, maar niet zoveel.
Statscoujter is leuk maar heeft soms nogal een verkeerd beeld. Dit is bezit als ik het goed heb.
Verkoop is hieronder te zien gebasseerd op hetzelfde rapport als hier wordt gebruikt.

https://www.dw.com/en/app...ales-worldwide/a-75448316
According to full-year data from the Hong Kong-based Counterpoint Research, Apple achieved a 20% share of global shipments, versus Samsung’s 19%.
Niet helemaal. De eerste 4 zijn de topmodellen van Apple in 3 verschillende uitvoeringen. Het flagship model van Samsung staat op 9.
Dat sluit het statement van @HakanX dan toch niet uit? Samsung heeft tientallen modellen. Deze kunnen allemaal buiten de top tien vallen, maar bij elkaar alsnog meer dan Apple's modellen zijn.
Ja, tientallen modellen, maar niet allemaal flagships. Dat is wat ik zeg, dus het is wel degelijk goed vergelijkbaar. In totale aantallen kan Samsung meer hebben verkocht, maar bij de topmodellen is Apple blijkbaar de baas. De enige Samsun flagship is de ultra die op 9 staat. De rest zijn min of meer budgetmodellen.
Met Apple's prijsstellingen zijn al hun toestellen "flagships"...
Is dat wel de flagship? Of toch de Fold? Of de Flip? Of 1 van de andere varianten. En dan heb je nog wat regionale modellen erbij. Apple doet daar niet aan dus dat is gewoon een stuk eenvoudiger.
https://www.dw.com/en/app...ales-worldwide/a-75448316
Geen directe toegang tot dat rapport maar deze bron zegt dat
According to full-year data from the Hong Kong-based Counterpoint Research, Apple achieved a 20% share of global shipments, versus Samsung’s 19%.
Scheelt niet veel maar apple lijkt globaal net iets meer te hebben met verkoop afgelopen jaar
Heb net ook verschillende bronnen bekeken. Het is nu een nek aan nek race met nipte verschillen over 2025. Het is minder dan de afgronde 1% verschil. Per website verschilt het wie ze als nummer 1 laten zien.

Belangrijk kanttekening is dat Apple in Q4 extreem veel shipments heeft gehad, veel meer dan gebruikelijk in Q4 en daar zijn de cijfers op gebaseerd. We gaan in Q1 zien of die ook verkocht zijn of dat de shipments rechtgetrokken worden.

Ps: ik heb geen voorkeur voor één van deze merken, mag ze beiden niet :) Vind gewoon het gegoochel met getallen interessant.
Zelf vooral gefrustreerd door die paywalls altijd dat consumenten het niet kunnen zien zelf.
Dat apple in Q4 veel shipments heeft is leuk maar zolang je over jaarverslagen praat maakt dat toch niet zoveel uit of zeg ik nou iets soms? Kan dat Q1 dan minder is inderdaad, maar goed dan zou je grootschalige trends ook in de afgelopen jaar moeten zien.
Als je Q4 voor dit jaar veel groter is dan dat van vorig jaar, dan heb je dit jaar waarschijnlijk inflatie van je jaarcijfers. Verkopen/leveringen van de fabrikant zijn niet gelijk aan verkopen aan de eindgebruiker. Dus een piek aan het eind van de periode waarover je rapporteert zegt niet zoveel, aangezien het kan betekenen dat je alle voorraden zodanig gevuld hebt dat latere orders kleiner zijn.
Dit gaat over wereldwijd, niet alleen over Nederland. Dat kun je dus niet vergelijken.

Daarbij komt dat zowel Apple als Samsung het assortiment is gaan diversificeren, Apple brengt jaarlijks meerdere versies uit, maar Samsung ook van de Galaxy S. Maar Samsung heeft inmiddels ook intern meer concurrentie van enerzijds de Flip en de Fold, en anderzijds de Galaxy A5x en de Galaxy S FE modellen. Én Samsung heeft sowieso meer concurrentie van andere fabrikanten die flagship Android modellen uitbrengen.

Welke van de twee fabrikanten meer innoveert durf ik niet te zeggen, Apple staat doorgaans niet bekend om z'n wereldschokkende vernieuwingen. Hoeveel modelgeneraties loopt Samsung inmiddels voor op Apple met modellen met een vouwbaar scherm (om maar even een dwarsstraat te noemen)?
Is "innovatie" een reden om een smartphone te kopen?
  • Leuk dat Samsung een Fold heeft die 10 keer zoveel kost als ik aan een telefoon wil uitgeven.
  • Leuk dat ze zo innoverend zijn.
  • Leuk dat Apple model dat pas in het jaar 3,000 kan evenaren.
Innovatief staat niet eens in de top 10 van reden van waarom ik een smartphone aan wil schaffen. En eerlijk gezegd, denk ik niet dat het voor de gemiddelde koper anders is.

Ik denk dat de meeste (smart)phones aangeschaft worden op
  • Prijs
  • Beschikbaarheid
  • Wat vind de gebruiker makkelijk(er)
  • Hoe snel reageert hij mijn commando's
  • Hoe lang kan hij gedurende de dag gebruikt worden
  • Hoe lang zijn er (security) updates
  • Hoe afhankelijk is het van Big-Tech
  • Sociaal verantwoorde productie
  • Model ziet er mooi uit
  • Features (zoals 1.5 Gigapixel front camera)
Als je dan nog meeneemt dat er personen zijn die de kleur van hun telefoon belangrijk vinden, denk ik dat "innovatief" op 12 staat.

Dus, hoeveel generaties Samsung voorloopt op Apple, lijkt me niet bepaald een iets waar de gemiddelde koper ook maar één seconde over nadenkt.
En dit is een tweaker? De echte tweaker kijkt juist naar innovatie EERST.
Er zijn ook tweakers die juist voor optimaal tweaken. Als in: Optimaal voor hun gebruik.

Want ja, hartstikke innovatief, zo’n vouwfoon, maar als je die extra schermgrootte toch niet gebruikt en het is lastiger meenemen en betalen omdat hij dikker en duurder wordt, wat is dan de toegevoegde waarde van dat innovatieve nog voor mij?

Ik was ooit ook van de ‘hoe meer knopjes, hoe liever’, maar een half leven verder kijk ik daar toch iets genuanceerder naar. Ook omdat hardware nu al zo goed is, dat nog meer geheugen, nog meer megapixels cameraresolutie etc na een bepaald punt in de praktijk niets meer toevoegen, terwijl dat tien jaar geleden nog wel zo was.
Ten eerste heb ik het over de aanschaf van meeste smartphones en dat gebeurd nu eenmaal niet door tweakers maar de 'gewone man (m/v)'. En die heeft andere eisen dan "de tweaker".

Verder heb je tweakers die geïnteresseerd zijn in domotica en niet in telefoons. Tweakers die geïnteresseerd zijn in games en niet AI, etc. "De tweaker" bestaat niet.

Ik ben in de IT begonnen toen er nog ringkern geheugen was. Later overgestapt op CP/M. Op een gegeven moment is het toch echt 'been there, done that' en wil je gewoon iets wat perfect (voor jouw eisen) werkt.

Leuk hoor dat je jouw telefoon op kan vouwen. Alleen ik heb dat geen enkele behoefte aan. En ik vind het gewoon te duur. Ik denk dat die visie door velen gedeeld wordt.

Innovatie is echt geen aankoopcriterium voor de meesten.
Om Maximá te parafraseren. “Dé Tweaker bestaat niet.” Lang niet iedereen heeft een echte interesse in telefoons. Voor velen is het gewoon gereedschap, dat het moet doen, of waar ze mee kunnen pielen.

De hardware-innovatie in telefoons staat al jaren stil. Het is >95% evolutie, en wat nichefuncties waar men al-dan-niet op zit te wachten. Die niche-functies zouden we innovatie kunnen noemen. Daar ga ik prima in mee, maar lang niet iedereen heeft daar interesse in. Apple met z’n drukgevoelige scherm (waar ze direct weer mee gestopt waren) was volgens mij de laatste echt innovatie van Apple, qua hardware. Bij diverse Androidmerken zien we wat vouwbare telefoons waar men al dan niet op zit te wachten. (Los van de prijs en kwetsbaarheid.) voor de rest is het veelal meer van hetzelfde en wat evolutie.
Prijs
Beschikbaarheid
Wat vind de gebruiker makkelijk(er)
Hoe snel reageert hij mijn commando's
Hoe lang kan hij gedurende de dag gebruikt worden
Hoe lang zijn er (security) updates
Hoe afhankelijk is het van Big-Tech
Sociaal verantwoorde productie
Model ziet er mooi uit
Features (zoals 1.5 Gigapixel front camera)
Grappig, maar ik denk dat dit absoluut niet het geval is, wellicht voor de zeer kleine groep tweakers.

Mijn ervaring wat ik lees en zie om me heen, worden de meeste telefoons verkocht omdat het een Apple of Samsung is, niet meer en niet minder.

Veel dingen dingen die jij noemt kan de gemiddelde gebruiker echt niks schelen, sommige mensen lopen liever rond met een gebroken Apple/Samsung telefoon, dan dat ze maar ooit een ander merk zullen overwegen.
Neen, niet alle dingen worden bij de aanschaf meegenomen. Ik heb er bewust geen rangorde in aangegeven.

Er zijn mensen die alleen maar naar de prijs kijken.

Voor sommigen is het uiterlijk de bepalende factoor.

Er zijn inderdaad mensen die alleen naar merk kijken. Omdat ze dat gewend zijn (punt 3; wat vinden ze makkelijk) .

Maar hoe groot denk je dat het aantal mensen is die een telefoon aanschaffen omdat hij zo innovatief is?
Je bent nu wel Nederland aan het vergelijken met wereld cijfers... En bovendien zegt dit niks over totaal verkopen, kan heel goed dat die van Samsung gewoon over meer modellen verdeeld zijn.
Hoe moet ik dat zien dat Apple meer in zet op innovatie? Ik heb t idee dat Apple al heel wat jaartjes achter de andere merken aanhobbelt. Het is niet meer zoals 10 jaar geleden dat Apple voorop loopt.
Samsung is behoorlijk in prijs gestegen in die tijd, voorheen had je Galaxy S telefoons voor ongeveer de helft van de prijs van een nieuwe iPhone. Waarbij de hardware over het algemeen vergelijkbaar was, en op sommige vlakken zelfs beter dan bij Apple (zoals met de OLED schermen).

Die prijsverhoging bij Samsung, i.c.m. de (toen der tijd ) significant betere softwaresupport en batterijduur, heeft er bij mij toen voor gezorgd dat ik de overstap naar Apple heb gewaagd, daarna heb ik niet meer teruggekeken.
Het Apple ecosysteem bevalt mij meer dan prima, dus ik zie geen reden om nu weer terug te gaan naar Samsung.
Het achtergrondverhaal is natuurlijk dat er op IOS maar 1 keuze is, terwijl op android gebied Samsung er niet meer met kop en schouders bovenuit steekt. Buiten natuurlijk het feit dat Samsung en zijn concurrenten vaak veel meer keuze hebben in budget en midrange, waar bij apple de midrange in principe een topmodel is van enkele jaren terug.
Dit is data van wereldwijd. En sowieso vergelijk je dan een fabrikant die maar 4 modellen heeft (e, base, Pro en Pro Max) tegenover een fabrikant die er een stuk of 20 heeft met meerdere modellen in dezelfde prijs klasse.
Dus de iPhones gaan het meest defect en worden daarom nieuw gekocht? ;)
nee, hebben de hoogste inruil waarde, waardoor het niet iedere keer een extreme aderlating is. :)

grappig genoeg lijken de meeste gebruikers in 3-jarige of 4-jarige cycles te werken, als ik het goed heb gelezen ergens. Iemand die nu een iPhone 17 koopt, komt niet van een iPhone 16 af doorgaans. eerder een 13 of 14.

Ik doe dat ook. Ieder jaar een nieuwe telefoon? Nah. 3 of 4 jaar moet dat mormel echt wel mee gaan. En nu de accu's zelf vervangbaar zijn, misschien nog wel langer.
Ik zit zelf nog op een 11 pro en op moment nog geen drang om te upgraden ook. Gaan lang mee bij normaal gebruik.
Ik zit zelf nog op een 11 pro en op moment nog geen drang om te upgraden ook. Gaan lang mee bij normaal gebruik.
Ik ben onder de indruk dat je de accu zo lang levend hebt weten te houden. Dat is toch wel de grootste achillespees bij alle iPhones die ik heb gehad. ( apple watch, iPad en MBP gaan echter idioot lang mee )
Tot 80% laden help echt enorm veel in mijn ervaring. Ik weet niet of Apple die mogelijkheid ook heeft maar het helpt echt. Op mijn telefoon uit 2023 heb ik nu nog steeds 98% capaciteit over.
Tot 80% laden help echt enorm veel in mijn ervaring. Ik weet niet of Apple die mogelijkheid ook heeft maar het helpt echt. Op mijn telefoon uit 2023 heb ik nu nog steeds 98% capaciteit over.
klopt, die optie heb ik ook aangezet sinds apple 'm biedt. (is alweer een tijdje terug, weet niet meer wanneer dat was). Vroegah zag ik na ruim een jaar echt wel iets degradatie ( dat is een meting van het ding zelf, ik merk het op dat moment nog niet). Inmiddels zijn we rap op weg naar 1,5 jaar, en het ding is nog steeds 100%.

Dat maakt 't leuk :)
Ja en ik heb er ook weinig last van. Omdat ik veel thuis werk ben ik vaak hele dagen thuis en dan ligt de telefoon toch ergens in een hoekje (als ik thuis ben doe ik eigenlijk alles op de PC).

Vroeger lag hij dan een groot deel van de tijd en vaak de hele nacht aan de lader en zat hij dus constant op 100%.

Als ik een hele dag onderweg ben dan zet ik hem wel op 100% en dan is dat ook prima. Maar zelfs met een kantoor dag doe ik dat niet want ik heb de telefoon dan toch veel aan het laptop dock hangen (DeX)
Yup, heb hier nog een Apple Watch Series 5 om de pols, gekocht op release dag.

Haal makkelijk nog 1 dag met de batterij, en dat vind ik persoonlijk nog meer dan zat dus nog niet de behoefte om te upgraden. Standaard gewoon elke avond aan de lader op het nachtkastje voor het slapen gaan. 👍
1 dag? bij andere watches wordt dat juist als min punt gezien als ze maar 1 dag mee gaan, vind ik ook echt behoorlijk kort, zeker als je watch ook bedoeld is om bijvoorbeeld je slaap te tracken
Ik gebruik hem enkel voor notificaties omdat ik op werk me telefoon apart heb liggen en de tijd in te zien natuurlijk.
Die Apple Watch ben ik nooit echt van onder de indruk geweest. Ik heb zelf een Series 6 (toevallig vandeweek vervangen met een Garmin Venu 4). Nieuw haalde die Apple Watch ongeveer 2 dagen. Op het minder dan een dag, waardoor ik hem eigenlijk ook nooit meer droeg. M'n nieuwe Garmin verwacht vandaag nog ongeveer 8 dagen te halen, (uit de doos 11 dagen) en doet voor mij alles (en meer) wat m'n Apple Watch ook deed. Voor mij dus een beter apparaat. :) (zegt niks over de rest van de wereld natuurlijk.)
Niet zo heel raar, ik heb mijn iPhone 11 in 2023 verkocht, leeftijd 2020 en die had volgens mij 96% nog op de teller?

Mijn 17 pro staat nu nog op 100… terwijl die toch zeker 4-7x gemiddeld aan de CarPlay hangt dus wel wat laadcycli krijgt.
Accu kost onder de €100,-. Daar kan geen afschrijving tegenop.
Ik gebruik nog een 6s met originele accu;) heb m wel elke nacht aan de lader, maar kom de dag wel net door.
Een iphone 14 128gb was €1019 bij de introductie in 2022. Nog geen 4 jaar later koop je die tweedehands voor €200. Die zogenaamd "hoge inruilwaarde" leidt dus tot een afschrijving van €200 per jaar. Oftewel, je had dus ook elk jaar een telefoon van €200 kunnen kopen en die aan het einde van het jaar kunnen weggeven, en dan had je nog 19 euro over gehad, precies genoeg voor een kratje bier. ;)


Prima als je blij bent met je iphone, maar een financieel verstandige keuze is het niet bepaald.
Ja inderdaad afschrijving wordt bij Apple vaak heilig over gedaan terwijl ik de realiteit vaak anders zie. Als je maar de foute bronnen gebruikt kun je elke hypothese wel rechttrekken natuurlijk. Het enige wat zou kunnen is dat de trend anders is. iPhones gaan denk ik relatief lineair naar de waarde over zeg 4 jaar. Bij samsung/android is het vaak begint op 1 000, dan een half jaar later is een groot deel eraf. En dan gaat het steeds wat langzamer. Afhankelijk van wanneer je verkoopt/inruilt kan dat denk ik wel verschil maken. Ook kan het dat er meer in zat een tijd geleden toen Apple langer updates gaf dan android maar dat is nu vrijwel hetzelfde zeker met de grote merken
Vandaar dat ik mijn Iphone na 1 of hooguit 2 jaar verkoop dan profiteer je wel van een hoge inruilwaarde tov andere merken zoals Samsung die erg veel waarde verliest in vooral het eerste jaar.
Maar dat geldt net zo goed voor andere merken, dus dat heeft weinig met wel of geen iPhone te maken.

Ben het helemaal met je eens dat tweedehands kopen vanuit financieel / economisch oogpunt logischer is, maar mensen zijn nou eenmaal geen strikt logisch opererende wezens.

Ik rij bijvoorbeeld al 24 jaar in dezelfde Toyota Celica. Anderen leasen of kopen elke 4 jaar een nieuwe auto. Na een paar maanden is het nieuwtje er weer af en staan ze er niet eens meer bij stil. Dan is een iPhone of Galaxy met een afschrijving van minder dan een euro per dag nog een relatief kleine uitgave. Als je een week op wintersport gaat, ben je meer kwijt dan voor een smartphone waar je makkelijk 5 jaar mee kunt doen.

Om terug te komen op of het een verstandige keuze is… Als ik lees dat de gemiddelde Nederlander 2 tot 3,5 uur per dag op zijn smartphone zit, vind ik dat voor € 1 afschrijving per dag wel degelijk een verstandige keuze, want je maakt er veel gebruik van. Waarschijnlijk geven veel mensen gemiddeld ongeeer net zo veel uit aan koffie en hebben daar veel minder lang plezier van.
Tweedehands kopen hoeft zeker niet logischer te zijn. Als ik een nieuwe telefoon koop en deze voor 4 jaar gebruik of een tweedehands telefoon van 2 jaar die ik nog 2 jaar gebruik. In beide gevallen is die telefoon 4 jaar oud tegen de tijd dat ik een "nieuwe" koop. Persoonlijk ga ik dan liever voor situatie 1 want dat scheelt mij gedoe met alles overzetten naar een nieuwe telefoon...


(en als ik zie hoeveel koffie mensen drinken en hoe duur dat is, denk ik dat veel mensen veel meer uitgeven aan koffie :p [red: ik drink zelf geen koffie dus geen idee hoe duur het werkelijk is!])
Iedereen heeft weer andere voorkeuren en omstandigheden, motivaties, maar als je puur als een boekhouder, dus naar het financiële / praktische plaatje kijkt, is een telefoon van twee jaar oud goedkoper in aanschaf en jaarlijkse afschrijving, terwijl die praktisch hetzelfde kan. Overzetten kost je hooguit een uurtje wachten terwijl je af en toe op een knop drukt om je voorkeur aan te geven terwijl alles via de cloud wordt overgezet.

Koffie kun je zelf zetten vanaf 8 cent per kopje voor de goedkoopste losse bonen, filterkoffie of pads, oplopend tot meer dan 45 cent voor ‘merk’ Nespresso cups, maar koffie in de horeca kost gemiddeld wel € 3 per kopje en zeker de wat luxere varianten zoals met opgeschuimde melk of zo. Een kant en klaar blikje in de supermarkt of tankstation is ook al gauw zoiets. Dus daar kun je ook weer alle kanten mee op.
Jup ik ook, 3 jaar cycle en zit nu op de 15 pro, gekocht bij release.
Ik zelf ook 3-4 jaar, maar daarna gaat ie door naar mn partner die er dan vervolgens nog eens 3-4 jaar mee doet. Ergens dit jaar ga ik de mijne vervangen, en zal dan alleen een accu-wissel nodig hebben en dan kan ie er weer jaren tegenaan
Klopt, ben dit jaar van de 13 naar de 17 pro gegaan. Denk niet dat er veel mensen elk jaar een nieuwe iPhone kopen. Daarvoor zijn de verschillen toch iets te klein denk ik.
Wij kopen altijd open dozen, begonnen met iPhone 2, 3 ( gratis), naar 6, naar 12 naar… en nu nog effe wachten. En met deze prijzen nog iets langer. Kopen altijd 2 tegelijk.
Daar zeg je wat, als je eenmaal vast zit aan IOS, kan je alleen kiezen voor Apple, terwijl je op android gemakkelijk switcht van het ene naar het andere merk.
Of misschien de meeste “ik upgrade elk jaar naar het nieuwe model” kopers.

Mijn 2e hands 12 pro is nog steeds prima overigens!
De spijker op zijn kop. Ik weet niet wat andere merken doen want zit naar volle tevredenheid in het ecosysteem sinds de iPhone 4 en je kan eenvoudig via de Apple store een nieuw toestel aanklikken en dan ook je oude toestel inruilen. Na het beantwoorden van een paar vragen (toestel in goede staat en werk alles naar behoren) weet je direct wat je terug gaat krijgen nadat je je oude toestel terug hebt gestuurd (gratis uiteraard). Ik heb nog nooit op mijn telefoons of horloges niet het bedrag teruggekregen wat werd vermeld.

Deze zekerheid trekt mensen over de streep om met regelmaat een nieuw toestel te kopen en kan je direct uitrekenen wat je maandelijkse bijdrage is. Dit is uiteraard altijd veel goedkoper als een telefoon abonnement met een telefoon die je dan in de 2 jaar afbetaald.
Maar volgens mij is de Iphone 12 generatie ook wel een van de beste. Zelf heb ik ook nog een 12, maar ik heb echt niks te klagen (buiten krassen in het scherm om)
LOL, ja er zullen een hoop mensen zijn die hier weer de totaal verkeerde uitleg aan geven.

Onder iOS heb je, als je een nieuw toestel zoekt, keuze uit een handjevol modellen (zeker als budget ook nog een dingetje is). Bij Android zijn er tientallen, zo niet honderden modellen om uit te kiezen. De dominantie van Apple in dit lijstje zegt me dus helemaal niets; de absolute getallen zijn best grappig om te zien maar hoe zit het met de verhouding iOS/Android/anders, of geef eens een langere lijst dan alleen de top-10 waarvan iedereen weet dat die een vertekend beeld geeft.

Dat Samsung drie keer in deze lijst staat geeft vooral aan hoe sterk dat merk in de markt is.
Jammer dat FairPhone er niet tussen staat.
tja, die doen 't misschien binnen europe nog wel ok tot goed, maar op wereld niveau kunnen ze (nog) niet mee spelen.
Ik gok dat ze zelfs op Nederlands niveau niet meedoen in de top.
goed genoeg om te blijven bestaan. Dat is al heel wat.
Hah, net eentje gekocht, maar het is een niche-telefoon en dat is prima. Ze zijn er vooral als alternatief en om ook het goede voorbeeld te geven.

Overigens denk ik dat vanwege "digitale soevereiniteit" het merk wel eens populairder kan worden. Standaard komt hij nog wel met Google Android, maar het is makkelijk om alternatieve OS'en te installeren. Maar zoals ik nu merk, dat komt voorlopig nog wel met kleine uitdagingen.

Op zijn minst is het niet zo gepolijst als dat wat Big Tech in de etalage heeft.
"en om ook het goede voorbeeld te geven." Nou ik heb er eentje. Verder blij mee. Maar mogelijk heb ik foute vrienden of zit ik in een afgetrapt wereldje. Nog niemand heeft gezegd "wat een interessante telefoon heb jij". Nu let ik ook niet op die van hen. Enige (schrale) troost was dat de eerste gerold is. Wat zal de dief gebaald hebben. Ook een nieuwe (2 weken) fairphone zal het op de zwarte markt niet erg goed doen ivm eerder genoemde niche. Of misschien bestaan er wel milieubewuste helers die het ook belangrijk vinden wie het cobalt mijnt. Je weet het niet.
Tja. Blijkbaar zit het grote publiek er niet op te wachten?

Als we kijken naar de populairste Android toestellen zijn het of budget-toestellen van Samsung (100-250 euro) of het 'vlaggenschip' (1000 euro). Dan valt de Fairphone er met 500/600 euro een beetje buiten.

Ik snap de filosofie van de Fairphone uiteraard, maar blijkbaar is dat niet iets waar het grote publiek mee bezig is? (typisch genoeg). En het is misschien ook een stukje bekendheid en design.

Samsung heeft wel een meer 'sexy' design dan Fairphone. Meer gimicky wat allicht meer mensen aanspreekt. (persoonlijk vind ik Samsung afschuwelijk, maar dat is natuurlijk een n=1 :))
Ik ben met u eens. Fairphone is een Nederlands merk. Ik heb persoonlijk de 6, emt Murena erop. Sneller, betere accu prestatie (tot zeven dagen met een lading) omdat Google Play Services niet meer erop staat. En bovendien kan je lekker zelf nieuwe onderdelen kopen en vervangen.
Gemiddelde consument geeft echt geen worst om de dingen waarde fairphone voor staat
Ja ik bezit de fp 6 en mag best wat meer bekendheid krijgen zeker omdat het een Nederlands product is en goed en makkelijk zelf te repareren is eco vriendelijker.
Terecht dat iPhones zo populair zijn, dat zijn gewoon hele goede toestellen.

Ik ben sinds een aantal maanden van een iPhone over op een Fairphone 6, maar daar heb ik kleine issues mee die ik met mijn iPhone niet had. Niets onoverkomelijks, maar de ervaring met een iPhone is toch echt wel wat beter.

Dat Samsung veel verkocht wordt is ook niet zo gek. Dat zijn in het algemeen ook fijne telefoons.
Volgens mij worden er wereldwijd meer Android-telefoons verkocht dan iPhones. Alleen heb je het dan over een schier oneindig aantal verschillende modellen, bij Apple staan er op het moment van schrijven precies 7 in de webshop. Dat die bovenaan eindigen in een lijstje met meestverkochte toestellen is niet vreemd, maar dat zegt niet zoveel over de populariteit van iPhones tov Android telefoons in het algemeen.

Dat de Galaxy A06 en A16 zo hoog eindigen zegt ook wat: namelijk dat er heel veel telefoons worden verkocht in een prijscategorie waar Apple niks aanbiedt.
Welke zot geeft nu nog meer dan een paar honderd euro voor een telefoon?
Dit is gewoon een piemelmeetwedstrijd, net zoals veel dingen tegenwoordig.
Het kan mij geen hol schelen hoe duur of snel je telefoon is.
Blijkbaar genoeg kijkende naar de verkochte aantallen iPhones.

Zelf heb ik ook al meerdere iPhones gehad (en nog steeds) en ik blijf het veel prettiger vinden dan Android. Dus ook mijn volgende toestel wordt weer een iPhone. En niet omdat ze zo duur zijn (sterker nog, daar baal ik alleen maar van).
Blijkbaar, maar hoeveel percent is de VS? Met hun blauwe tekstballonnen en bijhorende zever.
Ik heb zelf al eens een jaar een iPhone voor het werk gehad en ik vond er niets makkelijkers aan, net zoals afgeschreven MacBooks en wat men hier nog in mijn handen geduwd heeft om te reanimeren. Ik ergerde mij dood aan de betutteling en niet kunnen doen wat je wil met je ding.

Plus dan nog de belachelijk hoge prijs voor iPhones en hun extra opslag en geheugen (tot 6 keer de marktwaarde). Maar zo lang mensen het blijven betalen gaan ze niet van strategie veranderen, al is de innovatie er al lang uit.
Het blijft knap hoe Apple mensen beweegt 900 euro voor een telefoon neer te leggen, terwijl het gros met een telefoon van 200 euro ook prima af zou zijn.
Ik had verwacht dat het misschien wel iets gedaald was vanwege de risico's van een volledig gesloten Amerikaans eco systeem in deze turbulente tijd, maar blijkbaar niet.
iOS is Amerikaans eco systeem. En het alternatief is Android. Is dat ook niet Amerikaans?

Je kunt dus kiezen tussen een Amerikaans ecosystem (iOS) en een Amerikaans ecosytem (Android). Leg mij eens uit wat het verschil is? Exact hetzelfde 'risico'.

iOS is (inmiddels) net zo gesloten als Android, je kunt (als je dat wilt, alternatieve stores installeren). Ook daar is geen verschil.

(Niet dat ik in wil gaan op de discussie wat prettiger werkt iOS of Android)

Ja, je kunt een 900 euro uitgeven aan een iPhone die (laten we dat voor het gemak maar eens aannemen) dezelfde technische specificatie heeft als een Android van 200. Het lijkt me stug, maar jouw feestje.

Blijft over wat ik meer vertrouw: Apple die als bedrijf hardware wil verkopen of Google die als bedrijf mijn privacy wil "verkopen".

Is Apple geïnteresseerd in mijn leeftijd (ruim gepensioneerd) of mijn sexuele geaardheid (vrouw, twee kinderen, vier kleinkinderen). Er is geen reden om dat aan te nemen.

Is google daarin geïnteresseerd? Uiteraard, dan kunnen ze meer "gerichte advertentie's" verkopen.

Is mij dat verschil van 700 euro waard? Neen, het is mij een VEELVOUD van 700 euro waard.

Persoonlijk blijf ik het knap vinden dat Android / Google in staat is om mensen te overtuigen dat Android een 'geweldig' OS is. Maar als dat jouw feestje is: Prima toch.
Mijn Moto van €200 (okay was aanbieding. Oorspronkelijk €300) Gaat als een speer. Doet alles wat ik nodig heb. Inmiddels zijn we allang aanbeland dat goedkope(re) Android toestellen dusdanig vlot zijn dat je echt geen duurste Samsung/iPhone nodig hebt voor sowieso de basale taken als bellen/chatte/mailen. Dus ja een toestel van €200-300 kan prima mee ipv een iPhone van €700.

Ga er maar vanuit dat Apple jouw leeftijd, sexuele geaardheid en ook de info van je vrouw, twee kinderen, vier kleinkinderen toch wel graag data van wil hebben.

[Reactie gewijzigd door ManiacsHouse op 29 januari 2026 18:47]

Technisch kan zo'n telefoon wel met mijn iPhone mee. Nogmaals dat bestrijd ik niet.

Wat ik wel bestrijdt is dat Apple interesse heeft in mijn leeftijd (en de rest). Ze zijn mogelijk wel geïnteresserd in mijn aankoop van Baldur's Gate 3 (hé, we kunnen wellicht een andere game verkopen), maar ze hebben 0 (dat is dus NUL) interesse in (oud, vrouw, 2 kinderen etc) dus laten we een advertentie aan Christine Le Duc vekopen.

Google is primair, secondair en tertiar een advertentie bedrijf. En wil daarom zo veel mogelijk informatie over mij hebben zodat zij mij beter kunnen segmenteren / verkopen aan bedrijven.

Apple is primair een hardware bedrijf. Secundair een software bedrijf en heeft nul, komma niets te maken met het verkopen van mijn 'informatie' voor segmentering aan andere bedrijven.
Hetzelfde geld ook voor Google hoor, maar Android is open source dus er zijn prima varianten die niet van Google afhankelijk zijn, die gebruik ik. :)
Ik ben van beide bedrijven geen fan om eerlijk te zijn, maar als ik moet kiezen tussen de operating systems is Android toch echt wel de duidelijke winnaar, puur omdat het open is.

Maar ook daar zitten genoeg haken en ogen aan hoor, want met een Samsung, de nummer 2 op de lijst van fabrikanten kun je ook geen custom roms meer draaien, die zijn bijna net zo gesloten als een iPhone.

Ik denk dat je mijn post verkeerd begrijpt want het was niet privacy waar ik op doelde in dit geval,
het gaat mij om het risico dat oom Donald met zijn grillen, of Apple zelf als pressie middel, besluit de EU toegang te ontzeggen tot zijn dienst.
Wat een saaie bedoeling. ;) Kan je ook ergens zoeken hoe je eigen toestel het doet in de ranking?
Waarschijnlijk dat veel consumenten gewoontedieren zijn die kopen wat ze al kennen. En zullen ze niet snel van smartphonemerk wisselen.
En top 10 van duurste telefoons gaat naar.... juist.
Als ze de intro prijs van Samsung zouden aanhouden zouden die vergelijkbaar zijn met de iPhones, maar dan raakten ze die aan de straatstenen niet kwijt....je bent gek als je een Samsung koopt bij launch omdat je dan zeker weet dat je teveel betaalt.
Heb toevallig deze week een iphone gekocht om te testen voor een web applicatie. Kan er maar niet aan wennen. De hele adresbalk wordt meteen geselecteerd als ik er op druk, terwijl ik alleen maar wat achter de url wil typen. De fullscreen optie bestaat niet eens, je moet deze dan via Delen -> homescreen zetten.. Waarom niet fullscreen vanuit de browser? En waarom weggestopt via Delen? Dit is echt zo'n IE6 ervaring (en dan test ik alleen de ios browser). Op Safari macbook pro heeft het ineens wel een fullscreen mogelijkheid. Dus ik snap niet waarom daar zo veel verschil in moet zitten.

Persoonlijk blijf ik lekker bij Android! Al heb ik wel een MacBook waar ik zeer tevreden over ben.
volgens mij is er wel degelijk een fullscreen optie. Sterker nog, dat gaat bij mij automatisch?
Bijzonder dat de 16e in de top 10 staat. Zullen vooral zakelijke aankopen zijn neem ik aan want voor de consument is het nou niet bepaald de beste deal als je een iPhone wil.
Er xijn 1.788.320 zzp’ers ingeschreven in het Handelsregister. En telefoons zijn aftrekbaar van de belasting
Precies. Dan neem je naast een gepimpte VW bus met dikke velgen en lage banden ook een vette iPhone. 'Kijk mij zzp-er zijn' 8-) :/
Het lijkt me dan sterk dat je voor de goedkoopste e versie gaat, met al die voordelen zou je toch minstens een 17 Pro Max aanschaffen.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn